Apsauga ir nėštumas

5 priežastys išbandyti moteriškus prezervatyvus

Į daugelio porų lytinį gyvenimą vieną dieną įslenka rutina. Norint atgaivinti seksualinius santykius, dažnai imamasi pačių įvairiausių priemonių – nuo mylėjimosi pozų keitimo iki papildomos, kvapais praturtintos lubrikacijos ar sekso žaisliukų. Keisti prezervatyvų tipą nusprendžia ne kiekvienas. Šiandien rinkoje egzistuoja nauja apsaugos rūšis – prezervatyvai moterims. Ji sukurta ne tik dėl vyrų, kurie negali pakęsti įprastų apsaugos priemonių. Šio tipo prezervatyvai naudos teikia abiem partneriams.

Saugaus sekso svarba

Pirmiausia vertėtų daugiau kalbėti apie tai, kodėl lytinio akto metu apsauga yra tokia svarbi. Seksas nėra tik primityvus reprodukcijos būdas. Ne veltui sekso sinonimu yra laikomas žodžių junginys „lytinis gyvenimas“. Tai – visuma, apimanti psichines ir fiziologines reakcijas, poelgius, išgyvenimus, susijusius su lytiniu potraukiu ir pasitenkinimu. Tai labai svarbi gyvenimo dalis, suteikianti žmogui daug fizinio ir emocinio malonumo. Tačiau tie, kurie nori pasimėgauti lytiniais santykiais nesibaimindami dėl galimo nėštumo, privalo pasirūpinti ir atitinkama apsauga.

Latekso ar panašūs prezervatyvai moterims ir vyrams yra vienintelis būdas, beveik 100 procentų veiksmingas norint apsisaugoti ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir venerinių, lytiniu būdu plintančių ligų. Vis dėlto dalį žmonių prezervatyvai erzina, slopina jų pojūčius sekso metu. Tai – viena iš priežasčių, kodėl buvo sukurta moteriška apsaugos priemonė. Poros užsienio šalyse jau spėjo pasidžiaugti jų suteikiamais privalumais. Šiandien tokių prezervatyvų populiarumas auga ir Lietuvoje.

Kodėl verta išbandyti moteriškus prezervatyvus?

Prezervatyvus, skirtus moterims, 1991 metais sukūrė danų kilmės gydytoja LasseHessel. Pasaulyje šio tipo barjerinė apsaugos priemonė išpopuliarėjo ganėtinai greitai. Tačiau jos paklausumo priežastys daugeliui vis dar nėra labai aiškios. Prezervatyvai moterims atrodo keisti, neįprasti, dažnai kyla klausimas, ar tai – tikrai saugumą garantuojanti priemonė. Taigi, kodėl juos taip naudinga išbandyti?

1. Vyro nenoras naudotis prezervatyvu

Daugeliu atveju prezervatyvų atsisakoma todėl, kad jais naudotis nenori partneris. Esą, jie sumažina malonumą ir neleidžia mėgautis visais potyriais. Šiuo atveju moteriškas prezervatyvas gali būti vienas iš tinkamiausių variantų.

2. Aktyvus seksualinis gyvenimas

Vienos poros mylisi kartą ar du per savaitę, kitos – kelis kartus per dieną. Ritmą dažniausiai sutrikdo mėnesinės. Jei esate vieni iš tų, kuriuos taip pat liečia ši problema, sprendimu gali tapti prezervatyvai moterims. Juos galima naudoti ir mėnesinių metu. Tai nė trupučio nepakenks Jūsų sveikatai ar mėnesinių ritmui.

3. Įtariama alergija lateksui

Įprastų vyriškų prezervatyvų dažnai atsisakoma dar ir tais atvejais, kai šie turi neigiamą poveikį sveikatai. Jeigu po mylėjimosi naudojant latekso prezervatyvus, praėjus kelioms dienoms ar iškart jaučiate besitęsiantį neigiamą poveikį – niežėjimą, perštėjimą, tinimą ar paraudimą, – kreipkitės į gydytoją ir keiskite apsaugos priemonę. Moteriški prezervatyvai gaminami nenaudojant latekso. Vietoje jo dažniausiai naudojamas poliuretanas, neturintis tokio neigiamo poveikio sveikatai.

4. Malonumas abiem poros nariams

Seksas nėra tik primityvus poreikių patenkinimas – labai svarbu, kad malonu būtų ne tik merginai, bet ir vaikinui. Prezervatyvai moterims leidžia ne tik jausti daugiau. Pastebėta, kad jie vyrams suteikia natūralesnių pojūčių.

5. Visa iniciatyva ir saugumas – moters rankose

Tai – dar viena priežastis, kodėl moteriški prezervatyvai tapo tokie mėgstami. Nemaža dalis vyrų įprastus prezervatyvus mielai pakeistų kita apsaugos priemone. Naudojant vyriškų prezervatyvų analogus, visa iniciatyva priklauso nuo merginos. Be to, nereikia laukti, kol partneris užsidės apsaugą reikšmingu momentu – moterišką prezervatyvą galima įsidėti ir įžanginių žaidimų pradžioje ar net dar anksčiau.

Lytinis gyvenimas – tai daug daugiau nei vienos nakties nuotykiai. Tai – aistringa meilės išraiška, kuria parodoma, kad partneriai vienas kitą priima. Seksas yra viena iš svarbiausių poros gyvenimo dalių, tad ignoruoti su juo susijusių problemų neverta. Kartais įsivyravusią rutiną ar nesusipratimus dėl apsaugos priemonių pasirinkimo galima išspręsti labai paprastai – vengiant stereotipų ir imantis iniciatyvos. Galbūt išbandyti moteriški prezervatyvai padės išspręsti ir Jūsų intymius rūpesčius?

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą