Idėjos namams

Akmeniniai stalviršiai virtuvei – ar verta investuoti

Kiek kainuoja tokie stalviršiai virtuvei? Pakankamai nemažai – 220 eurų už kvadratinį metrą. Šioje nuotraukoje pavaizduota virtuvės „sala“, o tolumoje matyti ir gana neilgas stalviršis. Virtuvės stalviršio plotis yra apie 60 cm, o ilgis greičiausiai nesiekia nė 2 metrų, taigi, virtuvei reikėjo 1,2 kv. m stalviršio.

Papildomai „salai“ prireikė dar 1,5×3=4,5 kvadratinio metro. Viso 5,7 kvadratinio metro. Taigi šis grožis gali kainuoti apie 1250 eurų plius išpjovimas. Paprastas medinis stalviršis kainuoja 5-6 kartus pigiau, po 50-60 eurų už kvadratinį metrą. Taigi kainų skirtumas yra akivaizdus. Klausimas lieka atviras

Ar verta investuoti į granitinį stalviršį virtuvei?

Verta, jei tik turite pakankamai pinigų ir norite turėti išskirtinę virtuvę. Galite būti tikri, tokio rašto stalviršio daugiau niekas neturės. Su mediniais kartais pasitaiko kuriozų, kad kaimynai nusiperka iš vieno ir to paties pardavėjo, o paksui užėję į svečius būna labai nustebę. Iš Indijos atvežtas granitinis stalviršio akmuo yra unikalus, todėl galite būti garantuoti – niekas tokio neturi.

Kitas momentas – prabangos pojūtis. Šis akmuo yra glotnus it stiklas ir atrodo labai prabangiai. Jei jūsų namuose dažnai lankosi svečiai, turintys aukštą socialinį statusą (elitas), tokia virtuvė tikrai atkreips jų dėmesį. Aišku, kitos detalės taip pat turėtų būti apgalvotos.

Akmuo yra ilgaamžis. Visiškai nebaisu nukelti verdantį puodą nuo kaitlentės ir padėti jį tiesiog ant akmens. Nieko jam neatsitiks, nes puodo dugno karštis yra niekis, palyginus su tuo, kokį jis gali išlaikyti. Akmuo nebijo subraižymų, tad ant jo galite pjaustyti daržoves ir mėsą. Aišku, paskui reikia švariai nuvalyti. Galite naudoti kokią tik norite buitinę chemiją, nes ji akmens neveikia. Akmuo yra pakankamai storas, tad jei ir nukris puodelis ar kitas daiktas, greičiausiai neliks nė įbrėžimo. Aišku, suskilti jis irgi neturėtų, nes norint tokį stalviršį suskaldyti reikia masyvaus kūgio ir kalto arba grąžto. Tai itin tvirtas ir sunkus daiktas, kuris užtikrina stabilumą.

Akmuo yra amžinas. Galite keisti virtuvės baldus, bet tada juos reikės pagaminti pagal esamą stalviršį, o ne atvirkščiai. Tai nėra problema, jei naujoji virtuvė yra tokio pačio dydžio arba mažesnė. Visada galima dalį stalviršio nupjauti. Deja, prilipdyti gabalėlio marmuro nepavyks, nes nerasite tokios pat spalvos ir rašto. Net jei ir pataikysite spalvą, raštai bus skirtingi ir tai iš karto matysis.

Akmeniniai stalviršiai virtuvei yra apdirbami Akmenstata.lt įmonėje, kuri turi visą reikalingą įrangą. Pačiam lygiai nupjauti tokį akmenį tikrai nepavyks.

Stalviršiai virtuvei gali būti nebūtinai iš tikro akmens. Yra ir dirbtinio akmens stalviršių, bet apie tai – kitą kartą.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą