Gamta ir gyvūnai

Akcijos „Būk modernus-keisk ratus“ renginiai pradeda kelionę po Lietuvos miestus

Pirmadienio rytą sostinės Vinco Kudirkos aikštėje vilniečiai ir miesto svečiai galėjo virtualiai „pasivaikščioti“ po žmogaus organizmą ir pamatyti, kaip jį veikia aplinkos tarša, sudalyvauti dviračio mynimo iššūkyje, viktorinoje, sužinoti, kiek CO2 gali sutaupyti važiuodami šia transporto priemone. Šios interaktyvios veiklos skatina keisti įpročius ir mieste judėti ne nuosavu automobiliu, o rinktis alternatyvius, netaršius susisiekimo būdus.

Susidomėjote? Renginiai organizuojami gegužės-birželio mėnesiais ir per tą laiką aplankys visas 60 šalies savivaldybių. Sekite kelionių grafiką čia ir sužinokite, kada akcija atkeliaus į jūsų miestą, kurioje vietoje vyks. Kviečiame aktyviai dalyvauti, gilinti žinias ir laimėti puikių prizų. Be to, gyventojai galės teikti pastabas apie savo miesto ar rajono darnaus judumo gerinimą, problematiką, specifiką, vyks diskusijos.

Pirmadienį po pietų renginys vyko Skaidiškėse, antradienį numatytas Elektrėnuose ir Trakuose, gegužės 11 d. Šalčininkuose ir Varėnoje, gegužės 12 d. Švenčionyse ir Molėtuose, gegužės 13 d. Ukmergėje ir Anykščiuose, o šeštadienį – Širvintose.

Šis renginių ciklas yra Aplinkos ministerijos ir Aplinkos projektų valdymo agentūros įgyvendinamo projekto „Būk modernus – keisk ratus“ dalis. Juo siekiama didinti Lietuvos miestų ir miestelių gyventojų sąmoningumą, paskatinti, kad jie nebenaudotų taršaus transporto, apsispręstų įsigyti ekologiškesnį automobilį arba visai jo atsisakytų.

Be interaktyvių renginių vyksta transliacijos per televiziją, komunikacija socialiniuose tinkluose, skelbiami straipsniai nacionaliniuose leidiniuose, regioninėje spaudoje, internete. Daugiau įdomios ir naudingos informacijos apie projektą, darnų judumą rasite čia.

Taip pat parengta speciali skaičiuoklė, kuri leidžia įvertinti, kiek kainuoja kelionė viena ar kita transporto priemone – įvairių rūšių automobiliais, autobusu, traukiniu, dviračiu, paspirtuku, kaip ji teršia aplinką, kiek trunka, kokio fizinio aktyvumo reikalauja ir kt.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Budvytienė, LR aplinkos ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą