Namai,  Technologijų naujienos

5 klausimai ir atsakymai apie geodezinius matavimus

Geodeziniai bei kadastriniai matavimai yra gana sudėtinga sfera, tad nieko keisto, kad prireikus specialistų – dažniausiai norisi rasti pačius geriausius, kurių suteikiamos paslaugos būtų aukščiausios kokybės ir, žinoma, tiek greitos, kiek tai yra įmanoma.

Jeigu ši sfera Jus domina ir turite klausimų – visada siūlome glaudžiau bendradarbiauti su matininku, kurio paslaugomis planuojate pasinaudoti. Jie ne tik atlieka darbus, tačiau ir teikia nemokamas konsultacijas, tad pasinaudokite tuo.

O mes atsakysime į 5 dažniausiai klientams rūpimus klausimus apie kadastrinius (geodezinius) matavimus.

Kada reikalingi geodeziniai matavimai?

Geodeziniai matavimai reikalingi tokiu atveju, kai dėl tam tikrų priežasčių reikia nustatyti tikslius žemės sklypo parametrus. Fiksuojami posūkio taškai, fizinių objektų ribos, reljefas, geometriniai matmenys bei kitos charakteristikos. Jeigu geodeziniai matavimai labiausiai skirti žemės sklypo vertinimui, tai kadastriniai yra susiję su NT.

Kiek laiko trunka kadastriniai matavimai?

Kiekvienas atvejis yra individualus, tad gana sunku nusakyti tikslius skaičius. Vis gi, bent jau preliminariai tai reikalauja kartais ir kelių mėnesių laiko tarpo per kurį paslaugos bus suteikiamos nuo A iki Ž.

Paslaugų laiko tarpo kismą lemia privažiavimo prie sklypo galimybės, lokacija, žinoma, pačių matininkų užimtumas bei kiti kriterijai.

Kiek kainuoja matavimai?

Dar vienas dažnai klientams kylantis klausimas yra susijęs su matavimais. Vėlgi, kaip ir su lauko tarpu – dažniausiai skaičiai kinta priklausomai nuo kiekvieno projekto, tad bent jau pirmos konsultacijos metu galėsite gauti preliminarias kainas.

Jeigu norite būti ramus – visada galite apie kainas pašnekėti su matininku. Jis įvertinęs sklypo charakteristikas jas gali nuodyti gana tiksliai.

Kokių dokumentų reikia matavimams?

Taip pat matininkas tiksliai nusakys – kokie dokumentai yra reikalingi, kad matavimai galėtų būti atliekami. Dažniausiai tam reikalingas sklypo teisinis patvirtinimas, planas, žinoma, asmens dokumento kopija bei kiti panašūs dokumentai apie kuriuos jus informuos asmeniškai.

Kaip rasti geriausią matininką?

Kadangi specialistų yra daug – rinkitės tą, kuris ne tik maloniai bendrauja, tačiau ir mielai atsako į visus klausimus, dirba Jums patogiame rajone ir paslaugas teikia patraukliomis kainomis.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą