Studijos - Karjera

Imasi plataus masto anoniminio pedagogų psichologinės sveikatos tyrimo

Didžiausios šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS), vienijančios daugiau nei 11 tūkstančių švietimo darbuotojų, užsakymu Mykolo Romerio universiteto (MRU) mokslininkai pradeda tyrimą, skirtą atskleisti psichologinio ir fizinio smurto apraiškas Lietuvos švietimo įstaigose.

„Pedagogai ir kiti švietimo darbuotojai dirba padidintos rizikos sąlygomis. Fizinį ir psichologinį smurtą švietimo darbuotojas gali patirti iš mokinių, mokinių tėvų ar globėjų, mokyklos administracijos vadovų ar net kolegų. Nuolat girdime iš savo narių apie psichologinio ir fizinio smurto apraiškas, tačiau žinome pavienius atvejus, o bendro vaizdo nematome. Todėl nusprendėme, kad reikia atlikti plačios apimties tyrimą“, – pabrėžia LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Tyrimo, kurį vykdysime iki spalio 5 d., metu bus siekiama apklausti kiek įmanoma daugiau švietimo darbuotojų. MRU mokslininkai ne tik sukūrė klausimyną, tačiau ir parengs išvadas bei rekomendacijas.

„Tyrimo rezultatus pristatysime lapkričio mėnesį vyksiančiame didžiausiame šių metų Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos renginyje „Švietimieti, netylėk“. Be to, remiantis tyrimo rezultatais inicijuosime teisinius pokyčius“, – sako LŠMPS pirmininkas E. Milešinas.

Kaip teigia tyrimo rengėjai, ypač svarbu, kad pedagogai ir kiti švietimo darbuotojai pildydami klausimyno anketą, kurios pildymas užtruks apie 20 min., būtų atviri ir remtųsi savo patirtimi. Dalyvavimas šiame tyrime yra savanoriškas ir konfidencialus. Visi atsakymai bus koduojami ir naudojami analizei apibendrinta forma. Nuasmeninti duomenys bus naudojami tik mokslinio tyrimo tikslais.

„Pagarbos mūsų sudėtingam, bet pačiam prasmingiausiam darbui pasaulyje stebime vis mažiau. Ne tik, kad pagarbos nedaug belikę, bet ir spaudimo kasdien patiriame vis daugiau. O neretu atveju – netgi psichologinio smurto. Todėl raginu švietimo bendruomenę nebetylėti“, – sako E. Milešinas.

Kviečiame visus švietimo bendruomenės narius užpildyti anoniminį klausimyną, kurį galite rasti čia: https://apklausa.lt/f/4v7xxfk.fullpage

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 11 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

Pranešimą paskelbė: Egidijus Milešinas, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą