Technologijų naujienos

„Dell“ viceprezidentė: pasirinkę Lietuvą investicijoms – neapsirikome

„Baltijos šalys mums labai svarbios dėl savo technologijos pažangos, energijos, su kuria įgyvendinami skaitmeninės transformacijos procesai“, – sako Sophie Ronnertz, „Dell EMC“ kompanijos viceprezidentė, atsakinga už 16 Rytų ir Vidurio Europos šalių. Prie šešerius metus pirmąjį „Virtustream“ padalinį biurą už JAV ribų Kaune atidariusios bendrovės viceprezidentė sako, kad investicija Lietuvoje ir bendradarbiavimas su Kauno technologijos universitetu pateisino visus lūkesčius.

  • Prieš ketverius metus „Dell“, didžiausio sandorio IT sektoriuje metu, įsigijo bendrovę EMC. Kaip šiandien apibūdintumėte „Dell EMC“?

„Dell“ pradėjo verslą prie 35 metus kaip asmeninių kompiuterių kompanija. Šiandien mes esame 157 000 darbuotojų bendrovė veikianti su 7 po „Dell Technology“ susivienijusiais prekių ženklais. Kompanija pasiryžusi vykdyti skaitmeninę transformaciją, IT, saugumo, architektūros srityse.

Per 35 metus iš asmeninius kompiuterius vartotojams kūrusios kompanijos tapome skaitmeninius sprendimus nuo pradžios iki pabaigos kuriančia ir įgyvendinančia bendrove.

  • 2013 m. viena iš „Dell“ bendrovių, „Virtustream“ Kaune atidarė pirmąjį savo padalinį už JAV ribų. Kaip kompanija vertina šią investiciją šiandien?

Tai įrodymas to, kokia svarbi mums yra Baltijos šalių rinka. Lietuvą rinkomės kaip šalį, turinčią daug talentingų žmonių, gebančių ir norinčių būti žingsniu priekyje. Ir galiu drąsiai pasakyti – neapsirikome.

Esame labai patenkinti bendradarbiavimu su Kauno technologijos universitetu. Virtustream Lietuvos padalinyje šiuo metu dirba daugiau nei 65 specialistai, kurie padeda klientams visame pasaulyje kurti savo sėkmės istoriją su „Dell“ technologijomis, tobulina „Dell“ sprendimus tokiose srityse kaip blockchain technologijos. Dar 9 profesionalai dirba „Dell“ biure Vilniuje.

  • Skaitmeninė transformacija yra vienas didžiausių iššūkių šiandien ne tik verslui, bet ir valstybėms. Kokie, Jūsų manymu, yra svarbiausi žingsniai skaitmenizuojant viešąjį sektorių?

Yra daugybė sričių, kur skaitmeninė transformacija gali iš esmės pakeisti viešąsias paslaugas, ženkliai pagerinti žmonių gyvenimą, padėti planetai. Tai liečia ne tik valstybes ir Vyriausybes, bet ir miestus.

Prieš porą savaičių Kopenhagoje „Dell Technologies“ dalyvavo vadinamosios C40 grupės susitikime. Ją sudaro 94 pasaulio miestai, kuriuose gyvena dvyliktadalis visų Žemės gyventojų ir kurie kuria ketvirtadalį pasaulio ekonomikos.

Su merais kalbėjome apie tvarumo iššūkius ir kaip skaitmeniniai miestai, pasitelkę technologijas, gali spręsti savo problemas – nuo taršos ir atliekų iki energijos vartojimo ir saugumo. Skaitmeniniai miestai yra labai svarbi sritis.

Kita svarbi skaitmeninių pokyčių sritis, kurią pajaus kiekvienas, yra sveikatos sektorius ir didžiųjų duomenų jam teikiamos galimybės. Šiuo atveju kalbame ne tik apie skaitmenines pacientų ligų istorijas, bet ir visas įžvalgas, kurias duomenys gali suteikti tam, kad gyventume sveikiau.

Trečioji sritis, kurią norėčiau išskirti yra švietimas. Duomenys, kokių iki šiol neturėjome ir negalėjome apdoroti, atveria visiškai naujas galimybes, kuriomis privalome pasinaudoti.

  • „Dell“ aktyvus skaitmenizacijos proceso dalyvis Europoje. Kokias sėkmės istorijas galėtumėte papasakoti Lietuvai?

„Dell“ dalyvauja daugelyje viešojo sektoriaus skaitmenizavimo projektų, tad išskirti kažkurį vieną nebūtų teisinga. Slovėnijoje esame pažengę labai toli į priekį kurdami e-valstybę – šiandien ši šalis yra viena labiausiai viešąsias paslaugas skaitmenizavusių Europos Sąjungos valstybių.

Tačiau, manau, svarbiausia yra tai, kad viešojo sektoriaus skaitmenizacija apima vis daugiau šalių ir miestų. Štai visai neseniai pasirašiau memorandumą su Charkovo (Ukraina) meru – „Dell“ šiam miestui padės įgyvendinti skaitmeninius saugumo, atliekų sistemos tobulinimo, energijos vartojimo sprendimus.

Noriu pacituoti mūsų kompanijos įkūrėjo Maiklo Delo žodžius: „Mūsų užduotis kurti sprendimus, kurie padėtų žmonėms gyventi geriau“.

Turime didžiulę patirtį bendradarbiaudami su viešuoju sektoriumi – nuo Akademinio aljanso programos su universitetais iki viešo ir privataus sektoriaus partnerystės sutarčių Vyriausybių lygmenyje.

Pakankamai aktyviai dirbame ir Lietuvoje, kur viešajam sektoriui padėjome įgyvendinti ne vieną IT infrastruktūros sprendimą. Lietuva aktyviai žengia skaitmeninės transformacijos keliu, tad, manau, galime išliksime patikimu partneriu, svarbu žinoti jūsų šalies trumpojo, vidutinio ir ilgojo laikotarpio planus ir keliamus veiklos rodiklius.

Pranešimą paskelbė: Ieva Šimkūnaitė-Jansonienė, KPMS ir partneriai

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą