Grožio paslaptys

Ką privalote žinoti renkantis sidabrinius papuošalus

Sidabriniai papuošalai yra išskirtiniai, subtilūs ir mėgstami tiek vyrų, tiek moterų. Tačiau kartais gali būti sunku rasti aukščiausios kokybės papuošalus bei išsirinkti sau tinkamus. Kai aplink tokia didelė pasiūla, gali lengvai apsvaigti galva.

Tačiau tikrai yra būdų įsitikinti, jog perkate tikro sidabro papuošalus, jie kokybiški ir tarnaus bei puoš jus labai ilgai.

Sidabriniai papuošalai turi savo kainą

Sidabras yra taurusis metalas ir tai tiesiog privalo atsispindėti papuošalų kainoje. Papuošalo kaina priklauso nuo pačio sidabro rinkos kainos ir nuo įdėto darbo kainos. Tad kuo sudėtingesnis dirbinys, tuo jo kaina bus didesnė.

Nepatyrusiai akiai sunku nustatyti papuošalo vertę, tačiau net ir nebūdami žinovai galite tiesiog palyginti panašių dirbinių kainas skirtingose pardavimo vietose. Taip pat galite pasitikrinti kokia yra sidabro kaip medžiagos kaina ir tai galėtų būti atskaitos tašku. Viskas kas kainuoja mažiau nei medžiagos kaina – greičiausiai yra ne sidabras, o padirbinys, kuris tikrai nevertas dėmesio, nebent įsigytumėte kaip bižuteriją.

Žinokite sidabro prabą

Sidabriniai papuošalai, jei yra kokybiški ir iš patikimo gamintojo bei pardavėjo, yra tam tikros prabos, kuri yra įspausta pačiame papuošale.

Tačiau prieš tai svarbu paminėti, jog grynas sidabras yra per minkštas metalas papuošalams, todėl papuošalų gamyboje yra naudojamas sidabras su kitų metalų mišiniu. Tačiau tam, kad sidabro papuošalus galėtume vadinti sidabro, yra gamybos taisyklės ir standartai.

Sidabro praba yra 925. Taigi 925 prabos sidabrą sudaro 92,5 proc. sidabro ir 7,5 proc. kitų metalų priemaišos, leidžiančios suteikti papuošalui tvirtumą. Kitos metalo priemaišos gali būti cinkas, varis arba nikelis. Beje, kartais 925 prabos sidabras gali būti vadinamas „sterling“.

Praba nurodoma papuošalo nematomoje pusėje, yra itin mažo formato, kartais norint įžiūrėti prabą smulkiems papuošalams reikia ir padidinimo stiklo.

Ieškokite patikimo pardavėjo internete

Perkant fizinėje parduotuvėje, galite lengviau apžiūrėti papuošalus, matyti jų prabą, atlikti fizinius patikrinimo testus, kad įsitikintumėte, jog tai sidabras ir jis vertas prašomų pinigų. Tuo tarpu perkant internete turite būti šiek tiek atsargesni ir prisiminti visus pamokymus, kaip atpažinti patikimas el.parduotuves. Nebijokite pasižvalgyti atsiliepimų apie el.parduotuvę, prekeivius ar gamintojus. Šiais laikais nepatikimi pardavėjai greitai išaiškinami ir apie juos kalba internete, tad tiesiog reikia pasidomėti.

Ir pabaigai.

Ar sidabriniai papuošalai yra verti dėmesio? Žinoma! Tūkstančius metų tai yra populiarus taurusis metalas naudojamas  ne tik papuošalams. Garantuotai sidabriniai papuošalai neišeis iš mados ir dar daugybę metų. Tad drąsiai rinkitės, puoškitės ir mėgaukitės sidabro spindėsiu!

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą