Namai

Palėpė, apšvietimas ir stoglangiai – galimybės kurti įspūdingą interjerą

Lietuviai atranda palėpes ir šias erdves maksimaliai išnaudoja namų grožiui bei funkcionalumui kurti. Iš tamsių sandėliukų skirtų daiktams „kurių kada nors prireiks“, palėpės virto darbo kambariu, vaikų kambariu, svečių kambariu ar net miegamuoju. Vienas iš esminių palėpės įrengimo momentų yra užtikrinimas, jog erdvėje būtų pakankamai šviesos, todėl dar projektuojant namą būtina numatyti kaip į kambarį pateks šviesa, kaip stoglangiai įsipaišys į interjerą ir kaip sudėlioti visą biudžetą.

Būtent biudžeto nereikėtų ignoruoti kalbant apie namų įrengimą. Dažnai įrengiant palėpę ir siekiant sukurti įspūdingą ir nenuobodžią erdvę, biudžeto eilutė sąmatoje skirta palėpei kartais išgąsdina. Tačiau stoglangių kaina yra palyginti niekas su galimybe turėti šviesų, erdvų ir vaizdus aplink atveriantį būstą.

Stogo konstrukcija ir stoglangiai

Stogas nelygu stogui ir jo konstrukcija gali turėti įtakos tam, kaip atrodys palėpė  bei kokius stoglangius bus galima ar norėsite įsirengti.  Svarbiausia, apie stoglangius ir jų įtaką interjerui reikia pradėti kalbėti dar prieš patvirtinant stogo konstrukciją ir medžiagas, nes palikus stoglangius pabaigai, galite nebeturėti galimybės keisti projekto ir įsirengti namų pagal savo svajones.

Bet kokiu atveju, prieš planuojant galite pasisemti idėjų, kaip skirtingos stogo formos suteikia galimybę pasitelkus stoglangius sukurti skirtingus interjerus ar jų akcentus.

Šlaitinis stogas

Jei namas statomas su šlaitiniu stogu, tuomet techniškai palėpės įrengimas ir stoglangių pasirinkimas yra pats paprasčiausias bei atveriantis daugiausia galimybių interjero eksperimentams. Tai universali stogo forma, kuri populiari ir dažnai pasirenkama šiuolaikiniams namams. Jei palėpės stogas yra 45 laipsnių ar panašaus nuolydžio kampo, tuomet lengviausia įgyvendinti bet kokias idėjas. O esant ir aukštesnėms luboms, galima įrengti antresoles. Šviesai patekti į palėpę galima rinktis klasikinius stoglangius arba šviesos tunelius.

Žemo nuolydžio stogas

Kuomet stogo nuolydis yra apie 15 laipsnių, jis laikomas žemo nuolydžio stogu. Dėl savo formos, palėpė įmanoma tik tuomet, jei sienos yra kiek aukštesnės. Kalbant apie stoglangius, plokštėjant stogui, mažėja tikimybė, jog stoglangis atvers vaizdus už lango – jis labiau tarnauja tik kaip šviesos šaltinis. Tačiau tai nereiškia, jog nėra pasirinkimų ir erdvės fantazijai. Interjero dizaineriai rekomenduoja esant žemo nuolydžio stogui, montuoti vertikalų langą žemiau stoglangio. Vizualiai tai atrodo kaip vientisas, stoglangio ir lango derinys, suteikia pakankamai šviesos ir yra neįprastas bei malonus akiai sprendimas.

Plokščias stogas

Plokščiame stoge įrengti stoglangiai yra vadinami švieslangiais. Jų funkcija suteikti palėpei šviesos, ypač jei tai darbo kambarys ar biblioteka, kur norisi daugiau šviesos. Švieslangiai galimi įrengti ne tik palėpėje, bet ir tiesiog viršutiniuose aukštuose. Tai natūralus papildomas šviesos šaltinis, o ir jų išvaizda suteikia interjerui išskirtinumo.

Interjero esmė – ištraukti palėpę iš šešėlio

Norint sukurti jaukius namus, nereikia brangių medžiagų, prabangių baldų ar iš už tūkstančių kilometrų atvežtų dekoracijų. Svarbiausia užduotis – ištraukti namų kampus iš šešėlio. Šviesa net ir paprastus interjero sprendimus paverčia prabangiais.

Kalbant apie palėpę, jos forma yra įdomi, nesvarbu ar stogas šlaitinis, ar plokščias. Todėl išnaudokite galimybes įrengti palėpę, pasinaudoti jos unikalia forma, tik nepamirškite šviesos. Būtent stoglangiai, šviesos tuneliai ar švieslangiai turėtų atkreipti jūsų dėmesį projektuojant namą ir planuojant interjerą. Nebijokite įdomesnių sprendimų, realizuokite kelis langus vienas virš kito ir pamatysite, jog tai ne tik įleis šviesos į palėpę, bet ir suteiks būstui taip norimo išskirtinumo.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą