Gamta ir gyvūnai

Baseinai be chloro – realybė. Šveicarų mokslininko sukurtą vandens dezinfekavimo sistemą įdiegė ir Lietuvoje

Šveicarų mokslininko dr. Howard Dryden sukurta baseino vandens dezinfekavimo be chloro sistema įdiegta ir Lietuvoje. Šią chemikų sukurtą sistemą pripažino tokios tarptautinės organizacijos kaip „QA International“, „HACCP Management“, ji taip pat sertifikuota pagal griežčiausius Tarptautinės vandens pramonės asociacijos WQA pramonės ir aplinkos saugos standartus.

Technologija taikoma delfinariumuose ir jūrų akvariumuose

Pažangiausią pasaulyje baseinų vandens dezinfekavimo sistemą sukūrė šveicarų vandens technologijų ir tyrimų kompanija „Dryden Aqua LTD“. Jos atstovas Jonathan Sollberger sako, kad tai pažangiausia pasaulyje vandens dezinfekavimo sistema, sukurta taikant naujausias technologijas: „Ši technologija pirmiausia buvo taikoma jūrų akvariumų ir delfinariumų vandens dezinfekcijai, nes delfinai labai jautriai reaguoja į netinkamą vandens sudėtį. Pastebėjus, kad technologija puikiai dezinfekuoja vandenį delfinų baseinuose, ji pradėta naudoti ir plaukimo baseinuose. Naudojant šią technologiją, maudynės baseino vandenyje prilygsta maudynėms natūraliame vandens telkinyje“, – sako šveicaras.

Bechlorė vandens dezinfekavimo sistema įdiegta poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“, esančiame Žibininkuose, prie Palangos. Ši sistema pagrįsta hidrolizės būdu, yra itin ekologiška ir saugi žmogaus sveikatai – dezinfekuojant nenaudojamas chloras ar kiti chemikalai. Vanduo po filtravimo tampa minkštesnis, atsikratoma cheminių medžiagų skonio ir kvapo, maudantis tokiame neperšti akys, nesausėja plaukai ir oda, mažinama korozijos rizika, jis pagerina baseinų darbuotojų sąlygas. Tokio vandens kokybė, pasak J. Sollberger, prilygsta geriamojo vandens kokybei: „Maudantis „Dryden DAISY+“ filtruotame vandenyje jaučiamas lengvumas, vanduo yra prisotintas deguonimi, nėra nemalonaus dilgčiojimo jautresnėse kūno vietose – tai visiškai saugus vanduo vaikams.“

Vanduo dezinfekuojamas skylant H2O molekulei

Vienos pažangiausių šveicarų vandens technologijų ir tyrimų kompanijų „Dryden Aqua LTD“ atstovai Lietuvoje yra UAB „Optika ir technologija“. Kaip teigia šios įmonės atstovas Nerijus Buganauskas, vandens dezinfekcija atliekama skaldant baseino vandens molekules į dvi dalis: „Baseino vandeniui tekant pro hidrolizės įrenginį, molekulės skyla į dvi dalis – į laisvuosius HO ir H radikalus. Suskaldytas vandens dalelytes laisvieji radikalai suriša su baseino vandenyje esančiais nešvarumais ir iš karto juos pašalina filtrų pagalba. Pašalinami fosfatai, dumbliai ir bakterijos. Žymiai sumažėja chloro kvapas ir vanduo prilygsta geriamam vandeniui. HO ir H radikalai yra tris kartus stipresni oksidatoriai už chloro molekules. Molekulės skilimo reakcijos metu nesusidaro jokių žalingų chloro junginių, kurie skleidžia kvapą ar yra žalingi sveikatai.“ Kaip teigia UAB „Optika ir technologija“ Klaipėdos regiono vadovas N. Buganauskas, tinkamai vandens cheminei sudėčiai ir dezinfekcijai užtikrinti „Atostogų parke“ buvo sumontuotos inovatyvios sistemos. 

Ši sistema Lietuvoje pirmą kartą įrengta komerciniame objekte.

SVARBI INFORMACIJA

Trečiadienį 11 val. atvyksta „Dryden Aqua LTD“ atstovas Jonathan Sollberger iš Šveicarijos.

Žurnalistai kviečiami į „Atostogų parką“, kur bus galima paimti interviu iš kompanijos atstovo. Susitikime taip pat dalyvaus UAB „Optika ir technologija“ savininkas, chemikas-technologas Marius Ptašekas, Klaipėdos regiono vadovas Nerijus Buganauskas, UAB „Atostogų parkas“ direktorius Ričardas Jovaiša.

Apie atvykimą prašome iš anksto informuoti el. paštu edita@mediadia.lt arba telefonu +37067128585 (Edita Valinčienė).

Pranešimą paskelbė: Edita Valinčienė, VšĮ Media dia

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą