Namai

Kada reikalingi kadastriniai matavimai?

Statinių kadastriniai matavimai – tai tikslus statinio geometrinių duomenų nustatymas, planų ir kitų reikalingų duomenų parengimas. Tai atliekama siekiant įregistruoti statinį į Kadastro duomenų bazę.

Vienas iš pagrindinių matininko vaidmenų yra nustatyti nekilnojamojo turto ribą ant žemės. Ta riba jau nustatyta ir aprašyta teisiniuose dokumentuose bei oficialiuose planuose ir žemėlapiuose, kuriuos rengia advokatai, inžinieriai ir kiti matininkai. Sklypo kampuose bus pažymėti taškai nustatantys sklypo ribas.

Pastatų kadastriniai matavimai atliekami, kai:

Naujai pastatyti pastatai

Pastatai buvo rekonstruoti

Pastatai buvo iš esmės suremontuoti ar kitaip pertvarkyti

Paprašė savininkas arba naudotojas

Šiuos matavimus atlieka įmonės. Kadastrinių matavimų kainos yra įvairios. Kai surenkami visi įrašai, matininkas patikrina, ar dokumentuose nėra klaidų. Pavadinimo santrauka paprastai nurodo su tiriamu traktu susijusių darbų eiliškumą ir turėtų būti naudojama, jei įmanoma. Surinkus ir išanalizavus šiuos duomenis, gali būti pradėtas lauko tyrimas. Pradinės apžiūros operacijos turėtų būti sutelktos į riboženklių nustatymą. Miesto regionuose pirmiausia reikėtų ieškoti riboženklių, tačiau jeigu jų nėra, nuosavybės kampai turi būti pažymėti geležiniais smeigtukais, metaliniais matavimo žymekliais, geležiniais vamzdžiais ir kitais objektais, galinčiais nustatyti valdymo liniją. Nustačius apytiksles sklypo ribų vietas, jos yra išmatuojamos. Kol vyksta kontrolinis matavimas, reikia gauti visas su ribomis susijusias detales. Tai apima nuosavybės kampų, paminklų, tvorų, gyvatvorių eilių, sienų ir visų sklype esančių pastatų nustatymą, bet tuo neapsiribojant. Tada matininkas paima šiuos surinktus duomenis ir palygina juos su gautais įrašais. Pasiekus sprendimą, pasirinkti kampai (tie, kurie geriausiai atitinka visus duomenis) derinami, o ryšiai pagal kryptį ir atstumą apskaičiuojami nuo artimiausio skersinio taško. Tai nustačius, galima nubraižyti sklypo ribas, parodyti matmenis nuo šių objektų iki ribos ir paruošti klientui žemėlapį ar lentelę.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą