Vaizdo įrašai socialiniuose tinkluose yra bene populiariausia turinio kūrimo forma pastaruoju metu. Vieni daugiausiai dėmesio susilaukiančių vaizdo įrašų – trumpieji, kurių trukmė neviršija vienos minutės. Turinio kūrėjai nuolatos galvoja, kaip nustebinti savo sekėjus – tad kokia yra sėkmingo vaizdo įrašo paslaptis?
Natūralu, kad ne visi vaizdo įrašai susilaukia dėmesio socialiniuose tinkluose. Pasak profesionalaus videografo Eimanto Raulinaičio, sukaupusio daugiau nei dešimties metų patirtį, vien techninių žinių nepakanka. Norint pritraukti sekėjų dėmesį svarbu kurti įdomų, patrauklų turinį bei stengtis galvoti apie tai, ko dar nėra socialiniuose tinkluose.
Augintiniai, traiškoma kreida ar choreografija – kaip nuspėti, kas bus įdomu auditorijai?
Žinomas videografas pasakoja, jog labai svarbu išsikelti kuriamo turinio tikslą, o įspūdingas turinys ne visiems gali reikšti tą patį: „Vienam vartotojui tai gali būti graži augintinio nuotrauka, kitą sužavės tris dienas planuota vaizdo įrašo pagreitinimo funkcija (angl. timelapse), o trečiam vartotojui gali patikti tiesiog choreografija“.
E. Raulinaitis teigia, kad vaizdo įrašo sėkmę gali lemti daugybė aspektų – jei turinys mokomasis, įkvepiantis, patrauklus akiai, jame vaizduojamos daugumai pažįstamos situacijos, toks vaizdo įrašas pasieks didelę auditoriją, o kartais tiesiog malonu žiūrėti į iš dalies keistus dalykus, pavyzdžiui, kaip žmogus traiško kreidą, girdėti daromo veiksmo garsą. Tačiau neabejotinai sėkmingiausiais tampa įdomūs, išskirtiniai kadrai, perteikiantys unikalią ar jautrią žinutę.
Idėja naujam vaizdo įrašui gali kilti ir nešant šiukšles
Pasak E. Raulinaičio idėjos dažniausiai skirstomos į du tipus: „Tavo paties ir įkvėptos kitų. Pirmuoju atveju idėjos gimsta natūraliai, kartais net atliekant tokius elementarius buities darbus kaip šiukšlių nešimas. Galima visai netikėtai „pagauti“ idėją, pamačius krentantį lapą ar šviesos atspindį nuo namų langų. Skamba kiek meniškai, tačiau taip ir gimsta idėjos – iš paprasčiausių kasdienybės detalių“.
Antrasis idėjų generavimo būdas – socialiniai tinklai. „Dažnai atsidarau „Tik-Tok“, „Instagram“, „Pinterest“ ir stebiu, ką veikia kolegos, ką galėčiau patobulinti ar sukurti pats. Būkime realistai – turinio yra labai daug ir visada turėti unikalią idėja yra paprasčiausiai neįmanoma, todėl naudokitės kitų kurtu turiniu ir bandykite jį pritaikyti pagal savo matymą“, – sako videografas.
Profesionalus vaizdo įrašas su išmaniuoju telefonu
Šiandieniai išmanieji telefonai filmuoja taip gerai, kad galimybės sukurti profesionaliai atrodantį vaizdo įrašą net namų sąlygomis yra itin plačios. E. Raulinaitis pažymi, jog svarbiausias kokybiško vaizdo įrašo elementas yra šviesa. Prasta šviesa gali sugadinti net ir paties geriausio įrenginio galimybes, o vaizdo turinys atrodys mėgėjiškai, nekokybiškai.
„Elementari stalinė lempa, atsukta į veidą tinkamu kampu ir atstumu, gali vaizdo turinį visiškai pakeisti į itin efektingą. Jeigu yra galimybių įsigyti papildomą lempą ir nežadate šviesti didelio ploto, rekomenduočiau rinktis laiko patikrintą populiariąją ring light (liet. žiedinė LED lempa) lempą. Jos naudojimas yra itin paprastas, dėl apšvietimo oda atrodys sveika, akyse atsispindės gražus lempos atspindys“, – teigia videografas.
Filmuojant vaizdo įrašus išmaniuoju telefonu, juos galima taip pat greitai ir efektyviai pakoreguoti. Videografo atradimas – „VSCO“ programėlė, kurioje dauguma funkcijų yra visiškai nemokamos. „Esant poreikiui atlikti minimalias vaizdo korekcijas, taip pat puikiai pasiteisina ir vidinės telefono redagavimo galimybės, pavyzdžiui „Samsung Galaxy S22 Ultra“ telefonu galima fotografuoti naudojant RAW formatą, kuriuo sutaupoma daugiau duomenų nei naudojant JPEG vaizdo failą, o tai yra didžiulis pliusas, nes tuomet galima tiksliai sureguliuoti baltos spalvos balansą, nuotraukų redagavimo programinę įrangą ekspozicijai“, – sako E. Raulinaitis.
Ryškūs vaizdo įrašai tamsiu paros metu
Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo filmavimas tamsiu paros metu. Tokie vaizdo įrašai vartotojams pasirodo įdomesni, labiau išsiskiriantys, o nakties magija suteikia savo „prieskonių“. E. Raulinaitis teigia, jog filmuoti naktiniu paros metu nėra sudėtinga net telefonu.
„Dabar telefonai yra pajėgūs fotografuoti naktį. Anksčiau minėtas „Samsung Galaxy S22 Ultra“ išmanusis telefonas pasižymi puikiomis naktinės fotografijos galimybėmis – tereikia įjungti naktinį fotografavimo režimą, o visa kita už jus padaro telefonas. Įrenginys turi jutiklį, itin gerai veikiantį esant prastoms apšvietimo sąlygoms, o tai leidžia dar geriau fotografuoti tamsoje ar prieblandoje“, – sako E. Raulinaitis. Naujausios S serijos telefonų objektyvas sugeria daugiau šviesos ir mažina triukšmą. Taip nakties nuotraukos ir vaizdas tampa kur kas ryškesni. Tačiau pasak videografo vertėtų nepamiršti, jog telefonas yra tik įrenginys, kuris atlieka funkciją, tačiau tai, ką su įrenginiu darote yra jūsų vaizduotės, pasiruošimo ir įgyvendinimo dalis.
Jūsų dėmesiui – įspūdingi E. Raulinaičio vaizdo įrašai, sukurti su „Galaxy S22 Ultra“ naktinės fotografijos režimu: (vaizdo įrašus galite atsisiųsti čia: https://we.tl/t-I7o6cZK3iC)
Pranešimą paskelbė: Rina Storastaitė, UAB „Publicum”