Studijos - Karjera

Dar daugiau tarptautiškumo: VDU bendradarbiaus su dviem Jungtinės Karalystės universitetais

Birželio 14 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje Vilniuje vyko iškilminga Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) partnerysčių įtvirtinimo parašais ceremonija su Jungtinės Karalystės universitetais – Karališkuoju žemės ūkio universitetu (Royal Agricultural University, RAU) ir Stratklaido universitetu (University of Strathclyde). Ši bendrystė suteikia galimybę įgyti britiško ir lietuviško išsilavinimo derinį, kuris didins studentų kompetencijas bei profesionalumą tarptautiniu lygmeniu. 

„Partnerystė su RAU yra unikali ir perspektyvi: ji suvienija dvi pagrindines abiejų šalių akademines institucijas, vykdančias mokslinius tyrimus ir studijas žemės ūkio, miškininkystės ir bioekonomikos srityse. Tikiu, kad bendros pastangos padės ženkliau prisidėti prie pasaulinio žaliojo kurso įgyvendinimo“, – teigia VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

VDU ir Stratklaido universitetas bendradarbiaus vykdant magistrantūros studijas. Šiuo metu rengiama Švietimo vadybos programa, skirta jungtinių mokslo projektų ir darbuotojų mainų vystymui. Anot VDU rektoriaus, bendrystė su Stratklaido universitetu yra svarbus žingsnis siekiant skatinti tarptautinį mokytojų rengimą Lietuvoje. Itin svarbu, kad partnerysčių įtvirtinimas studentams suteiks dar daugiau patirčių ir galimybių – bus kuriamos dvigubos studijų programos, o jų absolventai gaus dvigubus diplomus. 

Sutarčių pasirašymo ceremonijos pradžioje kalbėjęs Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley pažymėjo, jog viena labiausiai džiuginančių diplomatinės tarnybos privilegijų yra galimybė pasveikinti tikrą pažangą stiprinant dviejų valstybių ryšius. Pasak jo,  Jungtinė Karalystė labai vertina tokį bendradarbiavimą su mūsų šalimi aukštojo mokslo srityje – jungtinėse studijų programose, bendruose moksliniuose tyrimuose.

„Sveikinu visus tris universitetus pradėjus šias svarbias strategines partnerystes. Jos leis pasiekti naują akademinio ir mokslinio bendradarbiavimo lygį tarp dviejų valstybių, ypač – žaliojo kurso  ir švietimo srityse. Taip pat bus praplėstos mobilumo galimybės studentams bei akademiniams darbuotojams“, – akcentavo ambasadorius.

Renginyje taip pat dalyvavo ir Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas. Viceministro teigimu, tokios Europos aukštojo mokslo bendradarbiavimui skirtos iniciatyvos ženkliai gerina mobilumą bei švietimo ir mokslo kokybę, o studentai gali įgyti laipsnį keliose skirtingose šalyse. „Tikime, kad šiandien pradėtos partnerystės dėka, apsikeitimas patirtimis, skirtingais metodais ir sutelktais ištekliais ne tik leis pasiekti naują akademinio bendradarbiavimo kokybę, bet ir prisidės prie efektyvių pasaulinių ekologinių iššūkių sprendimų“, – sakė G. Jakštas.

Prieš pasirašant sutartį su VDU, RAU vicekanclerė prof. Joanna Price pastebėjo, jog naujoji sutartis yra jau net 175 metus veikiančio universiteto tradicijų tąsa – Karališkasis žemės ūkio universitetas ilgus metus bendradarbiauja su labiausiai pripažintais ekspertais ir universitetais siekiant žemės ūkio pažangos  tarptautiniame lygmenyje.

„Šis džiuginantis naujas bendradarbiavimas su VDU yra reikšmingas šios veiklos pratęsimas, suvienijantis du žemės ūkio lyderius bendroms pastangoms užtikrinti saugumą klimato ir aplinkos kaitos kontekste. Tikiuosi, kad mūsų bendradarbiavimas leis mokslininkams ir studentams atlikti svarbų ir novatorišką vaidmenį siekiant teisingesnio, sveikesnio pasaulio“, – viltį išreiškė vicekanclerė.

Antrindamas prof. J. Price, RAU vicekanclerės pavaduotojas prof. Neil Ravenscroft pastebėjo, jog tarp pagrindinių bendradarbiavimo su Vytauto Didžiojo universitetu tikslų – studentams ir darbuotojams suteikti galimybę įgyti tarptautinės patirties, suvokti problemas iš skirtingų perspektyvų. „Darbas bendradarbiaujant leidžia pasiekti gerokai daugiau, nei dirbant vienam – o RAU, kaip specialistus rengianti institucija Jungtinėje Karalystėje, vienu kertinių savo veiklos ramsčių laiko siekį rasti partnerius bendradarbiavimui“, – sakė N. Ravenscroft.

Kitą bendradarbiavimo sutartį su VDU pasirašė Stratklaido universitetas – šios aukštosios mokyklos Humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto vykdomasis dekanas prof. Ian Rivers priminė, jog universitetas veikia jau daugiau nei 200 metų, o šiandien siekia patenkinti XXI a. studentų poreikius bei atitikti jiems keliamus reikalavimus.

„Viliuosi, kad šie nauji ryšiai su VDU leis mums sustiprinti atsidavimą siekiui teikti naudingą išsilavinimą. Labai džiaugiuosi, kad galime kurti dar tvirtesnius ryšius su Europa ir ypač Lietuva, pasitelkiant akademinę partnerystę švietimo vadybos ir lyderystės srityje. Jungtinės studijų programos kūrimas yra vienas iš mūsų tarptautinių prioritetų“, – pastebėjo prof. I. Rivers ir papildė, jog naująją jungtinę Švietimo vadybos ir lyderystės magistrantūros programą tikimasi vykdyti jau nuo 2022-ųjų.

Ceremonijoje pasisakė ir kiti Stratklaido universiteto atstovai. Universiteto Švietimo mokyklos profesinio ir akademinio mokymo direktorė ir vyresnioji dekano pavaduotoja Joanna Holmes pasidžiaugė, jog „Zoom“ platformoje pradėti pokalbiai virto sėkminga partneryste, o verslo plėtros vadovas Mark Wilber išsakė viltį, kad jau netolimoje ateityje Stratklaido universitetas galės priimti tiek VDU darbuotojus, tiek studentus.

VDU komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė pabrėžė, jog šias dvi pasirašytas sutartis universitetas mato kaip padrąsinimą ir tvirtą įsipareigojimą toliau gerinant studijų ir mokslo kokybę. „Krepšinio legenda Michaelas Jordanas yra pasakęs: „Rungtynes laimėti padeda talentas, o čempionatus – komandinis darbas ir intelektas“. Tikiuosi, kad šio bendradarbiavimo dėka mūsų mokslininkų komandos bei universitetai padės jaunimui tapti nugalėtojais“, – renginio pabaigoje sakė VDU prorektorė.

Pranešimą paskelbė: Indrė Sekevičienė, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą