Laisvalaikis

Ką veiktų lietuviai, gavę papildomas 9 laisvas dienas per metus?

Papildomos 9 laisvos dienos metuose – ne svajonė, o reali galimybė. Remiantis naujausiu Baltijos šalyse atliktu „Samsung Quick Drive“ tyrimu, pasinaudoti šia proga galėtų kiekvienas, vos tik sutrumpinęs skalbimui skiriamą laiką perpus. Technologijų bendrovės atliktas tyrimas atskleidė Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų skalbimo ir namų ruošos įpročius bei ką jie veiktų gavę 9 laisvas dienas metuose.

Buitis išlieka moterų rūpesčiu

Didžioji dalis Baltijos šalyse apklaustų žmonių, apie 60 proc., teigia skalbiantys vieną ar du kartus per savaitę, tačiau tyrimas atskleidė, kad namų ruošos darbais vis dar dažniau rūpinasi moterys. Švarai palaikyti per savaitę jos skiria daugiau kaip 5 valandas. Tuo tarpu vyrai tvarkosi rečiau – vos kartą ar du per tą patį laikotarpį.

Palyginus apklausos metu visose trijose Baltijos šalyse gautus duomenis, daugiausia kartą ar du per savaitę skalbiančių moterų yra Lietuvoje. Remiantis apklausa, 31 proc. lietuvių skalbimui skiria du kartus. Taip pat dauguma lietuvių atsako ne tik už asmeninę, bet ir savo vyrų bei antrųjų pusių švarą – pavydžiui, 62 proc. apklaustų Lietuvos vyrų drabužius skalbia jų antrosios pusės.  

Ką veiktų moterys gavusios papildomas 9 laisvas dienas metuose

Atliktas tyrimas parodė, kad šiuolaikiniai vartotojai vis labiau tikisi, kad buitinė technika dar labiau palengvins jų gyvenimą, tad gamintojai atsižvelgdami į jų lūkesčius stengiasi pasiūlyti atitinkamus sprendimus. Pavyzdžiui, naujausios „Quick Drive“ skalbyklės skalbimo laiką sutrumpina net 50 proc., ir taip leidžia per metus sutaupyti 9 dienas namų ruošai skirto laiko.

Jei per metus atostogoms turėtų galimybę skirti papildomas 9 dienas, 39 proc. Lietuvos apklaustųjų keliautų į užsienį, 24 proc. praleistų laiką su šeima ir vos 4 proc. rinktųsi poilsį vienatvėje. Atitolti nuo miesto šurmulio ir laiką leisti užmiestyje pagal tyrimo duomenis norėtu 5 proc. respondentų. Tuo tarpu ilsėtis pasyviai ir neveikti nieko rinktųsi dvigubai daugiau pašnekovų – 10 proc.

Įdomu tai, kad moterys Lietuvoje ir Latvijoje labiau už savo tautiečius vyrus norėtų išnaudoti šią galimybę kelionėms. Lygiai pusė apklaustų lietuvių ir 38 proc. latvių vienareikšmiškai kelionių kryptimi rinktųsi užsienį. Tuo tarpu didžioji dalis apklaustų Estijos moterų – 31proc., šį laiką skirtų šeimai.

Vyrai laiką leistų su šeima

Vyrų prioritetai Lietuvoje ir Estijoje, svarstant, kur norėtų išnaudoti papildomas devynias atostogų dienas, pasiskirsto tolygiai – po 28 proc. Estijos ir Lietuvos respondentų vyrų laiką skirtų šeimai, po 26 proc. norėtų poilsiauti užsienyje. Palyginus su Lietuva ir Estija, daugiausia laiko praleisti užmiestyje rinktųsi latviai – 24 proc. apklaustų vyrų.

Pailsėti nuo darbų ir aplinkinių bei laiką praleisti vieni norėtų vos 6 proc. latvių ir lietuvių vyrų bei tiek pat Estijos moterų. Tuo tarpu poilsį vienumoje rinktųsi ti k3 proc. estų vyrų ir tiek pat moterų iš Lietuvos ir Latvijos.

Apie tyrimą

„Samsung Electronics Baltics“ ir „Norstat Latvia“ inicijuota internetinė apklausa buvo vykdoma 2018 metų gegužės mėnesį. Apklausti 15-74 metų Lietuvos gyventojai. Iš viso apklausoje dalyvavo 503 respondentai iš Lietuvos, 547 iš Latvijos ir 509 iš Estijos.

Pranešimą paskelbė: Justina Polikaitytė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą