Jau ne vienerius metus technologijos labai reikšmingai keitė ir tebekeičia sporto pasaulį. Šiandien jos užima bene svarbiausią vietą sporto rinkoje, o iki 2024 m. prognozuojama, kad sporto technologijų rinka bus verta apytiksliai 30 milijardų EUR. Ir tai taip pat parodo, kad sporto pasaulis domina milijonus žmonių visame pasaulyje, todėl nuolatinė technologinė pažanga ir modernių sprendimų pritaikymas šioje rinkoje yra tiesiog būtinas ir neišvengiamas.
Tačiau, kai technologijos sporto pasaulyje yra tokios svarbios, labai įdomu iš arčiau pažvelgti į tai, kokios technologijos šiandien iš tikrųjų dominuoja rinkoje ir kaip visa tai paveikia sportininkus, žiūrovus ir visą sporto rinką.
Sparčiai populiarėja tiesioginės sporto transliacijos ir e-sportas
Apklausos rodo, kad didžioji dalis vartotojų (beveik 78%) mano, jog artimiausiu metu tiesioginės sporto transliacijos ir e-sporto turnyrų stebėjimas taps dar populiaresnis vartotojų pasirinkimas. Ir tai tikrai nėra stebėtina.
Tiesiogines sporto transliacijas šiandien vartotojai gali pasirinkti būdami bet kurioje pasaulio vietoje – jiems tereikia kompiuterio arba išmaniojo telefono ir interneto ryšio. Didelis prieinamumas tiesiogiai padidina ir sporto varžybų žiūrovų skaičių bei sporto rinkos gaunamas pajamas.
Tuo tarpu e-sportas šiandien sparčiai skinasi kelią į populiarumo viršūnę, kasmet pritraukdamas vis daugiau žiūrovų iš viso pasaulio. Populiarėjant e-sportui, lygiagrečiai auga ir kompiuterinių žaidimų turnyrų priziniai fondai, kurie neretai siekia milijonus eurų.

Visa tai rodo, kad šiuolaikiniam vartotojui yra sukuriama palankesnė aplinka sporto varžybų stebėjimui ir atveriamos gerokai platesnės galimybės domėtis skirtingomis sporto šakomis. Didesnė pasirinkimo laisvė ir didesnis prieinamumas yra tai, ko ieško šių dienų vartotojas.
Didieji duomenys, dirbtinis intelektas ir kompiuterinis mokymasis
Didieji duomenys (angl. „Big data“) ir dirbtinis intelektas šiandien reikšmingai keičia visą sporto pasaulį. Daugumoje sporto šakų yra surenkama didžiuliai kiekiai duomenų, todėl dirbtinio intelekto pagrindu veikiančios duomenų apdorojimo ir kompiuterinio mokymosi technologijos turi tiesioginę įtaką sporto duomenų analizavimui.
Įvairių sporto šakų komandų savininkai ir treneriai jau kurį laiką investuoja į kompiuterinio mokymosi ir dirbtinio intelekto technologijas, kurios jiems padeda ne tik rinkodaros tikslų įgyvendinimui, bilietų pardavimui ar žiūrovų pritraukimui, tačiau taip pat ir žaidėjų vertinimui, jų klaidų nustatymui, komandinio žaidimo spragų atradimui, rungtynėms svarbių sprendimų priėmimui ir strategijos kūrimui.
Tikimasi, kad iki 2022 m. sporto duomenų analizavimo rinka pasieks beveik 4 milijardus eurų, o tai tik dar kartą parodo, kad bėgant metams sporto pasaulyje kompiuterinis duomenų analizavimas bus vis svarbesnis.
Debesijos technologija paremtos analitinės platformos
Šiuolaikiniame sporto pasaulyje vis svarbesnę vietą pradeda užimti debesijos technologija paremtos analitinės platformos, kurių pagalba sporto pasaulio dalyviai (komandų žaidėjai, treneriai ir kt.) gali lanksčiau, saugiau ir lengviau pasiekti jiems svarbius duomenis.
Tai padeda gauti labai svarbią informaciją, suteikia susistemintą ir vizualizuotą sporto komandų bei žaidėjų statistiką ir leidžia lengviau numatyti tolimesnius veiksmus, kurių pagalba būtų galima pagerinti sportininkų ir komandų rezultatus. Tokie technologiniai sprendimai gali netgi padėti į vieną visumą sujungti žaidėjų širdies ritmo, greičio, našumo bei kitus individualius duomenis, tokiu būdu leidžiant lengviau priimti sėkmingus sprendimus.
Virtuali realybė sporto pasaulyje
Virtualios realybės (angl. „Virtual reality“) technologija paremti sprendimai taip pat nesustabdomai populiarėja ir persikelia į sporto pasaulį. Pavyzdžiui, virtualios realybės kompanija „NextVR“ pradėjo bendradarbiauti su „NBA Digital“ tam, kad galėtų transliuoti NBA krepšinio rungtynes vartotojams, kurie naudojasi virtualios realybės akiniais.
Be to, šiandien virtualios realybės technologija imta naudoti ir kaip priemonė, padedanti treniruoti atletus ir leidžianti jiems išvengti fizinių traumų. Sportininkai dabar gali virtualios realybės pagalba įvairiose simuliacijose susidurti su stresinėmis situacijomis, tokiu būdu išmokdami lengviau su jomis susidoroti realybėje. Ir tai yra tik ledkalnio viršūnė, kai kalbama apie VR galimybes šiuolaikiniame ir ateities sporto pasaulyje.
Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir yra skelbiamas neatlygintinai.