Laisvalaikis

Emilių Emilis linksmybes krės Varėnoje

Spalio 1 d. 15 val. į Varėnos kultūros centre vykstantį Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalį atvyksta Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Emilių Emilis“. Tai jaunosios kartos režisieriaus Augusto Gornatkevičiaus pastatymas visiems ir ypač berniukams, sukurtas pagal aktorių ir režisieriaus vaikystės prisiminimus bei išdaigas.

Spektaklio herojus – Emilių Emilis – tikras nenuorama: tai jis susiruošė perlipti į kitą balkoną, tai su draugais kieme užsižaidė. Tačiau, ar yra bent vienas vaikystėje nekrėtęs tokių šunybių, arba nepažinojęs tokio linksmuolio? Spektakliu „Emilių Emilis“ siekiama kiekviename žmoguje atskleisti jame slypintį kūrybiškumą, pasitelkiant berniuko, kurio varomoji jėga – šėlsmas ir nuotykis, istoriją.

Režisierius A. Gornatkevičius akcentuoja, kad kuriant jaunajai publikai kūrybinis procesas yra kur kas žaismingesnis ir teikiantis daugiau džiaugsmo nei sudėtingų temų nagrinėjimas suaugusiųjų spektakliuose. „Spektaklis susideda iš keleto istorijų, kurias mes atsinešame iš savo vaikystės, laimingai pasibaigusių nelaimingų atsitikimų. Tai ne vien juokai, bet ir temos, apie kurias būtina su vaikais šnekėtis. Norime priminti, kad sveika išdykauti, krėsti juokus, klysti, nes kiek pastebėjome, iš to nebijojimo bandyti, klysti atsiranda didieji atradimai“, – teigia režisierius.

Kadangi „Emilių Emilis“ – nuotykių spektaklis, jame netrūksta ir spalvingo scenovaizdžio, raižymo riedučiais, šuolių bei kitų krečiamų pokštų. Spektakliu norima paskatinti vaikus išdykauti, ieškoti, klysti, o suaugusiuosius – sugrąžinti į vaikystę bei sužadinti prisiminimus apie tai, kaip smagu daryti paprastus dalykus – kvailioti ir dūkti.

Spektaklis vaikams „Emilių Emilis“ pelnė teatro bendruomenės, žiūrovų ir kritikų pripažinimą – jis nominuotas „Auksiniams scenos kryžiui“, o kūrybinė grupė apdovanota „Fortūnos“ statulėle.

Personažus įkūnija aktoriai: Andrius Alešiūnas, Marius Karolis Gotbergas, Povilas Jatkevičius, Dovydas Pabarčius, Greta Šepliakovaitė. Tinka vaikams nuo 8 metų ir visai šeimai.

Bilietai platinami Varėnos kultūros centre ir internetu.

NKDT informacija

Pranešimą paskelbė: Jolanta Garnytė-Jadkauskienė , Nacionalinis Kauno dramos teatras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą