Namai

„MC grupė“: tęsime krizių praktiką sunkmečio naštą nešti kartu su nuomininkais

Prekybos centrą „Unideco“ su išvystyta prekybos vietų, sandėlių ir biurų infrastruktūra sostinėje valdanti įmonė „MC grupė“ sunkmečiu tiesia pagalbos ranką nuomininkams. Drastiškai augant energetikos ir kitų paslaugų kainoms, kompanija dar rugsėjo mėnesį pranešė nuomininkams įšaldanti visų komunalinių, rinkodaros ir bendrųjų mokesčių tarifus. Nebus taikoma ir nuomos kainos indeksacija dėl infliacijos, kas šiuo metu būtų ženkli finansinė našta nuomininkams. Fiksuoti tarifai „MC grupės“ verslo klientams galios iki kitų metų balandžio 1 dienos.

Atsakomybę prisiėmė įvertinę buvusių krizių praktiką

„Visiems mūsų nuomininkams skirtą sprendimą priėmėme, būdami įsitikinę, kad sunkmečio iššūkius turime pasitikti susitelkę, bendromis jėgomis. Jaučiamės atsakingi, be to, turime ne vieną ankstesnių krizių praktiką bei žinome, kad kiekviena jų yra tarsi banga, kuri praeina – tai vyksta cikliškai. Tad dabar tiesiog turime susiimti, pasitelkti profesionalumą, ekspertines žinias – užuot pasyviai laukę dar blogesnių laikų. Mūsų poziciją palaiko ir mūsų nuomininkai. Tikimės, kad jie, jausdami mūsų palaikymą, galės ir patys būti ramūs bei planuoti, kaip išgyventi sunkmečiu“, – sako „MC grupės“ generalinis direktorius Audrius Mockus.

Prieš daugiau negu 20 metų NT nuomos verslą pradėjusi „MC grupė“ šiuo metu nuomuoja daugiau kaip 20 tūkst. kv. metrų Verkių gatvėje – prekybos centre „Unideco“ ir „Medžio centro“ teritorijoje. Šiuo metu čia prekybos, sandėlių ir biurų veiklą vykdo daugiau kaip 90 įmonių – absoliuti dauguma iš jų užsiima statybinių ir apdailos medžiagų prekybos verslu.  

„Mūsų nuomininkai yra mūsų verslo partneriai, ir šią partnerystę grindžiame atsakingo verslo veiklos principais. Tai padeda išlaikyti gerus santykius ilgalaikėje perspektyvoje“, – aiškina „MC grupės“ vadovas.

Praradimus amortizuoja ankstesni sprendimai ir tikėjimas ilgalaike verslo sėkme

Pasak A. Mockaus, „MC grupė“ šiandien gali pasidžiaugti nuosekliai besilaikanti stabilumo strategijos – nuo pat elektros rinkos liberalizavimo pradžios sudaromos fiksuotos kainos sutartys, kurios leidžia tiek nuomotojams, tiek ir nuomininkams planuotis išlaidas elektros energijai. Kita vertus, visų kitų išlaidų, susijusių su nuomos veikla, prieaugį „MC grupė“ dengs iš savo kišenės – iki kitų metų balandžio pradžios šių mokesčių tarifai nebus indeksuojami.

„Šiuo sprendimu siekiame palengvinti nuomininkų gyvenimą ir užtikrinti jų ramybę, padėti jiems subalansuoti savo išlaidas sunkmečiu. Sykiu suprantame, kad tai neišvengiamai paveiks mūsų įmonės veiklos rodiklius. Mūsų įmonei teks didesnėmis kainomis mokėti ir už techninę priežiūrą, ir už valymo bei apsaugos paslaugas, ir šildymą, daugiau kainuos ir rinkodaros priemonės“, – sako kompanijos vadovas.

A. Mockui pasitikėjimo suteikia tai, kad prekybos centras „Unideco“ ir „Medžio centras“ jau sugebėjo išgyventi ne vieną krizę. Be to, kaip rodo patirtis, šiame veiklos segmente krizė pajuntama vėliausiai: jei dar vyksta statybos ir NT pardavimai, tai apdaila bus reikalinga.

„Kitais metais prognozuojame iki 30 procentų NT pardavimų kritimą, o vėliau šis segmentas atsistatys – greičiau ar lėčiau, tai priklausys nuo besikeičiančios ekonominės situacijos specifikos. Tuo tarpu NT kainos ir apdailos segmento prekių kainos turėtų stabilizuotis – nei kristi, nei augti. Be abejonės, kai kurie rinkos žaidėjai gali neatlaikyti sunkmečio, teks užleisti vietas kitiems. Esamomis aplinkybėmis remiamės savo prekybos erdvės išskirtinumu, kai vienoje vietoje jungiami tiek įvairūs statybinių ir apdailos produktų prekybininkai, tiek įvairios paskirties patalpos, tiek kokybė ir ekspertiškumas, kai salonų konsultantai yra arba verslų savininkai, arba ilgamečiai prekybininkai“, – sako A. Mockus.

Jis taip pat siūlo visiems į sunkumus žvelgti plačiau, primindamas, kad gyvenimas – kaip zebras: juodą juostą visada keičia balta.

Nuotraukose:

  1. „MC grupės“ generalinis direktorius Audrius Mockus.

     2–6. „Unideco“ prekybos centras.

 

Pranešimą paskelbė: Rasa Čergelienė, UAB IC BALTIC

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą