Studijos - Karjera

Kaip parašyti gerą motyvacinį laišką?

Norėdami įsidarbinti svajonių įmonėje, privalome sužavėti būsimą vadovą. Deja, konkurencijai nuolatos didėjant, ši užduotis tampa vis sunkesnė. Pirmas ir pats svarbiausias mūsų žingsnis – nusiųsti darbdaviui tobulą gyvenimo aprašymą ir originalų motyvacinį laišką.

Motyvacinis laiškas gali tapti jūsų bilietu į sėkmę. Darbuotojų ieškančios imones atsakingai vertina būsimo pavaldinio gebėjimą prisistatyti, t. y. pabrėžti savo kompetenciją ir atskleisti unikalias asmenines savybes. Daugelis įstaigų turi ir personalo atrankos specialistus, kurie vertina kiekvieną jūsų gyvenimo aprašymo ir motyvacinio laiško žodį.

Motyvacinis laiškas suteikia jums išskirtinę galimybę atsiskleisti, todėl net jei darbo pasiūlos skelbime nėra reikalaujama kartu su gyvenimo aprašymu atsiųsti motyvacinį laišką, specialistai rekomenduoja jį pridėti. Žinoma, kurdami motyvacinį laišką, nepersistenkite – laiškas neturėtų būti ilgas ir pagyrūniškas, kalbėti jame turėtumėte aiškiai ir argumentuotai, svarbiausia – įrodyti, kad jus domina konkrečios įmonės veikla, o jūsų patirtis ir gebėjimai idealiai atitinka siūlomos pozicijos reikalavimus.

Rašydami motyvacinį laišką venkite šabloninių frazių. Didžiausio dėmesio sulaukia individualūs ir išskirtiniai tekstai. Jei neįrodysite (ar net nebandysite įrodyti), kad išsiskiriate iš kitų kandidatų, tuomet į pokalbį bus pakvieti tie asmenys, kurie turi didžiausią patirties bagažą. Jei neatitinkate visų keliamų reikalavimų, nepagailėkite laiko motyvacinio laiško rašymui – galbūt turite darbo patirties, kuri kažkuriuo aspektu atitinka keliamus reikalavimus, o gal esate įsitikinę, kad jūsų unikalios charakterio savybės padės įmonei sulaukti komercinės sėkmės? Jei taip, argumentuokite savo teiginius ir tvirtai apginkite savo poziciją. Itin dažnai motyvacinis laiškas yra sugretinamas su meilės laišku dėl vienos paprastos priežasties – kurdami tekstą, negalite visų liaupsų skirti būsimam vadovui ir jo vadovaujamai įmonei. Jūs turite įrodyti, kad renkasi ne tik jie, bet ir jūs – tai reiškia, kad turite argumentuotai pagrįsti, kodėl jūs atitinkate visus darbdavio reikalavimus, o darbdavys pateisina visus jūsų lūkesčius.

Nepamirškite, kad motyvaciniame laiške negali likti rašybos, skyrybos, stiliaus ar logikos klaidų. Perskaitykite tekstą kelis kartus, dar geriau, jei savo laišką duotumėte perskaityti artimam draugui – gali būti, kad tekste palikote elementarių klaidų, kurių pats nematote arba kai kurie jūsų teiginiai kelia papildomų klausimų, nors jums jie atrodo savaime suprantami. Personalo atrankos specialistai, skaitydami jūsų motyvacinį laišką, tikrai pastebės visas klaidas, kurias pražiopsojote.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą