Namai

„Baltijos Gildijos“ akcininkė neturi jokių ryšių su prorusiškais Ukrainos politikais ir kartu su visa tauta kovoja prieš Rusijos agresiją

Verslo centrus „LINK“ ir „CORE“ Vilniuje valdančių UAB „Baltijos Gildija“ ir UAB „Ašis“ akcininkė Oksana Kušnir kategoriškai atsiriboja ir neigia ryšius su prorusiškais Ukrainos politikais. Informacija apie tai pastarosiomis savaitėmis sklinda Lietuvos viešojoje erdvėje. 

Rusijos vykdomas karas Ukrainoje lėmė natūralų Vakarų visuomenių susidomėjimą esamais ir buvusiais įvairių organizacijų ir asmenų ryšiais su agresorių palaikančiais veikėjais. Šiame kontekste Lietuvos viešojoje erdvėje šiomis savaitėmis buvo prisimintas 2021 m. žurnalistinis tyrimas, kuriame ieškotos „Baltijos Gildijos“ esamų ir buvusių akcininkų sąsajos su Ukrainai kenkiančiais asmenimis.

„Baltijos Gildijos“ vienintelė galutinė naudos gavėja, iš Ukrainos kilusi Kipro pilietė Oksana Kušnir teigia, kad Lietuvos visuomenė turi pagrįstą interesą kelti klausimus, tačiau dabartinėje situacijoje ją liūdina neteisingos interpretacijos ir vienašališkumas.

„Aš ir mano šeima neturime ir neturėjome jokių asmeninių ar darbinių ryšių su Viktoru Medvedčuku. Aš ir mano įmonės nėra nei viename Vakarų sankcijų sąraše. Sėkmingai praeiname Lietuvos ir kitų ES šalių bankų, tarnybų bei verslo partnerių patikrinimus. Be to, mano vyrui nuo 2021 m. yra taikomos asmeninės Rusijos Federacijos sankcijos. Kartu mano vyras užėmė tvirtą proukrainietišką poziciją – jo vadovaujama Ukrainos statybų įmonė atsisakė rusiškų statybinių medžiagų, pervedė 0,5 mln. EUR kariuomenės poreikiams, nupirko ir perdavė tūkstančius liemenių ir prieštankinių ežių, 200 tonų maisto produktų, perdavė jai priklausantį medicinos centrą kareivių poreikiams, gabeno vaistus bei medicininę įrangą ir kt. Niekada nenorėjome kištis į procesus Lietuvos viešojoje erdvėje, tačiau pastarosiomis savaitėmis jautėmės nepagrįstai kaltinami, ir tenorime išsklaidyti abejones išsakydami mūsų tvirtą proukrainietišką bei vakarietišką poziciją“, – komentuoja O. Kušnir.

Jai antrina ir buvęs „Baltijos Gildijos“ bei esamas UAB „Ašis“ akcininkas Volodymir Kravets, Kyjivo miesto tarybos narys ir verslininkas, kartu su visa Ukrainos tauta kovojantis prieš Rusijos agresiją. V. Kravec aktyviai veikia pagalbos gyventojams ir karinėms pajėgoms srityse, o nuo pirmųjų karo dienų jis savo viešbutį Kyjive skyrė spaudos centrui užsienio žurnalistams.

„Mūsų viešbutyje Ukrainos Vidaus reikalų ir Gynybos ministerija įkūrė spaudos centrą užsienio žurnalistams, kad pasaulis sužinotų, kas iš tikrųjų vyksta. Čia kasdien vyksta užsienio žiniasklaidos atstovų akreditacija, „brifingai“ ir spaudos konferencijos, kuriose dalyvauja aukščiausi Ginkluotųjų pajėgų, Generalinės prokuratūros atstovai, taip pat kiti Ukrainos ir užsienio politikai, oficialūs asmenys, Ukrainos miestų merai“, – sako V.Kravec. Jis kviečia ir Lietuvos politikus bei žiniasklaidos atstovus atvykti į spaudos centrą Kyjive.

Pasak O. Kušnir, Lietuvoje jaučiamas nerimas yra visiškai suprantamas, taip pat yra reikalingas dialogas bei diskusija.­­

„Galėjome reaguoti nedelsdami, bet mūsų prioritetas buvo ir tebėra pagalba Ukrainos žmonėms bei tarnyboms. Bet kartu vis dar vystome verslą Lietuvoje, todėl mums rūpi šios draugiškos, Ukrainą visais būdais remiančios šalies visuomenės bei mūsų verslo partnerių ir klientų interesas. Suprantame ir reaguojame, nes mes ir patys norime gyventi švaresnėje, demokratiškoje ir laisvoje Ukrainoje“, – tvirtina O. Kušnir.

Pranešimą paskelbė: Kostas Baubinas, Proton b2b

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą