Sveikata

Išbandykite 4 paprastus būdus, kurie padės jums daugiau judėti šiltuoju metų sezonu

Esate per daug užimti ir galvojate, kad į savo dienotvarkę negalite įtraukti net menkiausios fizinės veiklos? Net jeigu laiko treniruotėms niekaip neatrandate, atšilus orams situaciją pakeisti labai paprasta. Tam, kad daugiau pajudėtumėte, užtenka vietoje mašinos ar viešojo transporto rinktis vaikščiojimą pėsčiomis, šiltais vasaros vakarais išvykti pasivažinėti dviračiu, o karštomis dienomis – pasiplaukioti ežere.

Norime jus nuraminti: aktyviai leisti kiekvieno vakaro neprivaloma, tačiau jeigu pageidaujate bent minimaliai pagerinti savo fizinę formą, tikrai verta pasvarstyti apie aktyvesnį laisvalaikį. Na, o jeigu motyvacijos daugiau pajudėti jums iki šiol neatsirado, išbandykite kelis paprastus, daug jėgų nereikalaujančius, tačiau labai efektyvius būdus, kurie, neliejant prakaito ir nesikankinat sporto salėje, jums padės aktyviau praleisti laisvalaikį ir pagerinti savijautą.

Judėjimo nepamirškite ir darbe 

Dirbate sėdimą darbą? Net jeigu į šį klausimą atsakėte teigiamai, nereikėtų visą darbo dieną prabūti prilipus prie rašomojo stalo. Ar kada nors bandėte darbinius pokalbius ar kitus reikalus tvarkyti tiesiog vaikštant? Tai darant lauke ne tik padidinsite savo dienos žingsnių skaičių, bet ir pakvėpuosite grynu oru. Jei atsitraukti nuo darbų paprasčiausiai pamirštate, paskatinti pakilti nuo stalo ir pajudėti jums gali padėti išmaniosios programėlės ir įrenginiai.

„Samsung“ produktų ekspertas Andrius Mateika pasakoja, kad gegužės pradžioje technologijų entuziastus jungiančioje „Samsung Community“ bendraminčių forumo platformoje bendruomenei buvo užduotas klausimas – kaip išmaniosios technologijos prisideda prie jūsų sveikatingumo? Anot eksperto, dalis atsakiusiųjų teigė, kad daugiau judėti jiems padeda įvairios išmaniosios programėlės, pavyzdžiui, „Digital Wellbeing“, kuri praneša, jeigu per ilgai užsisėdėjote telefone, arba išmanieji laikrodžiai, kurie primena, kad laikas pajudėti. „Išmaniosios technologijos gali padėti sekti ne tik fizinės veiklos rodiklius, tačiau ir sveikatos būklę – bendraminčių forume galima rasti naudingos informacijos apie tai, kaip išmaniuoju laikrodžiu išmatuoti kraujo spaudimą arba atlikti elektrokardiogramą“, – pasakoja A. Mateika.

Nesudėtingi pratimai bet kur ir bet kada

Laukiate svarbaus skambučio, mėgstamo filmo arba tiesiog, kol iškeps jūsų vakarienė? Nešvaistykite šio laiko veltui! Atradę kelias laisvas minutes, padarykite porą atsilenkimų, pritūpimų ar kitų nesudėtingų pratimų. Tam per dieną užteks skirti vos 10-15 minučių, o rezultatai jus tikrai nustebins. Vos kelios aktyviai praleistos minutės sustiprins jūsų raumenyną bei pagerins laikyseną ir bendrą savijautą.

Šiems pratimams A. Mateika siūlo pasitelkti ir savo išmanųjį telefoną. Mat, pasak jo, šiuo metu įvairiausių sporto programėlių, siūlančių vos 10 minučių užtrunkančias treniruotes – apstu. Jeigu nežinote nuo ko pradėti – ekspertas jums siūlo tris populiariausias ir labiausiai aktyvaus laisvalaikio entuziastų pamėgtas nemokamas programėles: „Burpee Workout“, „Daily Workouts Fitness Trainer“, „Seven — 7 Minute Workout“.

Poilsiaukite aktyviai

Radote sporto šaką ar aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdą, kuris jums kelia malonumą? Galbūt mėgstate važinėtis riedlente ar paspirtukais, žaisti krepšinį ar badmintoną? Būtent aktyvus laisvalaikio praleidimas ne tik sustiprina jūsų fizinę sveikatą, bet ir padeda emocinei būsenai. Į šiuos užsiėmimus įtraukite visą šeimą ir vietoje to, kad su artimaisiais po darbo namie sėdėtumėte prie televizoriaus, paskirkite bent kelis vakarus per savaitę aktyviam laisvalaikiui lauke.  

Na, o jeigu esate azartiška šeima, galite varžytis skaičiuodami žingsnius ar sudegintas kalorijas. Įvairios sporto programėlės siūlo tarpusavio varžymosi galimybę, todėl sužinoti nugalėtoją nebus sunku. Net jei neturite į sportą linkusių artimųjų, galite prisijungti prie visuotinių iššūkių ir varžytis su aktyviais žmonėmis visame pasaulyje.

Užsiimkite vandens sportu

Vasara yra pats geriausias metas mėgautis vandens malonumais, todėl laisvalaikį šiltuoju metų sezonu galite išnaudoti keliaudami prie ežerų, upių ar jūros. Ne paslaptis, kad plaukiojimas – itin ekspertų giriama sporto šaka, mat plaukiojant ne tik juda visi jūsų kūno raumenys, bet tai yra ir puiki mankšta stuburui, nugarai. Dėl šios priežasties plaukiojant gerėja ne tik fizinė forma, bet ir laikysena. Tiesa, vandens pramogos – ne tik pasiplaukiojimas ežere. Tam puikiai tiks ir irklentės, paprasčiausia valtis ar vandens dviratis. Na, ir, žinoma, nepamirškite lietuviškos vasaros klasikos – baidarių. Kada paskutinį kartą su šeima ar draugais leidotės į žygį upėmis?

Pranešimą paskelbė: Greta Bruzaitė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą