Sveikata

Kas ir kaip nuo šiandien vaistinėje gali gauti galimybių pasą?

Nuo šiandien visose šalies „Eurovaistinėse“ klientai gali atsispausdinti galimybių pasą, tam tereikia turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą. Galimybių pasą galima nemokamai atsispausdinti bet kurioje vaistinių tinklo vaistinėje.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė paaiškina, kad galimybių pasą vaistinėje pageidaujantys atsispausdinti klientai turės pateikti asmens tapatybės dokumentą ir iškart galės gauti atspausdintą galimybių paso versiją. Jeigu norima atspausdinti dokumentą artimajam reikėtų su savimi turėti jo asmens tapatybės dokumentą ir asmens, kuriam prašoma išduoti galimybių pasą, laisvos formos prašymą.

„Pastarosiomis savaitėmis, klientai tikrai dažnai teiravosi, ar negalėtume atspausdinti jiems galimybių paso, kai kurie jų prisipažindavo, kad nesinaudoja interneto bankininkyste, kitiems – paprasčiausiai nepavykdavo to padaryti. Džiaugiamės, kad tai leis mūsų klientams saugiai lankytis jiems svarbiose vietose“, – sako vaistininkė. Galimybių pasas reikalingas lankantis įvairiose viešose vietose.

Bendrovės komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad vaistinėse galimybių paso atspausdinimas nieko nekainuoja, o tai padaryti galima bet kurioje tinklo vaistinėje visoje Lietuvoje. „Šiuo metu atspausdintas galimybių pasas galioja du mėnesius, norint jį vaistinėje atsispausdinti pakartotinai, reikėtų vaistinėje iš naujo apsilankyti turint asmens tapatybės dokumentą, nes galimybių pasai nėra saugomi“, – sako L. Bielskė.

Galimybių pasą gali gauti pasiskiepiję pagal skiepų planą, persirgę arba antikūnų turintys asmenys, taip pat atlikus mokamą PGR tyrimą. Galimybių pasą gali išduoti vaistininkai, farmakotechnikai, vaistininkų asistentai ir konsultantai.

„Eurovaistinė“ primena, kad augant atvejų koronaviruso skaičiui net ir turint imunitetą svarbu rūpintis savo saugumu ir taisyklingai dėvėti apsaugines kaukes, rūpintis tinkama rankų higiena, skirti papildomo dėmesio savo imunitetui ir likti namuose jaučiant bet kokius peršalimo simptomus.

Kas gali gauti galimybių pasą?

  • Pasiskiepiję asmenys. „Comirnaty“(Pfizer) arba „Spikevax“ (Moderna) vakcina – praėjus 1 sav. po antrosios vakcinos dozės suleidimo;

„COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcina – praėjus 2 sav. po vienintelės vakcinos dozės suleidimo;

„Vaxzevria“ (Astrazeneca) vakcina – praėjus 4 sav., bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmosios dozės suleidimo ir iš karto po antrosios vakcinos dozės;

Persirgus COVID-19 liga ir praėjus 2 sav. po bet kurios vienos vakcinos dozės.

  • Persirgę. Persirgus COVID-19 – praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato.
  • Turintys antikūnų. Turint teigiamą COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą – praėjus ne daugiau nei 60 dienų.
  • Atlikę PGR testą. Turint neigiamą mokamą SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatą – galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą