Gamta ir gyvūnai

„DPD Lietuva“ pristatė tvarumo strategiją: transporto taršos mažinimas, socialinė atsakomybė ir nulinė CO2 emisija iki 2040 m.

„DPD Lietuva“ skelbia tvarumo, verslo aplinkoje dar žinomą kaip ESG, strategiją, kurioje galima susipažinti su įmonės įsipareigojimais įvairiose tvarumo srityse. Strategijoje detalizuojami siekiai pagrindinėse tvarumo srityse ir išskiriamos svarbiausios tvarumo kryptys – socialinis, aplinkosaugos, ekonominis-valdysenos tvarumas. Viena iš pirmųjų, Lietuvoje automobilius elektrifikavusių, siuntų pristatymo bendrovė įsipareigoja ir toliau prisidėti prie klimato kaitos mažinimo.

„Mūsų strategijos tikslas – apibrėžti ilgalaikę įmonės viziją, tikslus ir metodus, kaip integruoti tvarią praktiką į savo veiklą. ESG strategija tarnauja kaip įrankis įmonei aktyviai valdyti ir numatyti poveikį aplinkai bei įgyvendinti ekonominius ir socialinius tikslus. Sparčiai besikeičiant pasaulio klimato situacijai, turime ypatingą dėmesį skirti aplinkosaugos tikslams. Tad prisitaikome ir kuriame naujas, į tvarumą orientuotas, kryptis“, – pasakoja „DPD Lietuva“ generalinis direktorius Robertas Vilkaitis.

Klimato kaitos švelninimas

Pasak „DPD Lietuva“ tvarumo vadovo Marko Ąžuolo, viena esminių ESG strategijos krypčių – klimato kaita. Įmonė įsipareigojo įgyvendinti aktyvius ir sistemingus veiksmus, kurie reikšmingai prisideda prie klimato kaitos švelninimo.

„Įmonių grupės mastu esame užsibrėžę trumpąjį ir ilgąjį emisijos mažinimo tikslus. Siekiame sumažinti CO2 emisiją 43 % iki 2030 m., bei iki 2040 m. užtikrinti, kad į aplinką išmetamas CO2 emisijos kiekis būtų lygus nuliui. Kasmet mažiname transporto oro taršą ir keičiame siuntas išvežiojančias transporto priemones į mažiau taršias alternatyvas“, – pasakoja M. Ąžuolas.

Įmonės kurjeriai su elektromobiliais Lietuvoje kursuoja jau daugiau nei du metus. Per pastarąjį laikotarpį pastebėta, kad tai ne tik padeda įgyvendinti išsikeltus aplinkosaugos tikslus, bet ir gerina kurjerių darbo sąlygas.

Šiuo metu įmonės autoparke turime jau 72 elektromobilius.  Elektromobiliai atveria naują tvarumo puslapį visoje siuntų pristatymo rinkoje, jų plėtra yra viena iš priemonių, kuri priartina prie užsibrėžto tikslo – iki 2035 m. visas įmonių grupės naudojamas transportas turėtų būti elektrifikuotas“, – sako tvarumo vadovas.

Socialinė atsakomybė

Pasak „DPD Lietuva“ vadovo, neatsiejama socialinės atsakomybės dalis – rūpestis darbuotojais ir darbo sąlygų užtikrinimas. Įmonė įsipareigoja skatinti darbuotojų įvairovę ir užtikrinti lygias galimybes visiems darbuotojams.

„Siekiame išlaikyti ir auginti savo darbuotojus suteikdami geras darbo sąlygas ir konkurencingą, skaidrų darbo atlygį. Siūlome nuolatinį darbuotojų tobulėjimą ir mokymų prieinamumą, galimybę pasikelti kvalifikaciją bei užtikriname saugias darbo sąlygas. Be to, nuolat stengiamės skatinti visapusišką darbuotojų saviraišką, pavyzdžiui, suteikiame apmokamą savanorystės dieną ir tokiu būdu prisidedame prie svarbių bendruomenės veiklų“, – sako R. Vilkaitis.

Naujojoje tvarumo strategijoje pažymima, kad įmonė siekia užtikrinti paramą jautrioms visuomenės grupėms.

„Jau dešimtmetį bendradarbiaujame su organizacija „Vaikų svajonės“ ir kasmet visoje Lietuvoje vaikams pristatome žmonių dovanas, taip bent dalimi prisidėdami prie jų svajonių išpildymo. Panašiu principu dalyvavome pilietinėje akcijoje „Milijonas vaistinėlių Ukrainai“, kurios metu surinkome vaistinėles iš įvairiausių šalies regionų. Šiais metais esame numatę partnerystes „Vaikai su (ne)GALIA“, „I can You can“, „Save the Baltics“, „Breath“ socialiniuose projektuose“, taip jau daugelę metų bendradarbiaujame su „Maisto banku“ – sako „DPD Lietuva” vadovas.

Atsakingo verslo praktika

Įmonė įsipareigoja užtikrinti aukštą verslo etiką, aktyvią korupcijos bei sukčiavimo prevenciją ir interesų konfliktų valdymą.

„Skaidri komunikacija yra atsakingo verslo  pagrindas, todėl tai vienas svarbiausių įsipareigojimų. Siekiame užmegzti ilgalaikius ryšius su tvariais partneriais, o visuomenei pateikti skaidrius finansinius rezultatus. Verslo etikos temomis edukuojame ir savo darbuotojus bei įmonės veikloje garantuojame žmogaus teisių apsaugą“, – sako R. Vilkaitis.

„DPD Lietuva“ generalinio direktoriaus teigimu, 2025 m. planuose – pateikti ir pirmąją tvarumo ataskaitą, kuri leis dar geriau susipažinti su įmonės tvarumo veiklomis, pasiektais rezultatais bei taikomomis priemonėmis ir įvertinti organizacijos progresą pamečiui.

Naujausią „DPD Lietuva“ ESG strategiją rasite čia: https://www.dpd.com/wp-content/uploads/sites/232/2024/07/DPD-Tvarumo-strategija-2024-07.pdf

Daugiau informacijos: https://www.dpd.com/lt/lt/apie-dpd/tvarumas/

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Drėmaitė, UAB „coagency”

„DPD Lietuva“ pristatė tvarumo strategiją: transporto taršos mažinimas, socialinė atsakomybė ir nulinė CO2 emisija iki 2040 m.


„DPD Lietuva“ pristatė tvarumo strategiją: transporto taršos mažinimas, socialinė atsakomybė ir nulinė CO2 emisija iki 2040 m.


„DPD Lietuva“ pristatė tvarumo strategiją: transporto taršos mažinimas, socialinė atsakomybė ir nulinė CO2 emisija iki 2040 m.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą