Studijos - Karjera

D. Nausėdienė Prezidentūroje priėmė jaunųjų šaulių stovykloje dalyvavusius ukrainiečius

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį Prezidentūros rūmų istoriniame parke susitiko su jaunuoliais iš Ukrainos, dalyvavusiais Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vasaros stovykloje. Su jais kalbėjosi apie patirtis Lietuvoje, gyvenimą karo niokojamoje gimtinėje ir patriotinį ugdymą Ukrainoje.

Prie Balsiuose vykusios LŠS Žemaitijos 8-osios rinktinės organizuotos jaunųjų šaulių stovyklos rugpjūčio 11-19 dienomis prisijungė 20 paauglių iš Ukrainos. Stovyklos metu ukrainiečiai kartu su jaunaisiais šauliais dalyvavo įvairiose veiklose, edukacijose, sportiniuose žaidimuose, taip pat rikiuotės, šaudybos, topografijos užsiėmimuose.

Pirmosios ponios teigimu, tokios stovyklos yra puikus būdas padėti vaikams bent šiek tiek pamiršti karo metu patirtus išgyvenimus ir pasisemti pozityvių įspūdžių.

„Svarbu, kad Lietuvos šaulių sąjunga labai gerai supranta paramos ukrainiečių vaikams poreikį. Patriotinės vertybės, kurias skiepija jaunųjų šaulių stovyklos, apsikeitimas patirtimi, šiandien kaip niekada aktualūs. Džiugina besimezgantis stiprus ryšys tarp lietuvių ir ukrainiečių jaunosios kartos“, – sakė D. Nausėdienė.

Jaunuoliai susitikimo su D. Nausėdiene metu pasakojo apie stovykloje įgytus naujus įgūdžius. Vaikai taip pat dalijosi Rusijos agresijos Ukrainoje metu patirtais išgyvenimais, mokymosi ir patriotinio ugdymo patirtimi šiuo sudėtingu laikotarpiu.

Po savaitės praleistos stovykloje, ukrainiečiai penktadienį taip pat dalyvavo Valstybės pažinimo centro organizuojamoje ekskursijoje ir edukacijoje apie Lietuvos valstybingumą. Šeštadienį lankysis Vilniuje ir Trakuose esančiuose istorijos muziejuose.

Ukrainiečių jaunuolių dalyvavimu stovykloje rūpinosi LŠS Paramos Ukrainai grupė ir Ukrainoje veikianti nevyriausybinė organizacija „Development Foundation“, teikianti psichologinę pagalbą ir emocinę paramą nuo karo baisumų nukentėjusiems asmenims.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą