Namai

Dažniausiai naudojami daiktai virtuvėje – kaip juos išsirinkti?

Stalo įrankiai ir virtuviniai peiliai yra bene dažniausiai naudojami daiktai virtuvėje, todėl būtų neprotinga juos rinktis atmestinai ir skubotai. Šiame straipsnyje jūs sužinosite, kokius stalo įrankius ir virtuvinius peilius pasirinkti. Žinodami aspektus, į ką reikia labiausiai atkreipti savo dėmesį, be vargo priimsite tinkamus sprendimus.

Stalo įrankiai: atsižvelkite į progą

Iškilmingoms progoms, pavyzdžiui, vestuvėms ar svarbioms vakarienėms, verta rinktis stalo įrankių rinkinį iš aukštos kokybės nerūdijančio plieno arba sidabro. Elegantiški, klasikiniai raštai su subtiliomis dekoracijomis arba paprastomis, minimalistinėmis linijomis tiks prie daugumos iškilmingų indų. Stalo įrankių kokybę gali simbolizuoti įrankių svoris ir tvirtumas. Be to, verta atkreipti dėmesį į tokias smulkmenas kaip dizianas, nes stalo įrankiai gali būti matiniai arba blizgūs. Dizainą turėtumėte derinti prie likusių indų, geriausia – prie lėkščių.

Mažiau formalioms progoms, pavyzdžiui, šeimos vakarienei ar susitikimams su draugais, galite rinktis įprastesnius stalo įrankių rinkinius. Tačiau čia galite nepaisyti griežtų standartų, kuriuos diktuoja rafinuotos progos. Tad nesidairykite sidabro ar itin sunkių stalo įrankių. Rinkitės lengvesnius, bet svarbiausia – patogius kasdieniam naudojimui. Nepamirškite ir įrankių valymo. Rinkitės tokius, kuriuos lengva plauti ir išvalyti tarpus.

Ką žinoti apie vaikiškus stalo įrankius?

Kalbant apie stalo įrankius vaikams, yra keletas aspektų, į ką būtina atkreipti dėmesį. Pirmiausia – saugumas. Įrankiai turi būti funkcionalūs, tačiau ne itin smailūs, nes tai gali sužeisti mažuosius valgytojus. Taip pat įsitikinkite, kad jų gamybai naudojamos medžiagos yra saugios naudoti. Geriausia rinktis nerūdijančio plieno įrankius. Atkreipkite dėmesį, kad jų sudėtyje nebūtų BPA. Kitas aspektas – dizainas. Priklausomai nuo to, kokio amžiaus yra valgytojai, rinkitės ir jų ilgį. Kūdikiams tai itin trumpi įrankiai, patogiai telpantys jų mažame delne, kiek vyresniems – įrankiai yra ilgesni, tačiau trumpesni už suaugusiųjų. Nepamirškite išrinkti įrankių, kurių dizainas atspindėtų jūsų vaikų pomėgius.

Kas svarbu renkantis virtuvinius peilius?

Perkant virtuvinius peilius verta atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų. Tai vienintelis būdas būti tikriems, kad šie bus puiki investicija ir jums tarnaus ilgus metus. Taigi kokį virtuvinių peilių rinkinį turėtumėte turėti savo namuose?

Kokybišką virtuvinį peilį galima atpažinti kone iš karto tik pamačius. Atkreipkite dėmesį į ašmenis, nes nuo to, iš esmės, priklausys, kiek ilgai peilis jums tarnaus. Pernelyg lankstūs ašmenys gali kelti sunkumų ruošiant maistą.

Savaime suprantama, kad virtuviniai peiliai taip pat turi būti aštrūs. Aštriu peiliu pjaunant maistą nereikia naudoti daug jėgos, o pjūvis būna sklandus ir itin tikslus. Žinoma, laikui bėgant ašmenys gali šiek tiek atbukti, tačiau turint namuose kokybišką ir patogų naudoti peilių galastuvą – problemų neturėtų kilti.

Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, ar virtuvinių peilių rankena yra ergonomiška. Kitaip tariant, patogi ne tik laikyti, bet ir dirbti. Naudojantis aštriu kokybišku peiliu itin svarbu tvirtas sukibimas, todėl gero peilio rankena turi būti iš neslidžios medžiagos.

Gamybinė medžiaga yra ne mažiau svarbi, kaip ir pačios gamintojų naudojamos technologijos, kurios kasmet vis labiau tobulėja. Reikia pažymėti, kad kokybę, ilgaamžiškumą ir lengvą priežiūrą garantuoja virtuviniai peiliai iš nerūdijančio plieno. Tokių galite rasti čia: https://gerduva.lt/maisto-ruosa/peiliai.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą