Namai

Geri statybiniai klijai – pusė darbo: į kokias savybes atkreipti dėmesį renkantis?

Artinantis žiemai, visi skuba baigti statybos ar remonto darbus. Tam, be abejo, reikia tinkamų priemonių, kurių pasirinkimui statybų profesionalai skiria vis daugiau dėmesio. Viena iš priemonių, be kurios dažnai neišsiverčiama atliekant vidaus ir lauko darbus, yra statybiniai klijai.

Jų pasirinkimas rinkoje yra išties platus, tačiau ypač didelio susidomėjimo pastaruoju metu sulaukia naujos kartos itin didele sukibimo jėga pasižymintys ir greitai kietėjantys hibridiniai klijai – tokie kaip „Point 104 Turbo Power Fix“.

Statybinės chemijos produktų vystymo ir distribucijos bendrovės „Tegra“ produktų ekspertas Linas Lučinskas sako, kad šie klijai iš kitų panašių produktų išsiskiria net 380 t/kv. m siekiančia sukibimo jėga ir itin trumpu sustingimo laiku – vos per 15 minučių pasiekiama 20 t/kv. m sukibimo jėga. Dėl to naudojant 2–3 mm pločio siūles jau po trijų valandų užtikrinamas 80 proc. galutinės sukibimo jėgos. Palyginimui, kitiems statybiniams klijams visiškai sustingti reikia bent 24 valandų.

„Tai leidžia gerokai paspartinti darbus. Pavyzdžiui, su „Point 104 Turbo Power Fix“ tvirtinant aliumininius nuleidžiamų lubų rėmus, gipso kartono plokštes galima pradėti montuoti vos po kelių valandų. Naudojant kitus klijus, tektų laukti parą ar ilgiau. Turint omenyje, kad statybose ilgesnė darbų trukmė dažnai lemia didesnius kaštus, itin greitas klijų stingimas gali padėti sutaupyti“, – tvirtina L.Lučinskas.

Anot L.Lučinsko, kitas „Point 104 Turbo Power Fix“ klijų pranašumas yra jų suteikiama galimybė dirbti su didelio svorio, tačiau mažo klijuojamo paviršiaus ploto konstrukcijomis. Tam galimybę suteikia ypač didelė klijų sukibimo jėga. Dėl jos net ir labai dideliam svoriui priklijuoti ir išlaikyti pakanka nedidelės siūlės. Tai gali praversti tvirtinant, pavyzdžiui, LED apšvietimo paneles ar kitas panašias konstrukcijas, kurių tvirtinamas plotas, palyginus su svoriu, yra santykinai mažas.

„Šie naujos kartos hibridiniai klijai taip pat gali būti nepakeičiami tvirtinant sunkesnes plokštumas prie nelygių ir nestandartinių paviršių. Su įprastais klijais to padaryti dažnai yra neįmanoma, tačiau dėl itin didelės „Point 104 Turbo Power Fix“ sukibimo jėgos galima lengvai ant įvairios tekstūros sienų tvirtinti, pavyzdžiui, didelius, sunkius veidrodžius. Be to, klijų sudėtyje nėra agresyvių skiediklių, todėl jie negadina net ir lengvai pažeidžiamų paviršių“, – pažymi produktų ekspertas.

Galiausiai, šis produktas yra tinkamas naudoti tiek vidaus, tiek lauko sąlygomis ir leidžia konstrukcijas tvirtinti ant drėgnų paviršių. Anot produktų eksperto Lino Lučinsko, tai gali būti ypač pravartu orams rudenėjant. Klijų temperatūrinis atsparumas taip pat yra labai didelis ir apima spektrą nuo -40 °C iki +90 °C. Naudojant „Point 104 Turbo Power Fix“ klijus, ant namo fasado galima patikimai pritvirtinti pašto dėžutes, adreso numerius ir kitus objektus. Pažymėtina, kad siekiant užtikrinti pastato šilumos izoliacines savybes ir pasiekti aukštą energinio naudingumo klasę fasade, atsižvelgiant į dabartinius reikalavimus, negalima gręžti jokių skylių.

„Taip pat verta atkreipti dėmesį į klijų elastingumą sustingus. „Point 104 Turbo Power Fix“ šiuo požiūriu taip pat yra pranašesni už daugelį kitų panašių produktų. Jei prireikia, didelis klijų elastingumas leidžia pritvirtintas konstrukcijas nesunkiai nuimti nesugadinant paviršių. Tai vėlgi suteikia galimybę įvairiose situacijose išvengti gręžimo ir varžtų ar vinių“, – sako ekspertas.

„Point 104 Turbo Power Fix“ klijai užtikrina puikų sukibimą su betonu, mūru, tinku, keramika, stiklu, kietu PVC, metalais, akmeniu, OSB, mediena ir kitomis medžiagomis.

Dėl to jie yra itin universalūs ir leidžia klijuoti daugelį statybinių ir apdailos elementų. Svarbiausia – pažangi hibridinė „Point 104“ technologija padeda viską atlikti itin greitai ir sutaupyti nemažai brangaus laiko.  

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą