Studijos - Karjera

„Agrokoncerno grupė“ pristato perspektyvias specialybes ir naujus projektus moksleiviams

Veterinarijos gydytojai, gyvūnų mokslų specialistai, inžinieriai ir agronomai – šiuo metu tai yra vienos paklausiausių profesijų Lietuvoje. Ateityje šių specialistų poreikis dar labiau didės, todėl inovatyvius projektus planuojanti Ramūno Karbauskio valdoma „Agrokoncerno grupė“ jau dabar siekia užsitikrinti reikiamą specialistų skaičių. 

Viena iš įmonės pasirinktų strategijų – tiesiogiai bendraujant su moksleiviais pristatyti jiems ateities karjeros perspektyvas ir pasirašyti išankstinius bendradarbiavimo susitarimus.

„Agrokoncerno grupės“ personalo-administracijos direktorė Rasa Šakauskienė ir UAB „Agrokoncernas GDP“ direktorės pavaduotojas Imantas Motiejūnas per pastaruosius kelis mėnesius aplankė daugiau nei 30 mokyklų.

Bendraudami su Šiaulių, Telšių, Mažeikių, Akmenės, Joniškio, Pakruojo, Radviliškio 9-12 klasių moksleiviais įmonių grupės atstovai pristatė kelis didelius projektus, kuriuos planuojama įgyvendinti per ateinančius kelerius metus.

Maždaug po poros metų Šiaurės Lietuvoje „Agrokoncerno grupė“ atidarys tris modernius gyvulininkystės kompleksus. Investicija į šį projektą sieks 80 mln. eurų. Šiuose kompleksuose planuojama įdarbinti virš 100 darbuotojų.

Pasak R. Šakauskienės, ateities perspektyvoje šiame regione bus itin paklausūs veterinarijos gydytojai ir gyvūnų mokslų specialistai, tačiau problema ta, kad moksleiviai yra ne itin linkę dirbti su stambiais galvijais.

„Sunkus fizinis darbas, blogas kvapas ir menkos perspektyvos – tokia yra moksleivių nuomonė apie darbą gyvulininkystės kompleksuose. Jie mąsto senais stereotipais ir nežino, kokios iš tiesų yra šiuolaikinės fermos. Jose yra naujausios technologijos, o darbas didžiąja dalimi yra robotizuotas“, – sako R. Šakauskienė.

Šiuo metu agroverslas yra vienas iš labiausiai technologiškai pažengusių sektorių. Todėl vienas iš „Agrokoncerno grupės“ tikslų yra ne tik supažindinti moksleivius su inovatyviais ateities projektais, bet ir pristatyti perspektyvias agrosektoriaus specialybes.

R. Šakauskienė įsitikinusi, kad apie tai su moksleiviais reikia pradėti kalbėti kuo anksčiau, todėl, kad, pavyzdžiui, norintiems studijuoti veterinarijos, gyvūnų mokslus ar rinktis agronomijos sritį yra būtina turėti biologijos mokslo žinių. Pagal dabartinę mokymosi sistemą ši disciplina yra neprivaloma, todėl ne visi moksleiviai ją pasirenka, o vėliau – gailisi.

„Agrokoncerno grupės“ dukterinė įmonė „Agrokoncernas GDP“ žvalgosi į tiksliųjų mokslų kryptį pasirinkusius moksleivius, kurie yra gabūs matematikai, fizikai, chemijai.

2026 metais Šiaulių rajone, Kuršėnuose, veiklą turėtų pradėti žiedinės ekonomikos principu, tai yra visiškai be atliekų, veikianti giluminio grūdų perdirbimo gamykla. Joje planuojama gaminti krakmolą, biodujas, bioetanolį, glitimą, angliarūgštę ir biotrąšas.

Pasak „Agrokoncernas GDP“ direktorės pavaduotojo I. Motiejūno, į moderniausią pasaulyje tokios paskirties gamyklą, preliminariais paskaičiavimais, planuojama investuoti apie 300 mln. eurų ir sukurti apie 300 darbo vietų. Gamyklai reikės didelio skaičiaus inžinierių, kurių šiuo metu regione ir taip trūksta.

„Pastebime, kad didžioji dalis mokinių, net ir tų, kurie jau baigia mokyklą, nelabai žino, ką norėtų veikti. Prestižinėmis jie dažniausiai įvardija teisininko, informacinių technologijų, gydytojo profesijas. Įdomu tai, kad kaip vieną pagrindinių kriterijų renkantis profesiją moksleiviai nurodo atlygį. Antroje vietoje – savirealizacija“, – sako I. Motiejūnas.

Mokyklose bendraudami su moksleiviais „Agrokoncerno grupės“ atstovai atsako į visus juos dominančius klausimus. Taip pat daugiau papasakoja apie bendradarbiavimo sutartis, kurias šiuo metu jau yra pasirašę apie dešimt abiturientų.

Preliminarioje bendradarbiavimo sutartyje su moksleiviais numatoma, kad įstojusiems į tam tikras studijų programas bus mokama 500 eurų stipendija, o nepatekusiems į valstybės finansuojamas „Agrokoncerno grupė“ apmokės ir studijas.

Su sutartis pasirašiusiais studentais įmonės atstovai bendraus nuo pat pirmojo kurso, o vasarą suteiks galimybę dirbti kartu su tos srities specialistais. Po studijų įmonė įsipareigoja absolventams suteikti darbo vietą pagal įgytą išsilavinimą ir specialistams mokėti ne mažesnį kaip dviejų vidutinių darbo užmokesčių dydžio atlyginimą. Šiuo metu tai sudarytų 2 tūkst. eurų „į rankas“.  

„Agrokoncerno grupės“ įsipareigojimų pakete yra ir daugiau patrauklių punktų. Įsidarbinusiam studentui dvejus metus suteikiamas nemokamas būstas, skiriamas tarnybinis automobilis, suteikiamos taip pat sveikatos ir gyvybės draudimas.

Nors būsimo darbdavio finansiniai įsipareigojimai yra tikrai dideli, įmonė sutartyje numato vos vieną saugiklį. Baigę mokslus su „Agrokoncerno grupės“ stipendija specialistai privalės atidirbti įmonėje nuo 3 iki 6 metų. Darbo trukmė priklausys tuo to, kiek laiko bus investuota į studentą.  

Šia ilgalaike strategija koncernas siekia ne tik užsiauginti naują specialistų kartą, bet ir sprendžia emigracijos problemas, prisideda prie regionų plėtros.

„Jauni žmonės po studijų gali grįžti į savo gimtąsias vietas ir ten kurti gyvenimą. Agroverslo sektorius sparčiai modernėja, todėl mums reikia specialistų, kurie gebėtų dirbti su naujausiomis šiuolaikinėmis technologijomis, būtų imlūs naujovėms“, – sako žmogiškųjų išteklių specialistė.

Mokyklas „Agrokoncerno grupės“ komanda lankys iki egzaminų pradžios. Nors šiuo metu daugiausiai dėmesio skiriama Šiaurės Lietuvos mokykloms, ateityje neatmeta galimybės plėsti vizitų geografiją.

Mokyklos taip pat kviečiamos ir pačios aktyviai bendradarbiauti. Agroverslo sektorius yra viena iš sričių, kurioje nuolat reikia įvairių specialistų, o jiems siūlomas atlygis dažnai viršija šalies atlyginimų vidurkį.

Pranešimą paskelbė: Skomantas Rukuiža, UAB Agrokoncernas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą