Įvairenybės,  Skaitiniai

Ar medicininė apranga gali būti spalvota? 

Apie spalvų panaudojimą medicininės aprangos pramonėje pasakoja įmonės „Baltas Stilius“ vadovė Loreta Tiagun:

„Spalva yra svarbus aspektas, nes gali tarnauti tiek funkciniu, tiek estetiniu  tikslais. Sveikatos priežiūros pramonėje tam tikros spalvos tradiciškai siejamos su konkrečiais vaidmenimis ir funkcijomis ir gali padėti nustatyti dėvinčiojo vaidmenį ar skyrių sveikatos priežiūros įstaigos viduje. 

Viena iš pagrindinių medicininės aprangos spalvos funkcijų yra padėti nustatyti specialisto vaidmenį ar skyrių. Pavyzdžiui, mėlyna spalva dažnai siejama su slaugos personalu, o žalia – su chirurgija ir chirurginiu personalu. Balta – neutrali spalva, kurią lengva pamatyti įvairiuose fonuose. Balta spalva dažnai naudojama laboratoriniams chalatams ir ar kitiems drabužiams, kuriuos dėvi gydytojai ir medicinos specialistai. 

Spalva gali būti naudojama ne tik dėvėtojo vaidmeniui ar skyriui nustatyti, bet ir informacijai apie saugumo lygį. Pavyzdžiui, raudonos spalvos aprangą gali dėvėti personalas dirbantis su krauju ar potencialiai pavojingais skysčiais, o geltona spalva – gali būti naudojama norint įspėti apie pavojingų cheminių medžiagų buvimą.

Tradicinės medicininių drabužių spalvų asociacijos yra nusistovėjusios, bet spalvų, raštų naudojimas medicininių drabužių gamyboje tampa daug lankstesnis ir liberalesnis. Pavyzdžiui, kai kurios ligoninės ir sveikatos priežiūros įstaigos renkasi naudoti konkrečią spalvą arba spalvų paletę ir konkretų prekės ženklą, norėdamos išsiskirti iš kitų įstaigų, tokiu būdu sukurdamos vientisą vizualinį identitetą.

Be funkcinio naudojimo, spalva taip pat gali turėti daug kitų privalumų medicininėje aplinkoje. Pavyzdžiui, spalvoti medicininiai drabužiai gali:

  • Skatinti teigiamą ir svetingą aplinką: spalvingi medicininiai drabužiai gali padėti sukurti sveikesnę, pozityvesnę atmosferą sveikatos priežiūros įstaigoje, o tai ypač svarbu pacientams, kurie jaučia nerimą ir stresą.             
  • Pagerinti bendravimą: skirtingos spalvos, padeda atskirti skirtingus vaidmenis ar skyrius, pacientams ir darbuotojams daug lengviau bendrauti, suprasti vieni kitų vaidmenis, pareigas ir keistis informacija.             
  • Pagerina nuotaiką: spalvingi medicininiai drabužiai gali pagerinti sveikatos priežiūros darbuotojų nuotaiką, nes jų uniformos tampa įdomesnės ir malonesnės.
  • Skatina profesionalumą: nors medicininiai drabužiai turi būti funkcionalūs, jie taip pat gali būti madingi ir stilingi. Spalvingi medicininiai drabužiai gali išryškinti profesionalią išvaizdą, sukurti pasitikėjimo jausmą.

Apibendrinant galima pasakyti, kad spalvų naudojimas medicininių drabužių gamyboje gali turėti daug privalumų – tiek funkcinių, tiek estetinių. Padeda nustatyti dėvinčiojo vaidmenį, konkretų skyrių, gali perduoti kitą svarbią informaciją. Nors tradicinių spalvų naudojimas ilgą laiką buvo nusistovėjęs, pastaruoju metu spalvų naudojimas medicininių drabužių pramonėje tapo daug aktyvesnis, lankstesnis, o medicinos priežiūros specialistai – liberalesni spalvų atžvilgiu. Skirtingų spalvų medicininė apranga  kuria  pozityvesnę ir palankesnę aplinką, gerina bendravimą,  nuotaiką ir skatina  profesionalią išvaizdą.“

UAB „Baltas Stilius“ prekiauja sveikatos priežiūros specialistams skirta apranga ir yra įgaliotasis „Koi“ (JAV) ir „Apolonia“ (Lenkija) atstovas Lietuvoje. Čia galima įsigyti įvairių modelių ir spalvų švarkų, chalatų, medicininių kostiumų ir kt.

Parduotuvė BALTAS STILIUS
Žirmūnų g. 139,Vilnius
Telefonas: +37065553707
El. p.: info@baltasstilius.lt
www.baltasstilius.lt

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą