Studijos - Karjera

Išleistas ir pristatytas fotoalbumas „Lietuvos fizikės 2021“

Baltijos šalių mokslininkių asociacija „BASNET Forumas“ išleido ir spalio 6 d. 44-osios Lietuvos nacionalinės fizikų konferencijos specialioje sesijoje pristatė leidinį „Lietuvos fizikės 2021“.

Leidinyje pateikiamos mokslininkių – fizikos mokslų daktarių, dirbančių Vilniaus universiteto Fizikos fakultete, Fizinių ir technologijos mokslų centre, Vilniaus Gedimino universiteto ir Kauno technologijos universitetų Fizikos katedrose, mokslinių interesų sritys ir portretai, kurių autorius yra žinomas dailininkas ir fotografas Marius Abromavičius. Jo sukurtuose fizikių portretuose išryškintas ne vien moteriškumas, bet ir tokios talento bei profesionalumo dedamosios kaip smalsumas, kūrybiškumas, užsispyrimas siekti tikslo ir meistriškumo.

Leidiniu siekiama didinti Lietuvos mokslo institucijose mokslinį darbą dirbančių fizikių matomumą visuomenėje ir skatinti tiksliesiems mokslams gabias merginas ir moteris rinktis šią mokslo sritį savo profesija.

Fizika yra mokslas, smarkiai pakeitęs žmonijos gyvenimą, todėl pažinti tuos, kurie jį kuria, yra svarbu. Leidiniu siekiama paskatinti jį paėmusį į rankas skaitytoją susimąstyti, kodėl fizikės beveik nematomos visuomenėje, o tą patį darbą dirbantys mokslininkai vyrai daugiau ar mažiau žinomi daugeliui.

Lietuvos fizikių užimamos pozicijos mokslinėje hierarchijoje atsispindi gana pesimistinėje statistikoje. Akademinių darbuotojų – fizikių, dirbančių Lietuvos mokslo ir studijų institucijose, yra tik 20 proc., o aukščiausiuose mokslinės karjeros lygiuose moterų fizikių tik vienetai.

Leidinį parėmė visos Lietuvos mokslo institucijos, kuriose plėtojamas fizikos mokslas, ar jų padaliniai.

Pranešimą paskelbė: Liudmila Januškevičienė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą