TV laidos

Išrinktasis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda „Adomo obuolyje“ – apie šeimą ir nelengvą gyvenimo pradžią

„Pasibaigus rinkiminei kampanijai jaučiu satisfakciją. Šis laikotarpis man davė labai daug. Žmones, kuriuos matau iš labai arti, matau jų akis, pasišventimą. Matau gražius žmones, atėjusius gražiais motyvais. Tikiu ateitimi ir džiaugiuosi, kad tokių žmonių yra daug. Jų dėka Lietuva dideliais žingsniais eis į priekį“, – įsitikinęs Gitanas Nausėda.
Ingos Valinskienės pokalbis su sekmadienį išrinktu naujuoju valstybės vadovu – jau antradienį, 21.00 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.
Naujas gyvenimas ir iššūkiai laukia ne tik paties G. Nausėdos, bet ir visos šeimos. Žmona Diana ir dvi dukros Gedailė ir Ugnė nebandė atkalbėti vienintelio šeimos vyro nuo ryžtingo sprendimo. Nors pagalvoti visiems buvo apie ką.
„Mano šeima ir pasiruošusi, ir ne. Sutikime, kad iššūkiai, susiję su prezidento rinkimais galimi tik kartą, du gyvenime. Kai kurie žmonės apie tai gali pagalvoti tik teoriškai. Visi mes žmonės ir turime įpročių, stereotipų, kuriuos nešamės per gyvenimą. Kai stovi prieš pasirinkimus, naują pasaulį, turi atsakyti į klausimą, ar galiu tinkamai atstovauti, ar turiu įgūdžių, patirties. Kalbu ne tik apie kandidatus, bet ir žmonės, kurie arti. Ir šie sprendimai turi būti priimti per minimaliai trumpą laiką. Sprendimas pasakyti savo žmogui, kad besąlygiškai tave remsiu ir būsiu greta kiekviename žingsnyje, nėra spontaniškas“, – teigė išrinktasis Lietuvos prezidentas.
G. Nausėda pasakojo, kad prieš priimdamas lemtingą sprendimą praėjusios vasaros pabaigoje, žmonai Dianai jau buvo minėjęs apie tokią galimybę. Norėjo, kad trisdešimt metų kartu esanti jo gyvenimo bendražygė nebūtų užklupta netikėtai.
„Kad ir koks jos sprendimas būtų – būčiau jį priėmęs. Ji priėmė tokį, kuriuo aš labai džiaugiuosi. Šiandien ji yra didžiausia mano atrama, susitikimuose su rinkėjais padėjusi atskleisti mano asmenybę, naikinti žmonių išankstinį įsivaizdavimą. Neretai moters, kuri daug metų yra šalia, įsiklauso labiau, nei tavęs“, – sakė G. Nausėda.
Išrinktasis Lietuvos prezidentas atskleidė, kad per ilgus bendro gyvenimo metus judviejų pora patyrė ir sunkių laikų. Gyvenimo bendrabutyje be patogumų, kai mokslininko karjerą po studijų pasirinkęs G. Nausėda turėjo užgniaužti savyje vyriškas ambicijas pasirūpinti šeima taip, kaip norėjo.
„Kai pasirinkau karjerą universitete, gaudavau vos 100 litų algą. Tai patyčia. Supratau, kad pasirinkau gyvenimo kelią, bet negaliu jo normaliai įgyvendinti, nenublokšdamas savo šeimos šalia skurdo ribos. Jau tada Diana mane palaikė ir rėmė. Esu labai dėkingas, kad šeima leido man išsaugoti vertybinį stuburą. Jei to nebūtų, nebūčiau pradėjęs siekti savų tikslų ir šiandien nebūčiau ten, kur esu“, – teigė naujasis Lietuvos vadovas.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą