Automobiliai

8 patarimai, kaip prailginti savo automobilio tarnavimo laiką

Jūsų automobilis yra viena didžiausių investicijų, nuo kurios tiesiogiai priklausote. Šiomis dienomis daugelis vairuotojų savo transporto priemones eksploatuoja ne vienerius metus. Todėl ypatingai svarbu tinkamai prižiūrėti savo automobilį, kad jis tarnautų kuo ilgiau ir reikalautų kuo retesnio remonto. Taigi, pateikiame jums 8 paprastus, tačiau labai svarbius patarimus, kaip prailginti automobilio tarnavimo laiką.

1. Laikykitės planinės automobilio techninės priežiūros grafiko

Niekuomet nepamirškite reguliarios planinės automobilio techninės apžiūros. Reguliarus variklio tepalų keitimas gali prailginti variklio ilgaamžiškumą. Laiku keičiant stabdžių trinkeles galima išvengti rotorių ir suportų pažeidimų. Taip pat, atliekant techninę priežiūrą galima palaikyti nepriekaištingą elektros sistemos būklę.

Prevencinė techninė priežiūra gali padėti sutaupyti daugybę pinigų, padidinti jūsų saugumą ir išvengti papildomų rūpesčių. Tam, kad būtų paprasčiau atlikti techninę apžiūrą, visuomet galite pasinaudoti carone.lt mobiliąja programėle, kurios pagalba greitai atrastumėte artimiausią patikimą autoservisą.

2. Nepamirškite variklio alyvos keitimo

Variklio alyvos keitimas yra būtinas, kad automobilio variklis veiktų saugiai ir patikimai. Kai alyva yra nešvari arba sena, tarp judančių dalių atsiranda papildoma trintis, dėl kurios ilgainiui variklis gali bereikalingai susidėvėti. Senos arba nešvarios alyvos naudojimas yra viena iš dažniausių automobilio variklio pažeidimų priežasčių.

Būtinai reguliariai keiskite alyvą pagal rekomenduojamą grafiką – paprastai kas 5-8 tūkst. kilometrų.

3. Palaikykite transporto priemonės švarą

Leidžiant dulkėms ir šiukšlėms kauptis ant automobilio kėbulo ir jo viduje, automobilio paviršiai gali pernelyg nusidėvėti. Reguliariai plaukite ir vaškuokite automobilį, kad dažai išliktų nepriekaištingos būklės. Naudokite tinkamus valiklius, skirtus automobilių salonams, kad vidus būtų geros būklės ir išvengtumėte tokių problemų kaip įtrūkusi sėdynių oda ar subraižyti paviršiai.

4. Tikrinkite padangų slėgį

Svarbus padangų priežiūros veiksnys yra optimalaus slėgio palaikymas. Padangos su rekomenduojamu oro slėgiu tarnaus ilgiau ir prisidės prie bendro automobilio saugumo.

Nepakankamai pripūstos padangos gali blogiau reaguoti į vairo mechanizmą ir turėti įtakos stabdymo keliui. Tai gali būti pavojinga, kai reikia staigiai stabdyti arba atlikti greitus manevrus kelyje, kad būtų išvengta susidūrimo.

Dėl mažo padangų slėgio padangų šoninės sienelės gali pernelyg lankstytis ir skleisti šilumą. Dėl vidutinio karščio greičiau dėvisi padangų protektorius. Didelis karštis gali lemti protektoriaus segmentų praradimą ar net sprogimą.

Siekdami palaikyti tinkamą padangų slėgį, reguliariai tikrinkite savo transporto priemonės padangas. Geriausia – ne rečiau kaip kartą per mėnesį ir prieš pat bet kokią ilgesnę kelionę. Slėgį tikrinkite naudodami manometrą ir laikykitės transporto priemonės gamintojo rekomenduojamo oro slėgio, o ne slėgio, nurodyto ant padangos šoninės sienelės.

5. Patikrinkite automobilio skysčius

Yra 6 pagrindiniai skysčiai, kuriuos turėtumėte tikrinti bent kartą per mėnesį. Nuolat atnaujindami skysčius sumažinsite ilgalaikes techninės priežiūros išlaidas ir užtikrinsite, kad jūsų automobilis gerai veiktų.

  1. Variklio alyva: Ja tepamos judančios variklio dalys. Nesant tinkamo alyvos kiekio, jūsų variklis ilgainiui gali nustoti veikti. Alyvą patikrinkite bent kartą tarp alyvos keitimų. Tačiau keletą kartų per metus tarp alyvos keitimų įpilti ketvirtį alyvos nėra neįprasta didesnio pravažumo automobiliams.
  2. Automatinės pavarų dėžės tepalai: Kai kuriuose automobiliuose naudojami ilgo galiojimo pavarų dėžės tepalai, kurių nereikės keisti 160 000 kilometrų ar daugiau. Tačiau vis tiek verta kartą per metus patikrinti, ar tepalų lygis yra toks, koks turėtų būti.
  3. Variklio aušinimo skystis: Aušinimo skystis, dar vadinamas antifrizu, užtikrina, kad automobilis veiktų karštu ar šaltu oru. Antifrizo lygį reikėtų tikrinti du kartus per metus prieš prasidedant karštajam ar šaltajam sezonui. Daugelyje automobilių jo lygį galite patikrinti pažvelgę į skaidraus plastiko aušinimo skysčio rezervuarą po variklio dangčiu. Senesniuose automobiliuose gali tekti nuimti radiatoriaus dangtelį, kai automobilis yra šaltas. Kai kuriuose dangteliuose yra nedidelis matuoklis, rodantis jo lygį.
  4. Stabdžių skystis: Tikrinant aušinimo skysčio lygį, galima lengvai patikrinti ir stabdžių skystį. Paprastai jį rasite permatomoje plastikinėje talpykloje ant pagrindinio cilindro. Stabdžių skystį reikėtų tikrinti kaskart keičiant alyvą arba bent kartą per metus.
  5. Vairo stiprintuvo skystis: Vairo stiprintuvo skysčio bakelis paprastai būna netoli stabdžių skysčio bakelio. Jei rezervuaras skaidrus, jame galima matyti skysčio lygį. Jei norėdami patikrinti skysčio lygį turite atidaryti rezervuarą, nuvalykite dangtelį skudurėliu, kad nuėmus dangtelį į skystį nepatektų nešvarumų. Vairo stiprintuvo skystį reikia tikrinti bent kartą per metus.
  6. Priekinio stiklo valytuvų skystis: Priekinio stiklo valytuvus paprastai naudojate labai dažnai, todėl kartą per mėnesį patikrinkite skysčio lygį. Prireikus galite patys įpilti papildomo skysčio. Dažnai tikrinkite skysčio lygį lietinguoju ir žiemos sezonu, taip pat prieš išvykdami į ilgą kelionę.

6. Pakeiskite valytuvų šluoteles

Priekinio stiklo valytuvų techninė priežiūra yra labai svarbi norint išlaikyti saugiam vairavimui būtiną matomumą. Nors ne visada tenka susidurti su sniegu, tačiau kartais visiems tenka važiuoti lietingomis ar pavojingomis sąlygomis. Tokiu metu jūsų valytuvai sunkiai dirba, kad priekinis stiklas būtų švarus ir galėtumėte saugiai pasiekti kelionės tikslą. Visa tai reiškia, kad valytuvai pradeda nusidėvėti ir ant priekinio stiklo palieka dėmių ar dryžių, kurie gali dar labiau pabloginti matomumą.

Kai valytuvai nusidėvi, jie gali prarasti gumą ir subraižyti priekinį stiklą. Dėl reguliaraus naudojimo ir saulės spindulių poveikio valytuvų guma ilgainiui susidėvi. Kas kelis mėnesius pakelkite valytuvus nuo priekinio stiklo ir perbraukite pirštu per jų kraštą. Jei gumoje apčiuopiate nelygumus ar įtrūkimus, laikas pakeisti valytuvus.

7. Pakeiskite variklio oro filtrą

Oro filtras gali neatrodyti svarbus komponentas, kurį reikia reguliariai tikrinti, tačiau jis yra svarbi jūsų automobilio eksploatacinių savybių palaikymo dalis. Filtrai neleidžia mažoms dalelėms patekti į variklį ir padaryti žalos.

Tokia maža dalelė, kaip smėlio grūdelis, gali prasiskverbti pro pažeistą oro filtrą ir pažeisti vidines variklio dalis, pavyzdžiui, cilindrus ir stūmoklius. Švarus oro filtras sulaiko nešvarumus ir šiukšles iš išorės oro ir neleidžia jiems patekti į degimo kamerą, todėl sumažėja tikimybė, kad prireiks brangiai kainuojančio remonto.

Reguliariai keičiant oro filtrus taip pat padidėja degalų naudojimo efektyvumas ir sumažėja išmetamųjų teršalų kiekis. Nešvarus arba pažeistas filtras riboja į automobilio variklį patenkančio oro kiekį, todėl jis dirba sunkiau ir jam reikia daugiau degalų.

Dėl sumažėjusio oro srauto į variklį taip pat gali būti užterštos uždegimo žvakės, padidėti variklio nuosėdos ir užsidegti lemputė „Service Engine“. Oro ir degalų disbalansas daro įtaką jūsų automobilio išmetamųjų dujų emisijai, o tai prisideda prie aplinkos taršos.

8. Vairuokite atsakingai

Staigus įsibėgėjimas ir stabdymas, didelis greitis ir staigūs posūkiai pernelyg apkrauna jūsų automobilio dalis. Per didelis greitis verčia variklį dirbti intensyviau, todėl stūmokliai ir kitos judančios dalys dirba didesniu greičiu nei optimalu. Išlaikydami saugų greitį galite labai lengvai sumažinti variklio nusidėvėjimą.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą