Ar girdėjote, kad šių metų pradžioje buvo taip, jog Vilniuje parduodama po beveik penkis naujus būstus kiekvieną valandą? Skaičiai tikrai stulbinantys. Rekordinė metų pradžia skelbė, kad per pirmąjį metų ketvirtį nauji būsto pirkėjai Vilniuje įsigijo net 2664 butus! Bendras šių metų šešių mėnesių rezultatas – istoriškai didžiausias. Buvo parduoti 4225 butai per pusmetį, t.y. prieaugis net 2,7 karto didesnis nei per tą patį laikotarpį pernai arba 1,5 karto didesnis nei 2019–ais metais iki karantino. Kaip matome sandorių mastai laikui bėgant tikrai nemažėjo ir būsto pardavimas – pirkimas nuolat auga. Tam, kad būstas būtų nupirktas su paskola, visada reikalingos nekilnojamo turto vertinimo paslaugos. Jas atlieka kvalifikuoti specialistai. Jie visada būsto pirkėjų prašo atidžiai ir atsakingai įvertinti ne tik savo finansines galimybes, bet ir pasirinkto pirkinio ilgalaikį likvidumą (galimybes ateityje jį parduoti, vertės prieaugį, projekto sprendinius), projekto plėtotojo patikimumą. Šie kriterijai bus svarbūs tiek gyvenant numatytame bute ar name patiems, jį nuomojant ar planuojant po kurio laiko jį parduoti. Jei nesate tikri būsto likvidumu – galite konsultuotis su nekilnojamo turto specialistais. Jie puikiai išmano rinką ir galės atsakyti į rūpimus klausimus.
Nekilnojamo turto vertinimo paslaugos yra vienos populiariausių paslaugų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Jos metu yra sužinoma, kiek kainuoja būstas ir tiksliai nustatoma norimo įsigyti nekilnojamo turto rinkos vertė (kaina). Po šių paslaugų atlikimo gausite visus reikiamus dokumentus, kuriuos prašo pateikti antstoliai, teismas arba valstybinės įstaigos, kai reikia pritaikyti mokesčius. Nekilnojamo turto vertinimas atliekamas tiek valstybės užsakymu, tiek gavus individualų fizinio ar juridinio asmens užsakymą. Kartais šios paslaugos reikalingos ir kai užsakovas pageidauja sužinoti jo turimo turto rinkos vertę.
Nekilnojamo turto vertinimo metu pirmiausia yra apžiūrimas turtas, vėliau analizuojami gauti dokumentai. Dažniausiai naudojamas lyginamasis vertinimo metodas. Taigi pradžioje surenkama informacija apie ne mažiau kaip tris per paskutinius trisdešimt šešis mėnesius įvykusių analogiško arba panašaus turto sandorių kainas. Tuomet įvertinami vertinamo turto ir analogiško arba panašaus turto, su kuriuo lyginamas vertinamas turtas, skirtumai ir daromos analogiško arba panašaus turto sandorių kainų pataisos laiko, vietos, dydžio, privažiavimo, būklės, parkavimosi galimybės, inžinerinės infrastruktūros ir kitų sąlygų, išreiškiančių vertinamo turto ir analogiško arba panašaus turto skirtumus, požiūriu. Po šių darbų yra analizuojama vietos – rajono nekilnojamojo turto rinkos padėtis, kainų lygiai bei dinamika. Visa tai atlieka atestuoti turto vertintojai.