Namai

ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJAI NEPAVYKO ĮTIKINTI STT – MINISTERIJOS INICIJUOTAS TYRIMAS DĖL SKLYPO OSLO G. 1, VILNIUS, PARDAVIMO NUTRAUKTAS

Po Žemės ūkio ministerijos kreipimosi STT buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl 7,345 mln. eurų vertės valstybinės žemės sklypo Oslo g. 1, Vilniuje, pardavimo bendrovei „SKR Baltic“.

Ministerija viešai skelbė, kad kreipėsi į teisėsaugos institucijas, nes, ministerijos manymu, teisminės mediacijos metu sudaryta taikos sutartis dėl valstybinio sklypo perleidimo pažeidžia teisės aktų nuostatas bei viešąjį interesą.

STT, ištyrusi ministerijos pateiktus ir faktinius duomenis, 2022-05-18 priėmė sprendimą tyrimą nutraukti.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad „SKR Baltic“ valdo pastatų kompleksą, kuriuo yra pilnai užstatytas 8,2699 ha valstybinės žemės sklypas, todėl „SKR Baltic“ turi įstatyminę teisę ne aukciono tvarka pirkti po pastatais esantį, Vilniaus miesto savivaldybės detaliuoju planu suformuotą žemės sklypą. Prieš sudarant taikos sutartį dėl sklypo pardavimo, Vyriausybės atstovų pasirinkti atestuoti vertintojai atliko valstybinio sklypo vertinimą ir nustatė 7,345 mln. eurų kainą. Taip pat nustatyta, jog apie derybų eigą dėl taikos sutarties – sklypo pardavimo žinojo Žemės ūkio ministerijos vadovai, tame tarpe ministras Kęstutis Navickas, ir tam neprieštaravo, priešingai – 2021-07-05 rašte, adresuotame „SKR Baltic“, ministerija nurodė: „civilinėje byloje šiuo metu vyksta teisminė mediacija, t. y. teismo paskirtas mediatorius padės Jums taikiai išspręsti šį ginčą“.

STT konstatavo, kad 2021-12-17 taikos sutartimi valstybei už 7,345 mln. eurų perleidžiant „SKR Baltic“ 8,2699 ha žemės sklypą pažeidimų padaryta nebuvo.

Dėl 2021-12-17 taikos sutarties, sudarytos tarp Nacionalinės žemės tarnybos bei „SKR Baltic“, atitikties viešajam interesui pasisakė ir Generalinė prokuratūra, kuri rašte nurodė, kad taikos sutarties teisėtumo klausimai yra teisminės kontrolės objektas. Iš Generalinės prokuratūros rašto aišku, jog priešingai nei Žemės ūkio ministerija dirbtinai kištis į teisminės valdžios veiklą ir pažeidinėti teismų nepriklausomumo bei valdžių padalijimo imperatyvų prokuratūra neketina.

Artimiausiu metu taps aišku, ar Žemės ūkio ministras K. Navickas atsižvelgs į STT bei Generalinės prokuratūros išvadas, ar toliau dirbtinai bus ieškoma pretekstų, kaip trukdyti verslui.

Pranešimą paskelbė: Regina Židulytė, „SKR Baltic”, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą