Mada

Darbuotojų paieška – kokią aprangą pasirinkti

Sutinka pagal rūbą, o palydi pagal protą. Panašu, kad kiekviena rimtesnė darbuotojų paieška neretai ir vadovaujasi tokiu principu, nes yra labai svarbu sudaryti tinkamą pirmąjį įspūdį ir tam labai padeda tinkama apranga. Seniau viskas buvo paprasčiau, tačiau šiais laikais tai yra šiek tiek sudėtingiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pavyzdžiui, jeigu einate į darbo pokalbį į įmonę, kurioje niekas nedėvi kostiumų, net ir pats vadovas yra pasirinkęs laisvesnį stilių, tačiau tai yra vis tiek formalu. Ar reikėtų vis tiek rinktis dalykinę aprangą, ar apsirengti šiek tiek kasdieniškesniais rūbais, kad taip neišsiskirti, o ir pasirinkus tokį stilių vis tiek atrodyti profesionaliai ir pagarbiai?

Pirmiausia, aprangos kodas priklauso nuo pačios įmonės. Pavyzdžiui, IT sektoriaus atstovai renkasi laisvesnį stilių ir prabangiau apsirengus galima sulaukti nemalonių žvilgsnių, tačiau formalesnėse įmonėse, kuriose darbuotojų paieška skiriasi, tai yra tikrai sveikintina. Svarbu prieš ateinant į pokalbį išsiaiškinti kokia yra bendrovės kultūra ir įsitikinti, kad būsite apsirengę tinkamai. Juk kiekviena darbo pozicija turi savus lūkesčius kandidatui ir rūbai interviu metu gali priklausyti nuo daugybės įmonės elementų, tokių kaip veikla, lokacija, sektorius ir t.t..

Vis dėl to, per daug atsipalaiduoti nereikia, nes nesvarbu, kaip įmonės darbuotojai yra apsirengę, tačiau reikia tikrai pasirūpinti savo išvaizda ir negalvoti, kad džinsai ir sportiniai batai čia veiks puikiai. Kandidatas, kuris ateis apsirengęs paprasčiausius marškinius ar dalykinę suknelę dažniausiai paliks teigiamą įspūdį. Patyrę specialistai, kurie dirba su darbuotojų paieška, darbo pokalbio metu tikrai neparodys, kad jiems nepatinka kandidato išvaizda, tačiau visi jie turės kalbų su kolegomis jau po darbo pokalbio.

Apskritai, apranga turi pirmiausia būti patogi pačiam kandidatui, nes nepatogios kelnės ar batai gali darbo pokalbį paversti tikra kančia. Neretam iš mūsų visas šis procesas nėra pats maloniausias, o spaudžiami kojos pirštai gali tai dar labiau pasunkinti. Paprasčiausiai, einant į interviu reikia pasidomėti kaip atrodo pati įmonė, kaip yra apsirengę jos darbuotojai ir suprasti į kokią poziciją yra kandidatuojama, tačiau svarbu, kad asmeninė higiena ar nuskusta barzda visada prideda didelį pliusą.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą