Grožio paslaptys

Tradicinė ir mineralinė kosmetika: kurią rinktis?

Laikai, kuomet  vizažistės bronzantu ar kitomis modeliavimo priemonėmis bandė pakeisti natūralius veido bruožus – seniai praeityje. Jau kelintus metus nuo populiarumo pjedestalo nesitraukia natūralaus makiažo tendencija, dar žinoma kaip makiažas „be makiažo“ (agl. „no-makeup“ makeup).

Kartu su natūralaus įvaizdžio išpopuliarėjimu imta domėtis ir natūraliomis kosmetikos priemonėmis, tarp kurių – jautrios odos savininkių taip pamilta mineralinė kosmetika. Bet kuo ši kosmetika išskirtinė? Kodėl ji vis dažniau pasirenkama vietoje tradicinės? Į klausimus atsakome analizuodami skirtumus tarp dažniausiai konkuruojančių kosmetikos rūšių – tradicinės sintetinės ir mineralinės kosmetikos.

Sudėtis: mineralinės priemonės pasižymi natūraliais ingredientais

Sudėtis ir ten esantys ingredientai – populiariausias ir dažniausiai tikrinamas kokybiškos kosmetikos rodiklis. Lyginant mineralinės ir tradicinės kosmetikos produktus, mineralinė turi gana aiškų pranašumą.

Pirmiausia, mineralinių produktų sudėtis yra gerokai trumpesnė. Priežastis paprasta – biriai mineralinei pudrai nereikalingi sintetiniai rišikliai, dažniausiai naudojami makiažo pagrindo konsistencijai išgauti. Taip galima išvengti daugybės sintetinių ingredientų, tarp kurių – įvairūs silikoniniai rišikliai ar net kvapai.

Antra, mineralinės kosmetikos pagrindą sudaro natūralūs mineralai. Vienas dažniausiai naudojamų – žėrutis, dar žinomas kaip mica.  Šis natūraliai išgaunamas mineralas atspindi šviesą, todėl vizualiai išlygina veido odą, bet būdamas natūralios sudėties neužkemša odos porų ir nedirgina odos.

Žinoma, ne visa mineralinė kosmetika yra vienoda. Pavyzdžiui, nors lietuviška kosmetika „Uoga Uoga“ pasižymi natūralia sudėtimi bei etiškai išgaunamais ir sertifikuotais ingredientais, mineralinės kosmetikos sudėtyje kartais galima aptikti kitų natūralių, bet odai nedraugiškų ingredientų. Tarp tokių – talkas bei bismuto oksichloridas.

Poveikis odai: mineralinės priemonės – veidui ir odai palankesnės

Kitas ne ką mažiau svarbus lyginimo aspektas – kosmetikos poveikis odai. Akivaizdu, jog natūralūs ingredientai ir mažesnis jų kiekis reiškia ir tai, jog odai padaroma mažiau žalos. Be jau minėto žėručio, mineralinėje kosmetikoje randami ingredientai yra natūralūs, todėl nedirgina jokio odos tipo. Tuo tarpu tradicinėje kosmetikoje aptinkami kvapai ar sintetiniai junginiai yra vieni pagrindinių odos dirgiklių, sukeliančių bėrimus, odos paraudimą ir kitas neigiamas reakcijas.

Pavyzdžiui, lietuviška kosmetika „Uoga Uoga“ mineralines priemones praturtino retu baltuoju gintaru. Šis iki smulkiausių dalelių sumaltas mineralas ne tik puoselėja odą, bet ir veikia antibakteriškai, todėl yra itin palankus jautriai ar į spuogelius linkusiai odai.

Mineralinė pudra yra puikus pasirinkimas ir riebiai odai. Jos sudėtyje aptinkamas baltasis molis ar ryžių krakmolas padeda sureguliuoti dienos eigoje išsiskiriantį odos riebalų perteklių, tad veido oda išlieka matinė visą dieną.

Galiausiai, dėl sudėtyje esančių mineralų mineralinė pudra yra natūraliai apsauganti nuo saulės – ji turi apsauginius filtrus nuo saulės SPF15. Taip be jokių papildomų priemonių sukuriamas odą tausojantis apsauginis barjeras nuo saulės.

Parašykite komentarą