Sveikata

Europos Komisija patvirtino jodo ir geležies naudą vaikams

Europos Komisija patvirtino ekspertų išvadas, kad jodas ir geležis naudingi vaikams. Spalio 22 dienos reglamentu Komisija įteisino teiginius apie šių aktyviųjų medžiagų sveikumą ir naudą vaikų augimui.
Įteisinti teiginiai „jodas naudingas normaliam vaikų augimui“ ir „geležis naudinga normaliai vaikų pažintinei raidai“.
Tokie teiginiai gali būti naudojami su maisto papildais ar kitais maisto produktais, kurie gali būti laikomi jodo arba geležies šaltiniais, kaip tai apibrėžia Europos Komisijos dokumentai.
Europos Komisija sprendimus dėl sveikatinimo teiginių priima, atsižvelgusi į Europos maisto saugos tarnybos (EMST) ekspertų išvadas.
Geležies trūkumas siejamas su prastesniu vaikų dėmesiu, lėtesniu suvokimo greičiu, blogesne atminti ir kalbos sklandumu.
EMST vertinimu, kai kurių Europos Sąjungos šalių gyventojams gali būti būdingas geležies nepakankamumas. Europos Sąjungoje rekomenduojama geležies paros norma yra 14 miligramų.
EMST teigia, kad jodo nepakankamumas irgi plačiai paplitęs ir kad jodo nepakankamumas tarp vaikų ir paauglių gali būti būdingas daugeliui Europos valstybių.
Jodas siejamas su tinkamu skydliaukės funkcionavimu, o tai savo ruožtu susiję su įvairiomis organizmo fiziologinėmis funkcijomis.
Kad atitinkamiems produktams galėtų būti priskiriami patvirtintieji teiginiai, jie privalo turėti nemažiau kaip 15 procentų rekomenduojamos jodo paros normos. Ji tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Europos Sąjungoje yra 150 mikrogramų jodo per dieną.
Tačiau Europos Sąjungoje patvirtinti didžiausi leidžiami jodo suvartojimo kiekiai yra didesni: 600 mikrogramų per dieną suaugusiesiems ir nėščiosioms arba maitinančioms motinoms, 200 mikrogramų vaikams nuo 1 iki 3 metų amžiaus, 250 mikrogramų – nuo 4 iki 6 metų amžiaus, 300 mikrogramų – nuo 7 iki 10 metų amžiaus, 450 mikrogramų – nuo 11 iki 14 metų amžiaus, 500 mikrogramų – nuo 15 iki 17 metų amžiaus.
Geležiai didžiausi leidžiami suvartoti kiekiai nenustatyti.

Savigydos pramonės asociacija
www.savigydosasociacija.com

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą