Namai

Kaip padidinti savo nuosavo namo vertę

Kartais iš pirmo žvilgsnio visiškai nesudėtingų ir nereikšmingų užduočių įgyvendinimas gali turėti labai didžiulės įtakos nuosavo namo vertei. Todėl jei šiuo metu jūs atlikote savo kapitalinį namo vidaus remontą ir pasirūpinote namo interjeru, neturėtumėte pamiršti ir savo namo eksterjero bei lauko teritorijos, kuria pasirūpinus galima reikšmingai padidinti nekilnojamojo turto vertę.

Pasirinkite tinkamus lauko dažus namo sienoms

Vien perdažyti savo namo lauko sienas nauju dažų sluoksniu tikrai nepakanka, jei norite, kad jūsų namo vertė taptų didesnė. Ir tai ypač aktualu tuomet, kai neužilgo planuojama savo nekilnojamajam turtui ieškoti naujų šeimininkų. Taigi, tokiu atveju jūs turėtumėte dairytis į spalvas, kurios puikiai dera su bendra namo aplinka.

Vienas iš svarbių veiksnių būtų apylinkėje esantys namai – jūs tikrai nenorite pasirinkti spalvos, kuri yra labai ryški ir akimirksniu pritraukia dėmesį, kai tuo tarpu visi kaimynystėje esantys namai bus nudažyti klasikinėmis spalvomis. Jei aplink jūsų namą nėra kitų gyvenamųjų namų, pasistenkite rinktis iš šiuolaikines tendencijas atitinkančių spalvų paletės.

Pasirūpinkite savo veja

Tinkamai prižiūrima veja gali turėti didžiulės įtakos bendram jūsų nuosavo namo kiemo vaizdui ir kraštovaizdžiui. Tolygiai auganti ir kruopščiai nupjauta veja yra švaros, tvarkos ir elegancijos ženklas. Tai namui suteikia ypatingai didelį žavesį. O jei kartu jūs pasirūpinsite ir automatinės vejos laistymo sistemos sumontavimu, tokiu būdu užtikrinant, kad veja būtų reguliariai ir kokybiškai laistoma, tai taps dar didesniu privalumu, padidinančiu namo vertę.

Suformuokite alpinariumus

Nepaisant to, kad galite labai profesionaliai ir atidžiai rūpintis savo kiemo veja, to nepakanka. Jūs taip pat turite investuoti laiko, jėgų ir pinigų į šiuolaikiškai atrodančius alpinariumus. Žinoma, svarbu alpinariumus suformuoti iš gėlių ir krūmų, kurie tinkamai derėtų tarpusavyje ir kartu papildytų bendrą kiemo erdvę.

Jei alpinariumus bandysite suformuoti patys ir tai darysite pirmą kartą, nepamirškite pasitelkti ir dekoratyvinio mulčiaus. Tokiu būdu jūs apsaugosite savo pasodintus augalus ir dirvą nuo neigiamo temperatūrų poveikio ir išdžiūvimo, kartu praturtindami dirvožemį bei neleisdami veistis piktžolėms. Tai užtikrins, kad jums nereikės daug laiko ir jėgų skirti alpinariumų priežiūrai.

Išgrįskite takelius

Nevaržomai judėti visame savo namo kieme gali atrodyti kaip labai smagi mintis, tačiau galite būti tikri, kad jūsų vejai tai nepatiks. Jei norite, kad jūsų vejos būklė išliktų nepriekaištinga, turėtumėte pasirūpinti ir takelių išgrindimu. Galite būti tikri, kad tai jūsų kiemui suteiks daugiau išskirtinumo ir kartu didesnės harmonijos, nes tinkamai suformuotų takelių pagalba galima sujungti pačius svarbiausius kiemo taškus.

Pasirūpinkite namo teritoriją juosiančia tvora

Lauko teritoriją juosianti tvora visuomet vaidina labai svarbų vaidmenį bendrai lauke jaučiamai atmosferai. O tinkamai nudažyta tvora gali veiksmingai papildyti namo eksterjerą, suteikiant jam dar daugiau žavesio ir solidumo.

Jei jūsų teritoriją juosianti tvora yra pagaminta iš metalo, svarbu pasirinkti kokybiškus apsauginius metalo dažus. Tinkamu pasirinkimu galėtų tapti „Hammerite“ metalo dažai, kuriais net ir surūdijusį paviršių galima dažyti nieko nelaukiant, be jokio grunto ir bazinių dažų. Tokių dažų pagalba metalinė tvora akimirksniu taps kaip nauja ir bus ilgam apsaugota nuo rūdžių. Tą patį būtų galima pasakyti ir apie medines tvoras, kurias reikia medienos dažais apsaugoti nuo neigiamų aplinkos veiksnių, kartu pasirenkant prie namo labiausiai derančią spalvą.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą