Studijos - Karjera

Paskutiniame šių metų LURK posėdyje aptarti švietimo pokyčiai Lietuvos universiteto šimtmečio metais

Gruodžio 17 d., istorinėje Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete (SHMMF) esančioje Auloje, vyko paskutinis šiais metais Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdis.

„Susirinkome čia, nes būtent šioje Auloje, 1922-aisiais metais ir buvo pradėta Lietuvos universiteto istorija“, – posėdį atidarė KTU rektorius prof. Eugenijus Valatka.

Paskutiniame šių metų posėdyje buvo prisiminta, jog ateinantys 2022-ieji metai paskelbti Lietuvos universiteto metais ir bus minimas jo šimtmetis.  Iš 1922 m. įkurto Lietuvos universiteto kilusios aukštosios mokyklos ir šiandien jame atpažįsta savo ištakas bei su juo sieja savos istorijos tarpsnius. Kitąmet minimas LU įkūrimo šimtmetis svarbus ne tik dėl pačios organizacijos įkūrimo fakto, bet, svarbiausia, dėl to, ką šiame universitete dirbę žmonės nuveikė Lietuvos labui ir valstybės identiteto formavimui.

Posėdyje dalyvavo ne tik Lietuvos universitetų rektoriai, bet ir Švietimo, sporto ir mokslo ministrė Jurgita Šiugždinienė, Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas, studentams atstovaujantis Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Vytautas Kučinskas, Respublikos prezidento patarėjas švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Paulius Baltokas ir kiti į LURK veiklą įsitraukiantys asmenys.

Žodį apie universitetus, jų vaidmenį, autonomiją, vertybes tarė kompozitorius Giedrius Kuprevičius. Jo muzikinis kūrinys šventiškai užbaigė posėdį.

Ministerijos prioritetas – talentai

Posėdžio metu dalyviams taip pat buvo pristatyti ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atliekami bei planuojami darbai aukštojo mokslo srityje. Ypač pabrėžti socialinės dimensijos ir talentų pritraukimo klausimai.

Anot ŠMSM ministrės J. Šiugždinienės, rengiami įstatymo projekto pakeitimai, kurie padėtų sukurti sistemą, įtraukiančią įvairias socialines grupes į aukštąjį mokslą bei skatinimo programa už gerus studijų rezultatus. Vienas iš esminių ministerijos ir Seimo švietimo ir mokslo komiteto klausimų – talentų pritraukimas ir ugdymas.

Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas A. Žukauskas minėjo, jog svarbu lėšas nukreipti į jaunimą, skatinti projektuose dalyvauti jaunuosius mokslininkus – doktorantūros studentus bei podoktorantūros tyrėjus. Ministrė J. Šiugždinienė taip pat pabrėžė, jog rengiamos priemonės skatinti studentus prisidėti prie savo srities mokslo projektų.

Rinko naują prezidentą

Posėdyje buvo ne tik aptartos švietimo ir mokslo naujienos, bet ir renkamas naujasis organizacijos prezidentas. Šią poziciją iki šiol dvi kadencijas užėmė KTU rektorius E. Valatka. Posėdžio metu, naujuoju prezidentu vienerių metų kadencijai išrinktas Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas.

2022-aisiais, paskelbtais Lietuvos universiteto šimtmečio metais, planuojama nemažai su švietimu ir aukštuoju mokslu susijusių pokyčių Lietuvos mokslo erdvėje. Tikimasi, jog pasirinktos  priemonės, bendradarbiavimas tarp universitetų rektorių bei kitų suinteresuotų grupių padės sukurti labiau įtraukią, į talentų ugdymą orientuotą švietimo sistemą Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą