Studijos - Karjera

„Hack4Vilnius“ kviečia pasidalyti idėjomis sostinei

Spalio 15–17 d. jau ketvirtą kartą vyks Vilniaus miesto hakatonas „Hack4Vilnius“, kuris kvies visą savaitgalį generuoti inovatyvias idėjas, padėsiančias spręsti sostinėje veikiančių verslo įmonių ir gyventojų problemas. Dalyvius vienijantis tikslas − padaryti Vilnių dar sveikesnį, švaresnį, išmanesnį ir užtikrinantį darnų judumą. Šiemet hakatonas iš skaitmeninės erdvės sugrįžta į Saulėtekio slėnio akademinį miestelį, kur dalyviai ne tik įrodys komandinio darbo sugebėjimus, konsultuosis su mentoriais iš įvairių sričių, bet ir gilins verslumo ir verslo idėjų pristatymo žinias.

Prisidėti prie miesto tobulinimo kviečiami visi

Į įvairiapusę miesto gerovę orientuotas „Hack4Vilnius“ siūlo pačių įvairiausių iššūkių ir idėjų: nuo paplūdimių monitoringo vasarą, stovėjimo vietų kontrolės visus metus iki produktyvias ir vaizdingas keliones dviračiu užtikrinančio žemėlapio ar optimalios atliekų tvarkymo sistemos. Organizatoriai tiki, kad kiekvienas „Hack4Vilnius“ dalyvis geriausiai žino, ko Vilniaus miestui labiausiai reikia, tad, be siūlomų iššūkių, komandos gali imtis spręsti ir savo iškeltas problemas.

„Norime ir kryptingai dirbame, kad Vilnius būtų patrauklus kaip bandymų poligonas išradėjams, duomenų analitikams, startuoliams ar tiesiog gerų idėjų autoriams. Miestas dėl šių tikslų pasirengęs atverti visus duomenis ir suteikti visus būtinus įrankius. O jus kviečiame kurti – nuo mažiausių įkvėpimų iki sudėtingiausių sprendimų. Nėra geresnės vietos jiems išbandyti nei Vilnius“, – sako renginio globėjas Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Hack4Vilnius“ renginyje savo sėkmės istorija su dalyviais pasidalys ir startuolio „Mindletic“ įkūrėjai, siūlantys programėlę – emocinį sporto klubą. Šis startuolis susikūrė vieno iš hakatonų metu ir sėkmingai savo veiklą tęsia toliau, tad dalyviai turės unikalią progą pasisemti patirties ir užduoti rūpimus klausimus.

„Hack4Vilnius“ nugalėtojų idėja keičia kelionių planavimo sampratą

Pernai „Hack4Vilnius“ hakatoną laimėjusios komandos „My wonder bird“ nariai teigia, kad renginyje dalyvavo norėdami padidinti Vilniaus lankytinų vietų žinomumą, o laimėjo ne tik pagrindinį prizą, bet ir subūrė komandą, kuri toliau nuosekliai plėtoja idėją. „My wonder bird“ komandos vizija – patobulinti kelionių planavimo patirtį naudojantis programėle, kad vartotojai galėtų susiplanuoti jų lūkesčius labiausiai atitinkančią kelionę vieno mygtuko paspaudimu.

„Hack4Vilnius“ raginčiau dalyvauti visus, kurie arba turi konkrečią idėją, arba jau kurį laiką svarsto, kad nori sukurti kažką, kas pakeis Vilnių ar net visą pasaulį. Juk svarbiausia nuo ko nors pradėti, o hakatonai yra tam puiki vieta. Buvo smagu ne tik įrodyti gebėjimą dirbti komandoje, bet ir pamatyti, kiek daug Vilniuje inovatyvių žmonių, turinčių įdomių idėjų“, – teigia komandos atstovas Simonas Naulickas.

„My wonder bird“ programėlė leidžia ne tik planuoti trumpas keliones Lietuvoje, bet ir dalytis kelionių įspūdžiais ir patirtimi. S. Naulickas džiaugiasi, kad kitais metais planuojama programėlės naudojimo galimybes išplėsti ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje.

Hakatonas siūlo ir vertingus prizus

„Hack4Vilnius“ dalyviai kovos dėl pagrindinio 1500 eurų prizo, kurį įsteigė „Cognizant Technology Solutions Lithuania“.

„Labai svarbu, kad sprendimus, kaip pagerinti aplinką, kurioje gyvename, siūlytų vietos visuomenė, tad hakatonas „Hack4Vilnius“ yra puiki vieta tokioms idėjoms generuoti ir išbandyti. Šis hakatonas taps savaitgalio trukmės idėjų generavimo varikliu, skatinančiu dalyvius ieškoti sprendimų, padėsiančių savo mieste dar patogiau, švariau ir įdomiau gyventi. Viliamės, kad „Hack4Vilnius“ dalyviai ne tik pasiūlys įkvepiančių ir daug žadančių idėjų Vilniui, bet ir pasisems patirties, žinių bei tiesiog gerai praleis laiką“, − teigia „Cognizant Technology Solutions“ Baltijos regiono centrų vadovas Kimas Leanderssonas.

Komandos varžysis ir dėl UAB „Metida“ įsteigto 1000 eurų vertės prizo, turės galimybę laimėti „CodeAcademy” 1000 eurų stipendiją pasirinktiems kursams ir savo pasiūlytą idėją 3 mėnesius plėtoti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų Fabrikas“.

„Hack4Vilnius“ organizatoriai laukia visų miesto gyventojų idėjų ir pasiūlymų, kaip sostinę paversti inovatyvesne, saugesne, patrauklesne, ir kviečia iškelti iššūkį hakatono dalyvių komandoms. Tai padaryti galima čia.

Dalyvių registracija į hakatoną „Hack4Vilnius“ vyksta iki spalio 10 d. 23.59 val. Užpildyti registracijos formą galima čia.

„Hack4Vilnius 2021“ organizuoja Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, Vilniaus universitetas, Vilnius TECH, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“.

Pranešimą paskelbė: Gretė Gerulaitytė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą