Namai

Aštuntą kartą vykstantis konkursas „Išmanusis miestas“ bus atidarytas Seime

Rugsėjo 22-ąją startuojantis jau aštuntą kartą žurnalo „Structum“ organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas“ bus atidarytas oficialioje ceremonijoje Lietuvos Respublikos Seime.

Konkursas kaip ir kasmet sutrauks geriausius Lietuvos architektus, urbanistus, kraštovaizdžio, infrastruktūros ir miestų planavimo specialistus bei dar kylančius talentus.

Specialų renginį moderuos ir savo įžvalgomis dalinsis Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė. Atidarymo renginyje dalyvaus ne tik „Išmaniojo miesto“ organizatoriai, bet ir daugybė kviestinių svečių. Tarp jų – Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius, projekto atidarymo renginio globėjas Seimo narys Antanas Čepononis, taip pat nusipelnęs architektas, Nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatas Audrius Ambrasas ir kiti.

Renginio metu bus pristatytos konkurse dalyvausiančios Lietuvos savivaldybės. Jau aštuntą kartą rengiamame konkurse šį kartą dalyvaus rekordinis savivaldybių skaičius – aštuonios. Konkurse bus teikiami pasiūlymai nebe pirmą kartą dalyvaujančių Kėdainių, Elektrėnų, Anykščių, Radviliškio ir Utenos savivaldybių teritorijoms. Pirmą kartą konkurse dalyvaus ir Širvintų, Raseinių ir Pakruojo savivaldybės.

LR Seime vyksiančiame atidarymo renginyje bus pažvelgta ir į architektūros inovacijas bei ateitį. IT mokslų daktarė ir inovacijų kūrėja Eglė Radvilė apžvelgs temą „Technologijos nėra priešprieša su gamta, tai žmogaus srities išplėtimas“.

Aštuntą kartą vykstančio konkurso tikslas – sukurti patrauklaus gyventi miesto koncepcijas, pasitelkiant Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų komandas ir Lietuvos architektūros, urbanistikos, kraštovaizdžio, miestų planavimo profesionalus. Konkurso dalyviai rengs savivaldybių poreikius atitinkančius priešprojektinius pasiūlymus.

Svarbiais kriterijais vertinant dalyvių pateiktus projektus bus teritorijų pritaikymas dabartiniams poreikiams, informacinių technologijų ir duomenų srautų potencialo išnaudojimas, darniosios plėtros principai, skirtingų kompetencijų suderinimas, ieškant visapusiškai motyvuotų ir realistiškų pasiūlymų.

Prie projekto įgyvendinimo prisidės ir žurnalo „Structum“ partneriai. Jie parengs dalyviams inovatyvių ir numatomų taikyti darbo įrankių  bei priemonių pristatymus, informuos apie galimas šiuolaikines technologijas.

Konkursas „Išmanusis miestas VIII“ truks iki 2022 metų birželio. Jame gali dalyvauti komandos, suformuotos iš Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ar profesionalių savo srities specialistų, vykdančių projektus Lietuvoje ar užsienyje.

Geriausi ir išmaniausi konkurso projektai ne tik turės galimybę būti įgyvendinti Lietuvos rajonų savivaldybėse, bet ir pasidalins įspūdingą prizinį fondą – net 10 tūkst. eurų.

Džiugu, kad konkurso metu sugeneruotos idėjos padėjo savivaldybėms realizuoti tokius projektus, kaip vietoje buvusio parko „Vaikų pasaulis“ Elektrėnuose įrengta rekreacinė erdvė, Kuršėnuose atidarytas vienas ilgiausių ir moderniausių tiltų Lietuvoje. Taip pat numatoma rekonstruoti A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų Anykščiuose, o Ignalinoje iškils sveikatingumo ir sporto centras „Šuolis“.

Kviečiame jau dabar registruotis architektus, urbanistus, kraštovaizdžio, infrastruktūros, miestų planavimo specialistus.

Daugiau informacijos ir registracija el. paštu info@structum.lt ir telefonu +370 620 55199.

Renginys bus transliuojamas Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“. Stebėti transliaciją galėsite nuo 11 val.: https://www.youtube.com/watch?v=ERRA-u6rwYE

Pranešimą paskelbė: Ignė Dutova, UAB „Structum projektai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą