Namai

„Kam-Bud system“ sėkmės modelis – darbas su inovatyviausiais pasaulio gamintojais

Aukso medalį konkurse „Lietuvos metų gaminys 2021“ pelniusiam projektui – Kauno baldų gamybos įmonės „Freda“ gamyklai su logistikos sandėliu – stogo dengimo darbams bendrovė „YIT Lietuva“ pasirinko „Adam Arkadiuš Kaminski KAM-BUD SYSTEM“. Didžiausia Rytų Europoje stogų įrengimo kompanija dirba su geriausiais pasaulio gamintojais ir siūlo naujos kartos sprendimus.

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pastatytas baldų fabrikas yra pirmasis gamybinis pastatas Lietuvoje, pasiekęs A++ energinio naudingumo klasę. Vienas iš aukščiausią šiluminę klasifikaciją pasiekti leidusių elementų – stogui panaudota PIR termoizoliacija. Naujos kartos izoliacija yra lengvesnė ir dvigubai plonesnė. Dėl puikių izoliacinių savybių PIR veikia taip pat kaip dvigubai storesnis tradicinių medžiagų sluoksnis.

„Kuo toliau, tuo labiau šia technologija patiki architektai, projektuotojai, vystytojai. Pradėjus dirbti Lietuvos rinkoje 2014 m., mums teko įrodinėti, kad PIR+PVC kombinacija yra našiausias pasirinkimas, o kaina beveik nesiskiria nuo alternatyvių medžiagų. Džiugu, kad tikėjimas produktu auga ir mentalitetas pamažu keičiasi. XXI a. turi siekti būti pirmas, o ne sėdėti ir galvoti, kad senos technologijos vis dar tinka. Senosios technologijos gal ir geros, bet nenašios“, – inovatyvių sprendimų būtinumą modernioje rinkoje akcentuoja „Adam Arkadiuš Kaminski KAM-BUD SYSTEM“ kompanijos atstovas Lietuvoje.

Stogą dengia 4 kartus greičiau

Dengiant 33 tūkst. kv. metrų gamyklos stogą, buvo tiesiamas profiliuotas paklotas, naujos kartos šiltinamoji medžiaga PIR ir „Protan“ gamintojo PVC danga. Vienas iš pagrindinių tokio sprendimo privalumų – keturis kartus greitesnis stogo dengimo procesas, lyginant su alternatyvia stogo dėjimo sistema. Tai leidžia greičiau duoti darbo kitiems subrangovams ir sutrumpinti bendrą pastato pastatymo laiką. Lenkijoje bet kokio dydžio pastatas statomas pusę metų. Lietuvoje statybos taip pat greitėja ir jau yra per 8–9 mėnesius užbaigtų didelių objektų, kurių statyba anksčiau būtų trukusi 2–3 metus.

Baldų fabriko stogo projektui buvo atvežta apie 150 sunkvežimių medžiagų. Sklandžiai suvaldyti tiekimo srautus ir kitus darbinius iššūkius įmonei padėjo solidi patirtis dirbant su didžiausiais pastatais Lenkijoje, Baltijos šalyse ir visoje Rytų Europoje. Kompanija kasmet uždengia apie 2 mln. kv. m stogo, o Lietuvoje pakloja apie 400–600 tūkst. kv. m PVC stogo dangos per metus. Naudojama vieno sluoksnio PVC danga ir vieno sluoksnio, nedegi, kieta PIR termoizoliacija, ant kurios galima drąsiai vaikščioti. Tad vykstant darbams nereikia papildomų įrengimų ar specialių takų, skirtų įrengimų priežiūros darbams.

Adam Arkadiuš Kaminski įkurta „KAM-BUD SYSTEM“ kompanija veikia jau 17 metų ir vienija kelias darbus atliekančias ir medžiagas tiekiančias kompanijas. Didžiausias Lietuvoje įgyvendintas projektas – 72 tūkst. kv. m „Vilniaus baldų“ stogas, įrengtas per 2,5 mėnesio. Tokį stogą, kaip „Fredos“ gamyklos, įmonės pajėgumai leidžia uždengti per mėnesį, tačiau dėl kitų statybos darbų trukmės ar vėlavimų Lietuvoje retai pasitaiko proga parodyti savo darbų greitį. 

Dengia didžiausius objektus Lietuvoje ir Lenkijoje

Lietuvoje stogo įrengimo darbus atlieka 70 žmonių komanda, o iš viso įmonės kolektyvą sudaro 360 darbuotojų. Apie darbų kokybę kalba rekomendacijos ir grįžtantys klientai. Uždengus gamyklos stogą (2019 m.), baldų pramonės grupės „Freda“ įmonė „Gerų baldų fabrikas“ kompaniją samdė ir 2021 m. statydami naują naujas A++ energinės klasės sandėlį.

UAB „Dominari“ baldų fabrikai Panevėžyje, UAB „VPA Logistics“ logistikos sandėliai Klaipėdos rajone, „Hollister Lietuva“ gamykla Kauno LEZ, SBA grupės technologiniai parkai Klaipėdoje, „Girteka“ sandėliai – tai tik dalis užsakovų, su kuriais dirba kompanija „KAM-BUD SYSTEM“.

Įmonė ne tik atlieka stogų įrengimo darbus, bet ir atstovauja inovatyviausiems gamintojams. Paslaugų spektras apima stogo dengimo darbus, projektų korekcijas (kartu su projektuotojais), vėjo zonų skaičiavimus. Be to, išskirtinės kokybės PVC dangos gamintoja Norvegijos įmonė „Protan“ atlieka darbų monitoringą, kurio pagrindu suteikiama garantija. Įmonė atlieka ir stogų aptarnavimo darbus. Darbus su specifinėmis PVC dangomis vykdo gamintojo parengti ir sertifikuoti darbuotojai.

Jau 70 metų PVC dangą gaminanti norvegų kompanija atlikusi monitoringą stogui suteikia papildomą 15 metų garantiją. „Galime pasiūlyti geriausią produktą, konkurencingą kainą, darbų greitį ir procesų valdymo patirtį nepriklausomai nuo projekto dydžio“, – sėkmės modelio elementus vardija įmonės atstovas Lietuvoje.

Kėlimo įrengimai pagal individualius poreikius

Būnant ne tik rangovu, bet ir gamintojo atstovu, išauga techninių sprendimų galimybės. Tai itin aktualu dirbant ne tik su stogais, bet ir su kėlimo įrengimais. Dar viena įmonės veiklos grandis – atstovavimas krovos įrengimų srityje pasaulyje lyderiaujančiai kompanijai „Rite-Hite“ Baltijos šalyse.

Nuolat inovatyvių sprendimų, maksimaliai užtikrinančių saugumo reikalavimus įvairiose pramonės srityse, ieškanti kompanija gamina rampas, rampų namelius, šelterius, sunkvežimių ratų gaudytuvus (šį produktą, kuris užblokuoja ratus ir neleidžia sunkvežimiui krovos darbų metu pasislinkti, įmonė siūlo vienintelė pasaulyje) ir kitus saugos sprendimus. „Rite-Hite“ yra gamintojas, kuris įsiklauso į vartotojo poreikius ir duoda produktą būtent pagal individualius reikalavimus.

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vis daugiau dėmesio skiriama krovos darbų saugai ir vis daugiau investuojama į specialią įrangą. Tokių produktų poreikis auga. Deja, įmonei vis dar tenka susidurti su atvejais, kai projektavimo ir statybų metu patenkinami tik bendri saugumo reikalavimai, neatsižvelgiant į individualius užsakovo poreikius. Taip iššvaistomi pinigai ir vėliau tenka didžiules sumas investuoti keičiant įrengimus į tuos, kurie geriausiai tiktų konkrečioje pramonėje.

Specifinės technikos tiekėjai dažnai gauna tik projektą, kuriame nurodyti standartiniai duomenys – kėlimo tonažas ir dydis, nesigilinant į kliento pageidavimus. Viską sureguliuoti dar statybų metu yra gerokai pigiau ir efektyviau nei taisyti klaidas vėliau.

Statant „Gerų baldų fabriką“ Kauno LEZ generalinis rangovas „YIT Lietuva“ suteikė galimybę bendrauti tiesiogiai su užsakovu. Išsiaiškinus visus poreikius ir planus, gamykloje įrengti „Rite-Hite“ tilteliai ir šelteriai. Kompanija vienintelė pasaulyje siūlo visiškai sandarius šelterius, kurie ne tik apsaugo nuo lietaus ar sniego, bet ir padeda palaikyti temperatūrą. Naujos kartos Eclipse šelteriai padeda eikvoti mažiau energijos ir taip pat prisidėjo prie to, kad gamybinis pastatas pasiekė A++ energinę klasę.

Įmonės atstovas džiaugiasi, kad „Rite-Hite“ krovos įranga patenkina visus užsakovų lūkesčius ir leidžia dirbti maksimaliai saugiai ir efektyviai.

Adam Arkadiuš Kaminski KAM- BUD SYSTEM nuotr. 

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą