Kas gali įkvėpti gyvybę sostinės mikrorajonams, kurių paskirtis iš pat pradžių buvo nulemta kaip standartizuota nakvynės vieta? Vilniuje galime matyti daug pastangų gerinti gyvenimo kokybę sovietmečiu statytuose mikrorajonuose. Renovuojami viešieji pastatai, teikiama parama pastatų ir jų kiemų atnaujinimui, vykdomi viešųjų erdvių projektai. Tačiau svarbiausias vaidmuo tenka naujos statybos objektams, kurie keičia rajonų socialinę sudėtį, pripildo juos miestui būdingomis funkcijomis, kurių iki tol nebuvo.
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija REWO pasiryžo įnešti modernių ir šiuolaikiškų pokyčių Justiniškėms, kad pritrauktų ieškančius kokybiško gyvenamojo ploto. Talino gatvėje, greta Vilniaus „Taikos“ progimnazijos, planuojamas modernus daugiabučių namų kvartalas.
Įkurs šiuolaikišką parką ir aktyvaus poilsio erdves
„Šiuo projektu prisidėsime prie bendros Vilniaus vizijos atnaujinti senuosius mikrorajonus, suteikti jiems naujos gyvybės, padaryti jaukesnius, pritaikytus šiuolaikinio žmogaus poreikiams“, – sakė kompanijos REWO vadovas Edvinas Malevskis.
Į vietovės infrastruktūros gerinimą numatytos ir miesto investicijos. Šalia planuojamo daugiabučių projekto, gretimame sklype esančią žaliąją erdvę Vilniaus miesto savivaldybė ketina pertvarkyti į viešąjį parką, kuris neabejotinai taps Justiniškių traukos vieta. Naujai formuojamas 3,6 ha parkas bus atviras visiems. O planuojamas pėsčiųjų tiltas per Vakarinį aplinkkelį leis pasiekti Buivydiškių tvenkinius.
Atnaujinimo sulauks ir bendrieji takai, kurie jungia būsimą projektą su kaimyniniais namais ir Taikos gatve. Modernizuoti takai taps alėja su poilsio zonomis, naujai sodinamais medžiais, mažosios architektūros detalėmis, suoliukais, lauko žibintais.
Pasak projekto architekto Antano Dagelio, CLOUD architektų studijos vadovo, kvartalas pradėtas projektuoti būtent nuo šios dalies. „Pirma, ką pastebėjome atvažiavę apžiūrėti sklypo, buvo šalia senųjų gyvenamųjų namų besidriekianti pasivaikščiojimų trasa. Sutvarkyta, su išsaugotais brandžiais medžiais, tradiciškai poilsiui skirta rami erdvė taps aiškiai vizualiai suvokiamu bendru kiemu, kuris sujungs naujus namus su mikrorajonu“, – sakė A. Dagelis.
Įvairiapusis projektas skirtingiems poreikiams
„Pandemijos laikotarpiu žmonės pradėjo itin vertinti savo privatumą, išmoko kitaip leisti laiką namuose. Namų komfortas tapo toks pat svarbus, kaip ir šalia esanti aplinka. TALINO projekte pirkėjams siūlomas platus spektras įvairaus planavimo ir ploto butų: 1,5-2 kompaktiški bei erdvesni, 3-4 kambarių butai suprojektuoti taip, kad gyventojai turėtų išskirtinį privatumą, galėtų laiką leisti erdviose, iki 30 kv.m terasose. Kiekvienas būsimas šio kvartalo gyventojas ras tokį būstą, kokio ieškojo“, – neabejoja E. Malevskis.
Dalyje suprojektuotų naujų daugiabučių pirmame aukšte yra numatytos komercinės paskirties patalpos, kur galės įsikurti gyventojams aktualias paslaugas teikiantys verslai. Jie papildys jau susiformavusią gausią Justiniškių mikrorajono kasdienių paslaugų ir socialinę infrastruktūrą – aplink esančių parduotuvių, ugdymo ir gydymo įstaigų įvairovę.
Prasidės I-ojo etapo įgyvendinimas
TALINO projektą numatoma įgyvendinti trimis etapais, o pirmojo etapo statybų pradžia numatoma jau šių metų pabaigoje. Abu pirmojo etapo gyvenamuosius namus planuojama užbaigti 2023-ųjų metų I ketvirtį, rinkai bus pasiūlyti 168 butai. Kvadratinio metro kaina čia prasideda nuo 1800 EUR. Šiuo metu pasirašomos pirmojo namo butų rezervacijos sutartys, netrukus prasidės ir antrojo namo pardavimai. 30 proc. butų I-ame etape jau rezervuota.
Pasak E. Malevskio, REWO įžvalga, kad Justiniškės dėl gamtinės aplinkos ir strategiškai patogios Vakarinio aplinkkelio kaimynystės, yra patraukli vieta gyventi, pasitvirtino: „Žmonės mielai renkasi šiuolaikišką būstą moderniai sutvarkytame kvartale, miegamojo rajono stereotipai nebeveikia. Ir tai svarbi žinia ne tik mums, bet visam miestui. Jis turi visas galimybes atsinaujinti“.
Pranešimą paskelbė: Jolanta Lunevičienė, VšĮ „Aveniu PUBLIKA”