Namai

Geriausias metų projektuotojas Tomas Strazdauskas – savo profesijos ambasadorius

Lietuvos statybos inžinierių sąjunga kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus. Statybininkų dienos šventėje UAB „CSD Inžinieriai“ Belgijos konstrukcijų padalinio vadovas Tomas Strazdauskas buvo pripažintas geriausiu metų projektuotoju.

Šį įvertinimą inžinierius Tomas Strazdauskas vadina ilgo, atkaklaus ir nuoseklaus darbo rezultatu ir pabrėžia, kad laimėjimas nebūtų įmanomas be visapusiško ir absoliutaus žmonos palaikymo profesiniame gyvenime bei ypatingai profesionalių ir atsidavusių kolegų.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos bendruomenei geriausio projektuotojo, statybos vadovo ir statybos techninio prižiūrėtojo rinkimai svarbūs ne vien tuo, kad įvardinami stipriausi šių sričių atstovai. Organizacijai svarbus profesijos prestižas, kurio dėmenys yra ir profesionalus darbas, ir Etikos kodekso laikymasis.

„Laimėjimas įpareigoja niekada nesustoti tobulėti. Pasaulis keičiasi nuolat; todėl, norint išlikti geriausiu, būtina būti žingsniu priekyje. Privalai visada būti motyvuotas, negali laukti, kad laimėjimas ateitų pas tave, turi pats jį pasiimti savo darbu ir rezultatais. Profesinių aukštumų siekti padeda šeimos ir kolegų palaikymas. Pasitikėjimo suteikia tai, kad tarp kolegų – geriausias Lietuvoje įmonės interesų gynėjas Simonas Barsteiga, profesionaliausiai Lietuvoje Šveicarijos pastatų projektavimo specifiką išmanantis Justinas Lapė, labiausiai Lietuvoje tunelių projektavimo specifiką išmanantis Vaidas Martinkus bei daugelis kitų. Be visų jų, net čia nepaminėtų, palaikymo nieko nepasiekčiau“, – visų laurų sau neprisiima geriausiu metų projektuotoju išrinktas T.Strazdauskas.

Projektuoja ypatingos reikšmės objektus Šveicarijoje ir Belgijoje

Inžinerijos profesionalas nuo 2015 m. vadovavo UAB „CSD Inžinieriai“ konstrukcijų padaliniui Lietuvoje, o 2020-aisiais tapo Belgijos padalinio vadovu. Vienas iš svarbiausių T.Strazdausko siekių – suburti aplink save žmones, kurie būtų motyvuoti ir norėtų kartu pasiekti tai, ko iki šiol Lietuvoje dar niekam nepavyko pasiekti – rengti sudėtingiausius pasaulio projektus, kur reikalingos aukščiausio lygio kompetencijos. Nuosekliai dirbant šia linkme, rezultatai jau džiugina. Lietuvis su kolegomis projektuoja Paryžiaus metro, CERN, tunelius Šveicarijoje, ištisus kvartalus Belgijoje. Vienu sudėtingiausių paskutinių keleto metų darbų projektuotojas vadina Lozanos geležinkelio stoties plėtrą. Ypatingas, strateginis valstybinės reikšmės statinys jungia keletą statinių tipų – pastatą, tiltą bei sudėtingą geotechninę konstrukciją.

Specialistas ne tik kaupia patirtį ir nuolat tobulėja profesiniame kelyje, bet ir aktyviai dalijasi žiniomis su kolegomis ir studentais.

„Viską, ką žinau, noriu atiduoti žmonėms. Vis labiau manau, kad tai yra mano pašaukimas. Mano gyvenime įvyko daugybė neįtikėtinų „sutapimų“, bet vėliau visada suprasdavau, kad taip tiesiog turėjo nutikti, kad tai ne sutapimas, o dėsningumas. Kiekvienas žmogus, kuriam tikrai rūpi profesiniai pasiekimai, natūraliai siekia ją populiarinti, padėti jai vystytis, tapti jos ambasadoriumi. Pasirinkta specialybė yra neatsiejama mano gyvenimo dalis, todėl natūralu, kad norisi, jog ji klestėtų. Taip ir dirbti daug smagiau“, – geranoriškumo ir visuomeninės veiklos motyvus komentuoja T.Strazdauskas.

 Nuolat dalinasi savo žiniomis su kolegomis ir studentais

Šiuo metu profesionalas prisideda prie knygos „BIM vadovas“, kurią ruošiasi publikuoti UAB „Super namai“, rengimo, yra vienas iš žurnalo „Statyba ir architektūra“ organizuojamo konferencijų ciklo ENGINEERING 4.0 iniciatorių bei pranešėjų, skaito paskaitas VGTU kaip kviestinis lektorius. Taip pat T.Strazdauskas Lietuvos ir užsienio įmonėse vykdo mokymus, kurių metu stengiasi parodyti ne tik baigtinių elementų programos SOFISTIK galimybes, bet ir realius praktinius pavyzdžius, optimizavimo ir darbo efektyvinimo būdus.

Konstrukcijų padalinio vadovas vadovaujasi principu: esu tiek stiprus, kiek stiprūs mane supantys kolegos. Komanda jam svarbiausia, o ją renkasi pagal vertybinį pamatą. Vadovo nuomone, visa kita tėra detalės, kurių išmokstama. Jis įsitikinęs, kad techniniai dalykai išsprendžiami, o su jaunais žmonėmis labai svarbu kalbėtis apie vertybinį pagrindą.

„Norint tapti tikrai geru inžinieriumi, reikia apsišarvuoti kantrybe. Šioje profesijoje išskirtinai svarbu kantriai ir nuosekliai dirbti, kaupti patirtį. Tai ne pardavimai ir ne startuoliai, kur neretai rezultatą gali matyti greitai. Inžinerijoje, o itin vadinamojoje „sunkiojoje inžinerijoje“ (ang. hard engineering) kaip statybų inžinerija – svarbu yra su laiku įgyjama patirtis. Tai labai plati sritis ir, norint įvaldyti ją plačiąja prasme, tiesiog reikia labai daug laiko. Aš dar labai daug ko nežinau, todėl dirbu, kad sužinočiau“, – motyvacijos variklį apibūdina T.Strazdauskas.

Proveržis globalioje rinkoje neįmanomas be nuolat tobulinamų mokymo programų

Dėsningai, nuosekliai ir kantriai karjeros tarptautinėje rinkoje siekiantis lietuvis plėtoja idėją „Lietuva – inžinerinio eksporto valstybė“. Ją pristato konferencijose, paskaitose statybos inžinerijos studentams. Taip pat šios idėjos pagrindu bendrauja su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir stengiasi pritraukti užsienio investicijų. Idėjos esmė – skatinti plėsti inžinerinių įmonių sektorių Lietuvoje bei siūlyti jų paslaugas užsienio rinkose. Lietuvos inžinierių privalumas, pasak T.Strazdausko, yra veržlumas ir noras pasiekti tai, kas dar nebuvo pasiekta Lietuvoje. Be to, lietuviai labai lankstūs ir gebantys tikslingai pritaikyti reikiamas kompetencijas reikiama linkme. Potencialiai galime dirbti visame pasaulyje – esame globalios rinkos dalis.

Geriausio metų projektuotojo nuomone, jei norime tapti gerai vertinamais specialistais Europos ar pasaulio rinkoje, turime stiprinti globalųjį mąstymą, tobulinti mokymo programas, nes tik sukūrus tikrai kokybišką studijų turinį bei patobulinus dėstymą galime kalbėti apie gabių studentų pritraukimą.

„Pritraukę gabių studentų, galime tikėtis proveržio platesniąja prasme. Šiuo metu esame ribojami talentų stygiaus, nes konkuruojame su IT, Fintech, lazerių pramone. Būtina labai plati ir nuosekli inžinerinių profesijų viešinimo kampanija“, – įsitikinęs T.Strazdauskas.

Svariu apdovanojimu įvertintas specialistas daug dėmesio skiria ne tik profesiniam, bet ir asmeniniam tobulėjimui. Nuo šeimos ir buities laisvą laiką jis skiria kūnui ir protui lavinti: sportuoja, skaito ir seka mokslo pasiekimus bei laimėjimus.

Ieško tvarių sprendimų besikeičiantiems visuomenės poreikiams

Pasak UAB „CSD Inžinieriai“ direktoriaus Simono Barsteigos, Tomas Strazdauskas yra vienas geriausių pavyzdžių, kaip nuolatinis įmonės augimas, darbas su sudėtingais tarptautiniais projektais suteikia darbuotojams plačias karjeros galimybes ir leidžia tobulėti. Įmonėje puoselėjama pasitikėjimu, atsakomybe ir laisve grįsta kultūra.

„Pasitikėjimas darbuotojais, laisvė veikti ir vienas didžiausių atlyginimų vidurkių sektoriuje daro mus išskirtinius Lietuvoje“, – teigia S.Barsteiga, bet pažymi, kad, siekdami sėkmingų mainų, iš darbuotojų taip pat tikisi pasitikėjimo ir atsakomybės.

Įmonės konstrukcijų projektavimo komanda yra viena stipriausių Lietuvoje. Patirtis su itin sudėtingais projektais Europoje išmokė komandą spręsti labai sudėtingus ir kompleksinius konstrukcijų projektavimo uždavinius, tad užsakovai Lietuvoje savo projektams įgyvendinti gali gauti aukščiausia kvalifikacija ir ilgalaike patirtimi grįstus optimalius sprendinius.

Pastaruoju metu bendrovė vis daugiau dirba su miesto nuotekų valymo įrenginių projektais skirtinguose Šveicarijos miestuose. Šiuose projektuose pasitelkdami naujausias BIM projektavimo technologijas (building information modeling) ir CFD (computational fluid dynamics) kartu su technologais ieško tvarių sprendimų, kurie atitiktų besikeičiančius šiuolaikinės visuomenės poreikius. O ateičiai kompanija kelia sau ambicingus tikslus – 2025 m. nori tapti geriausia inžinerinio projektavimo įmone Lietuvoje.

Tarptautinė patirtis leidžia pasiūlyti aukščiausią kokybę ir Lietuvoje

„Kryptingai dirbame dėl šio tikslo, o Tomo nominacija – papildomas žingsnis siekiant tikslų įgyvendinimo. Norime būti pačiu patraukliausiu projektavimo srities darbdaviu tiek stipriausiems Lietuvos inžinieriams, tiek ir pradedantiems karjerą studentams“, – planais dalinasi įmonės vadovas. Jau kitąmet „CSD Inžinieriai“ planuoja būti stipriausia ir viena didžiausių konstrukcijų projektavimo komandų Lietuvoje, o 2023-iaisiais ketina galutinai suformuoti inžinerinių tinklų projektavimo komandą ir įsitvirtinti šioje srityje. Artimiausiu metu kompanija pristatys naują vadovų komandos narę, kuri vadovaus inžinerinių tinklų (MEP) departamentui.

Tarptautinė projektų patirtis ir aukšti Šveicarijos rinkos kokybės reikalavimai, pasak S.Barsteigos, kolektyvą daro išskirtinį kokybės srityje. Lietuvoje kompanija siekia dirbti su klientais, kuriems reikalinga kokybė.

„Siekiame įnešti vakarietišką bendradarbiavimo kultūrą į Lietuvos statybos inžinerijos rinką. Kaip ir daugelis statybos inžinerijos rinkos dalyvių, atsiliekame inovacijų srityje, tačiau siekiame, kad keistųsi studijų programos. Tikime, kad inovacijas atneš naujoji inžinierių karta, kuri nepasitenkins dabartiniais darbo įrankiais ir dabartine darbo kultūra“, – pokyčių proveržio iš jaunosios kartos tikisi UAB „CSD Inžinieriai“ direktorius S.Barsteiga.

LSA, UAB „CSD Inžinieriai“ nuotr. ir vizualizac.

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą