Sveikata

Kaip taisyklingai prižiūrėti dantis namuose?

Prižiūrėti dantis yra būtina, tačiau daugelis žmonių tai pamiršta padaryti. Dantų būklė, pirmiausia, prasideda nuo tinkamos priežiūros namuose, tačiau negalima pamiršti ir apsilankyti pas odontologą kartą per metus. Profesionali burnos higienos procedūra rekomenduojama kas 6 mėnesius (arba pagal odontologo ar dantų higienisto rekomendacijas). Ši vingioklinika.lt specialistų atmintinė padės suprasti visus kasdienius dantų ir burnos valymo veiksmus bei apsisaugoti nuo karieso, periodontito ar kitų dantų ir dantenų ligų.

Dantis reikia valyti du kartus per dieną

Negalima pamiršti nei vieno dantų valymo, o juos reikia valyti tiek ryte, tiek vakare. Rekomenduojama po valgymų skalauti skalavimo skysčiu. Valykite elektriniu ultragarsiniu šepetėliu arba minkštu mechaniniu šepetėliu mažais sukamaisiais judesiais be spaudimo (naudojant tik riešo jėgą, o ne pečių jėgą), kad nepažeistumėte emalio ir dantenų. Ypatingą dėmesį atkreipkite į vietas prie dantenų, dantų viduje ir už dantų. Norėdami išvalyti tarpdančius, naudokite dantų siūlą, tarpdančių šepetėlį. Tarpdančių valymas yra toks pat svarbus kaip ir dantų valymas. Neišvalius tarpdančių, juose gali kauptis apnašos ir virsti akmenimis. Rūpindamiesi tarpdančiais ženkliai sumažinsite tikimybę susirgti kariesu, gingivitu, periodontitu ir kitomis dantų bei dantenų ligomis. Išvalykite liežuvį specialiu liežuvio valikliu arba šepetėliu. Liežuvio paviršiuje kaupiasi daug bakterijų, kurios gali sukelti blogą burnos kvapą ir paveikti burnos florą, todėl liežuvio valymas turėtų būti neatsiejama burnos higienos dalis.

Naudokite odontologo ar burnos higienisto rekomenduotą dantų pastą ir keiskite dantų šepetėlį

Dantų pastos pasirinkimas pagal esamą dantų ir burnos būklę yra svarbus, tinkama pasta ir šepetėlis padės apsisaugoti nuo dantų apnašų ir ligų. Dantų šepetėlį keiskite vidutiniškai kas 3 mėnesius. Nors dantų šepetėlis atrodo nesunaudotas, tarp šerių kaupiasi bakterijos, kurias sunku nuplauti vandeniu, todėl jas pašalinti galima tik pakeitus šepetėlį. Jei valydami dantų šepetėlį spausite per stipriai, jis greičiau nusidėvės, o šereliai išsiskleis, todėl rekomenduojama dažnai keisti dantų šepetėlį. Be to, po kiekvienos profesionalios burnos higienos procedūros ar susirgimo seną dantų šepetėlį rekomenduojama pakeisti nauju, kad bakterijos ir nešvarumai iš seno dantų šepetėlio nepatektų į sveiką ir švarią burną. Tinkamai rūpindamiesi savo dantimis ir burna namuose, kas 6 mėnesius atlikdami profesionalią burnos higieną, ženkliai sumažinsite dantų ėduonies, periodontito, kitų dantų ir dantenų ligų, dantų netekimo tikimybę. Tinkama burnos ir dantų priežiūra padės ilgiau išlaikyti sveiką ir gražią šypseną.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą