„Mokslo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs” teigia lietuvių liaudies išmintis. Visais laikais mokytis buvo sunku, o atrodo jog su kiekvienais metais darosi ir sunkiau. Kalbama, jog šiandien mokiniai gauna per didelį informacijos kiekį, kuprinės per sunkios, o namų darbų krūvis nepakeliamas. Kaip suderinti nerūpestingą vaikystę, pašėlusias draugystes, kelias malonias valandas prie kompiuterio ir tą nepakeliamą namų darbų ruošą.
Daugelis vaikų baisiausiuose košmaruose sapnuoja smaugiančius kontrolinius, alinančius diktantus, nesibaigiančius namų darbus ir negalinius pratybų sąsiuvinius. Pratybos ko gero vienas naujausių vaikų kankinimo įrankių. Pratybų sąsiuviniai Lietuvoje pasirodė prieš maždaug 20 metų. Kaip mokomoji priemonė ir priedas prie vadovėlių, pratybų sąsiuviniai žinomi visiems mokiniams, jų tėvams ir mokytojams.Pratybų sąsiuviniai skirtingose mokyklose pasirenkami skirtingi.
Pratybų sąsiuviniai tai mokymo priemonė, padedanti ugdyti ir skatinti savarankišką, kūrybišką, kryptingą mokinių mokymąsi. Tuo pačiu pratybos sudėtingą ir dažnai monotonišką mokymo procesą padaro paprastesnį, patrauklesnį, daugeliu atvejų spartesnį ir produktyvesnį. Daugelis mokinių, mokinių tėvų ir mokytojų naudoja pratybų sąsiuvinius kaip papildomą mokymo priemonę. Norintys mokytis papildomai gali tiesiog mokytis iš kitų pratybų nei mokomasi jų mokykloje. Taip mokantis reikia atsakymų.
Pratybų atsakymai ir jų kūrimas daugelį mokinių priverčia neblogai pagalvoti, pasitelkti fantaziją, papildomą mokomąją medžiagą, draugus ar tėvus. O pastaruoju metu šį pagalbininkų sąrašą papildė ir portalai talpinantys kiek neįprastą informaciją – pratybų atsakymus. Nemokami pratybų atsakymai atgaiva mokiniams ieškantiems kaip nusirašyti.
Portalai siūlantys pratybų atsakymus yra idealus variantas, nes tai itin patogu ir paprasta tiek tėvams mokantiems savo vaikus papildomai, tiek patiems vaikams geidžiantiems papildomų žinių. Daugelyje portalų siūlomi nemokami pratybų atsakymai – ar tokie portalai skatina nusirašinėti? Ar nusirašinėjimo mastas skatina kurtis tokius portalus? Jei yra paklausa, atsiranda ir pasiūla – toks laisvos rinkos dėsnis. Nuo nusirašinėjimo neapsisaugosi. Jei vaikas linkęs patinginiauti, jis nusirašys vienai ar kitaip – ar nuo draugo ar nuo internete skelbiamų pratybų atsakymų. Čia padės tik tinkamas auklėjimas apie sąžiningumą bei mokslo reikšmę.