Šiuo metu bene populiariausia namo išorės apdailos medžiaga yra tinkas. Jei norite, kad jūsų namas atrodytų estetiškai turite rūpintis ne tik jo vidau, bet ir išorės švara. Kai kurie namų šeimininkai mano, jog fasado valymas yra bereikalingas darbas, kad tinkas ir nevalytas atrodys gražiai ir per daug nesuka sau dėl to galvos. Vis dėlto bėgant laikui jūsų namo išorė būna veikiama įvairiausių veiksnių, kurie neigiamai veikia jos išvaizdą. Tai lietus, vėjas, sniegas, temperatūros svyravimai ir kitos nepalankios sąlygų, kurios lemia fasado papilkėjimą, apnašų, teršalų ir pelėsio susidarymą. O jeigu dar netoliese telkšo ir vandens telkinys, tai ant tinko pradeda kauptis įvairūs dumbliai bei grybelių kolonijos. Norint viso to išvengti tinką reikėtų nuvalyti bent vieną kartą per metus. Dažniausiai šiuos darbus atlieka profesionalai, tačiau nėra sunku tuo užsiimti ir patiems. Jums tik reikalingi purkštuvai, tinkami valikliai ir truputis pastangų.
Jeigu jūs gyvenate tokioje vietoje, kur dažnos krušos, vėjas ar didelės liūtys, tuomet savo namo fasado valymui turėtumėte skirti ypatingą dėmesį. Atidžiai apžiūrėkite, ar ant išorės sienų nėra jokių įtrūkimų, skylučių ar kitokių paviršiaus pažeidimų ir dulkių sankaupų. Ypač svarbu patikrinti ar nėra tokių vietų kuriose būtų praleidžiama drėgmė, nes dėl jos ima rastis pelėsis. Reguliari namo sienų apžiūra ir bent kosmetinis remontas padės išvengti didesnių problemų, kurių sprendimas gali kainuoti itin daug.
Puikus būdas nuplauti tinką yra plovimas sodo žarna. Be abejo, tam yra reikalingi specialūs purkštuvai. Nerekomenduojama naudoti per stiprios srovės, nes ji gali lemti tinko trupėjimą. Jei plausite nestipria pastovia srove, tuomet nuo paviršiaus tolygiai nusiplaus dulkės bei nuosėdos. Jei matote, kad purvo dar liko, tuomet galima jį nuvalyti naudojant nailoninį šepetį pavilgytą karšto vandens ir indų ploviklio tirpale. Stenkitės itin stipriai netrinti, nes priešingu atveju galite pažeisti tinką. Kai nuo tinko nuvalysite visą purvą, galite sodo žarna lengvai nuskalauti likusį muiluotą vandenį. Priešingu atveju jis dar labiau trauks dulkes ir purvą.
Jeigu ant tinko pastebėsite puvėsį, pelėsį ar kitokias panašias dėmes, reikės imtis rimtesnių valymo darbų. Įvairūs mikroorganizmai, įsiveisę ant išorinių sienų, ne tik ardo tinką bei fasado konstrukcijas, bet yra kenksmingi ir sveikatai bei aplinkai. Be to, apipelijusių sienų vaizdas tikrai nekelia pasigėrėjimo. Ši problema ypač aktuali daugelio miestų senamiesčiuose, įvairiuose kultūros paveldo statiniuose bei kituose senos statybos objektuose. Pelėsiai ir puviniai atsiranda dėl neišdžiūvančios nuolatinės drėgmės, statybinio broko, menkai vėjo prapučiamų vietų ir kitų sąlygų.
Bene geriausia priemonė kovojant su pelėsiu ir kitokiais mikroorganizmais yra biocidai. Tai cheminiai ir biologiniai produktai, kurie yra skirti naikinti, neutralizuoti bei nukenksminti mikroorganizmus. Jie apsaugo medžiagas žalingo mikroorganizmų poveikio. Biocidai, kurie apsaugo mūrą, yra vadinami mūro antiseptikais. Jie nuvalo nuo mūro bei kitų statybinių konstrukcijų (išskyrus medines) įvairius mikroorganizmus bei dumblius ir juos sunaikina. Šios priemonės galite įsigyti daugelyje statybinių prekių parduotuvių. Jie ir naudojami purkštuvai tikrai apsaugos jūsų namų išorines sienas nuo besikaupiančio purvo ir pelėsio.
One Comment
gerdute333
ai, kad gal patys ir nevalykit. mes samdėmės įmonę, tvarkė ir aplinką, ir fasadą plovė, ir langus.. viską žodžiu, esam labai patenkinti, nes patiems nereikėjo vargti, labai daug sutaupėm laiko. pasidomėkit https://www.vitaresta.lt/lt/paslaugos/teritoriju-valymas.htm