Studijos - Karjera

Architektai kviečiami siūlyti idėjas naujam darželiui Vilniaus Jeruzalės rajone

Vilniaus Jeruzalės rajone esantis sklypas ties Braškių ir Maumedžių gatvių sankryža taps naujo vaikų darželio erdve – skelbiamas atviras jo architektūrinio projekto konkursas.

Darželis bus statomas 0,50 ha plote. Pastato bendras plotas sieks apie 2600 m². Planuojamas bendras darželio ugdytinių skaičius – daugiau nei 140 vaikų. Jame bus ne mažiau nei 8 grupės. Skaičiuojama, kad darželio poreikiams aptarnauti, administruoti ir ugdyti reikalingas darbuotojų skaičius – apie 45 darbuotojai.

„Naujasis darželis Jeruzalės rajone taps puikiu pavyzdžiu, kaip suderinti šiuolaikiškus architektūros sprendimus su aplinkos išsaugojimu. Mūsų siekis – suteikti vaikams saugią ir įkvepiančią ugdymo aplinką ir skatinti darnų miesto vystymąsi“, – pažymi Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Siekdama išsiaiškinti gyventojų lūkesčius balandžio mėnesį Vilniaus vystymo kompanija pakvietė Jeruzalės gyventojus į kūrybines dirbtuves teikti savo idėjas būsimam darželio projektui. Gyventojai per kūrybines dirbtuves subrandino idėjas, kurios papildė projektavimo užduotį.

Gyventojams svarbu, kad darželio erdvės būtų daugiafunkcinės ir transformuojamos, atlieptų darželio bendruomenės narių skirtingus ir besikeičiančius poreikius. Ugdymo įstaigos sklype įrengta sporto ir rekreacinė infrastruktūra turi būti efektyviai naudojama ugdymui, sportui, kultūrai, renginiams. Be to, tikimasi, kad ji būtų tinkama įvairių amžiaus grupių edukacijai bei kviestų įsitraukti platesnę bendruomenę.

Taip pat svarbu, kad darželio architektūra būtų savita, o jos erdvinė sandara, interjero elementai atspindėtų darželio vertybes, kultūrą, mokymosi filosofiją ir derėtų prie urbanistinio konteksto. 

„Projektuotojai turi sukurti darželį, derantį prie aplinkos, išsaugantį želdynus, bet kartu modernų urbanistiniu ir technologiniu požiūriu. Naujasis darželis turi skatinti ateities iššūkiams pasiruošusių asmenybių ugdymą“, – sako projektą prižiūrinčios Vilniaus vystymo kompanijos vadovė Laura Joffė.

Šio architektūrinio projekto konkurso keturis geriausius projekto pasiūlymus pateikusiems dalyviams bus įteiktos premijos: I-os vietos laimėtojui skiriama 10000 Eur, II-os – 8000 Eur, III-ios – 5000 Eur, IV-os – 3000 Eur. Konkurso pirmos vietos laimėtojas sudarys trišalę paslaugų pirkimo sutartį su Vilniaus miesto savivaldybe ir Vilniaus vystymo kompanija.

Pranešimą paskelbė: Zita Šlepetienė, Vilniaus vystymo kompanija, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą