Gamta ir gyvūnai

„Bolt“ aktyviai prisideda prie švaresnio Vilniaus: rinktis elektromobilį šiemet pigiau ir pavežėjams, ir keleiviams

Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ tęsia tvaraus mobilumo paslaugų plėtrą – šiemet dar aktyviau skatina rinktis keliones elektromobiliais ir hibridais. Nuo kovo 1 dienos įmonė pilnai kompensuos komisinį mokestį pavežėjams Vilniuje ir Kaune, vairuojantiems automobilius, kuriems išduoti EV serijos numeriai, šios kelionės bus pigesnės ir keleiviams.

Siekia prisidėti prie švaresnio Vilniaus senamiesčio

100 proc. komisinio mokesčio kompensacija „Bolt“ pavežėjams galios iki šių metų pabaigos visoms kelionėms, atliktoms „Žaliojoje” kategorijoje su automobiliais, turinčiais EV serijos numerius. „Bolt“ veikia pagal „Žaliąjį planą“ ir yra įsipareigojusi mažinti savo automobilių paliekamą ekologinį pėdsaką, kompensuoti išmetamų teršalų kiekius, išskiriamus pavėžėjimų metu. Imtis šios iniciatyvos taip pat paskatino Vilniaus miesto savivaldybės planas iki 2030 metų senamiestį paversti nuline CO2 išmetimo zona.

„Mūsų platforma besinaudojančių klientų kelionės į Vilniaus senamiestį – vienos dažniausių. Todėl, skatindami elektromobilių ir hibridų plėtrą, siekiame nuosekliai prisidėti prie švaresnio oro šalies sostinėje. Neatmetame galimybės, kad ateityje panašios priemonės gali būti taikomos ir kituose miestuose“, –  sako „Bolt“ Lietuvoje vadovas Andrius Pacevičius.

Kelionės elektromobiliu bus pigesnės

„Bolt“ skelbia, kad nuo kovo 1 dienos kelionės elektra varomu ar hibridiniu automobiliu bus pigesnės. A. Pacevičiaus teigimu, toks sprendimas priimtas siekiant dar aktyviau skatinti keleivius rinktis aplinkai draugiškesnį kelionės būdą. Juolab, kad tvaresnius automobilius renkasi vis daugiau lietuvių. „Regitros“ duomenimis, 2020-aisiais elektromobilių šalyje užregistruota 2,2 karto daugiau, nei užpernai. Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA) skelbia, kad pernai Lietuvoje hibridinių automobilių paklausa išaugo net 147 proc. 

„Akivaizdu, kad visuomenė tampa vis sąmoningesnė aplinkosaugos klausimais, todėl norime suteikti galimybę rinktis ekologiškesnę kelionę, už tai nemokant papildomai. Tikime, kad pamažu ekologiškesni sprendimai taps ne prabanga, o savaime suprantamu, kasdieniu pasirinkimu“, – sako A. Pacevičius.

„Bolt“ tai pat atkreipia dėmesį, kad nuo kovo keisis elektra varomų automobilių kategorijos pavadinimas – ji bus pervadinta į „Žaliąją“. Kad ši kategorija būtų prieinama daugiau pavežėjų, į ją bus įtraukti ne tik pilnai elektriniai, bet ir nedidelės taršos, ne senesni nei 2016-ųjų gamybos hibridiniai automobiliai. Keleiviai „žalias“ keliones galės užsisakyti taip, kaip ir kviesdami bet kurios kitos kategorijos automobilį – naudodamiesi „Bolt“ programėle.

Sėkmingas elektromobilių startas – pajūryje

Iš viso Lietuvos keliais šiuo metu važinėja apie 1000 elektromobilių. Palankesnėmis platformos paslaugų teikimo sąlygomis „Bolt“ tikisi prisidėti prie šio ekologiško transporto populiarumo visoje šalyje.

Pirmasis miestas, kuriame pradėjo veikti elektra varomų „Bolt“ pavežėjų kategorija – Neringa. Labiausiai saugomame Lietuvos pajūrio regione praėjusią vasarą 99,1 proc. „Bolt“ kelionių buvo įvykdytos būtent šios kategorijos aplinkos neteršiančiais automobiliais.

Apie „Bolt“ 

„Bolt“ – Europoje lyderiaujanti susisiekimo platforma, kurios pagrindinis tikslas – įperkamas, patogesnis ir patikimesnis keliavimas mieste. Kompanijos teikiamų paslaugų sąraše – pavėžėjimas ir mikromobilumą gerinantys elektriniai paspirtukai bei dviračiai, maisto į namus ir siuntų pristatymas. „Bolt“  paslaugomis  šiuo metu naudojasi daugiau nei 50 mln. klientų 40 šalių Europoje ir Afrikoje. Įmonė veikia pagal „Žaliąjį planą“ ir yra įsipareigojusi mažinti savo automobilių paliekamą ekologinį pėdsaką, tad kiekviena kelionė su „Bolt“ – draugiška aplinkai. Elektrinių paspirtukų nuomos paslaugas „Bolt“ teikia penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą