Įvairenybės

Įmonės pertvarkymas – tikrai nesudėtinga

Kuriame verslus skirtingai. Vieni juos pradeda turėdami didelių ambicijų, steigdami didelius verslus, kiti gi nori įsivažiuot palengva. Tačiau gali nutikti taip, kad bus priimtas sprendimas – reikalingas įmonės pertvarkymas.

Įmonės pertvarkymas– tai juridinio asmens teisinės formos pakeitimas. Šis sprendimas gali būti naudingas, kai įmonės veikla dėl valdymo ar dėl nepalankių rinkos sąlygų nepasisekė arba priešingai – veikla sekasi ir norima plėstis, pritraukti investicijų.

Dažniausia praktika, kai individuali įmonė nori pritraukti investicijų, ypač iš užsienio, tuomet tenka keisti įmonės statusą į uždarąją akcinę bendrovę. Šis įmonės statusas žinomas ir aiškus užsienio verslo vienetams priešingai, nei individuali įmonė.

Tačiau įmonės pertvarkymas gali būti reikalingas ne tik individualiai įmonei:

  • Akcinė bendrovė gali būti pertvarkoma į uždarąją akcinę bendrovę, valstybinę įmonę, žemės ūkio bendrovę, individualią įmonę, mažąją bendriją ir kitas.
  • Uždaroji akcinė bendrovė gali būti pertvarkoma į akcinę bendrovę ir kitas aukščiau išvardintas įmones.
  • Individuali įmonė gali būti pertvarkoma į akcinę bendrovę, uždarąją akcinę bendrovę, viešąją įstaigą.
  • Mažoji bendrija gali būti pertvarkoma į individualiąją įmonę, akcinę bendrovę, uždarąją akcinę bendrovę, tikrąją ūkinę bendriją, viešąją įstaigą ir kitas.

Atitinkamai ir kitos įmonės gali būti pertvarkomos remiantis LR Civiliniu kodeksu bei kitasteisinės formos juridinius asmenis reglamentuojančiais įstatymais.

Įmonės pertvarkymas priešingai nei įmonės reorganizavimas (Reorganizavimas – tai įmonės pabaiga, be likvidavimo procedūros) yra įmonės veiklos tęsimas tik turint kitą įmonės veiklos statusą.

Šios sudėtingos procedūros neatrodys neįveikiamos, jei bus kreiptasi į įmonės pertvarkymo profesionalus. Šios įmonės geriausi darbuotojai pasirūpins, kad būtų atlikti visi privalomi darbai: bus informuotas registrų centras, paruoštas įstatų keitimas, kreditorių informavimas ir kitos privalomos procedūros.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą