Sportas

„Žalgiris“ dar viename Eurolygos finale – autsaideris prieš nukraujavusią „Olympiacos“

Nuostabią sportinę formą įgijęs Kauno „Žalgiris“ tapo grėsminga jėga Eurolygoje, tačiau kyla vienas klausimas: ar ne per vėlai? Kauniečiai šiuo metu turi iškovoję jau keturias pergales iš eilės Eurolygoje ir net jeigu prie šios serijos pridės dar dvi, tai dar negarantuos patekimo į Eurolygos TOP-8.

Visos kauniečių viltys gali būti sudaužytos Pirėjuje, kur Lietuvos čempionai susigrums su vietos „Olympiacos“. Vis dėlto, pergalės atveju „Žalgiris“ žengtų didelį žingsnį Eurolygos atkrintamųjų link ir kitą savaitę beliktų nugalėti Madrido „Real“ ekipą, kuriai tos rungtynės nieko nebelems.

TOPsport prognozė

Nors „Olympiacos“ gretos yra išretintos traumų, o „Žalgiris“ žaidžia lyg būtų ant bangos, kauniečiai šiame susitikime favoritai nebus. „Žalgirio“ ekipos šansus iškovoti pergalę Graikijoje TOPsport ekspertai vertina 45 proc., kai „Olympiacos“ – 55 proc.

Vis dėlto, TOPsport klientai į dar vieną „Žalgirio“ finalą žiūri kur kas optimistiškiau. 65 proc. krepšinio aistruolių pasirinko „Žalgirio“ pergalę, kai 35 proc. suabejojo kauniečių galimybėmis ir patikėjo „Olympiacos“ pergale.

TOPsport ekspertai taip pat tiki, kad „Olympiacos“ sugebės pristabdyti kauniečių lyderius ir duoda tik po 45 proc., kad Brandonas Daviesas įmes daugiau negu 13, o Marius Grigonis 11 taškų.

Kauno „Žalgiris“

„Žalgirį“ į pergales vedantis M. Grigonis per pastarąsias šešerias rungtynes renka po 13 taškų, o per pastarąsias 10 rungtynių net devynis kartus pelnė dviženklį taškų skaičių. Kauniečių puolimą išjudinęs gynėjas padėjo „Žalgiriui“ išspręsti opias puolimo problemas. Per keturias paskutines rungtynes „Žalgiris“ nė karto neįmetė mažiau negu 85 taškų.

„Žalgiris“ per paskutines keturias rungtynes apskritai renka net po 90,5 taško per susitikimą. Būtent puolimas ir yra pagrindinis „Žalgirio“ raktas į pergales. Kauniečiai laimėtose rungtynėse šį sezoną renka po 84,3 taško. Net 12 iš 13 kartų, kai kauniečiai laimėjo, jie perkopė 80 taškų ribą. Tuo metu pralaimint „Žalgirio“ rezultatyvumas siekia viso labo 75 taškus.

Tačiau itin pagerėjęs M. Grigonio žaidimas, svarbią rolę įgavęs Thomasas Walkupas, nuostabiai iš toli atakuojantis Leo Westermannas ir stabiliai rungtyniaujantis B. Daviesas turėtų kauniečių puolimą išjudinti ir Pirėjuje.

Daugiausiai laisvės gali turėti minėtieji L. Westermannas ir Th. Walkupas. „Olympiacos“ prieš „Žalgirį“ yra priverstas stoti be Vasilio Spanoulio bei Janio Strelnieko. Itin svarbūs komandos įžaidėjai kartu praleis jau trečias rungtynes iš eilės. „Žalgirio“ įžaidėjams šiose rungtynėse teks grumtis su vikrumu ir staigumu pasižyminčiais Briante Weberiu ir Nigeliu Williamsu-Gossu.

Pirėjo „Olympiacos“

Be pagrindinių komandos įžaidėjų likęs Graikijos klubas yra priverstas dairytis į amerikiečius. N. Williamsas-Gossas bei B. Weberis šį sezoną Eurolygoje renka po 9 taškus. „Žalgirio“ praėjusią vasarą viliotas N. Williamsas-Gossas šį sezoną stokoja stabilumo, tačiau bet kada gali iššauti. Dar sezono pradžioje gynėjas į Atėnų „Panathinaikos“ krepšį nesugebėjo įmesti nė taško, tačiau po keletos savaičių į Madrido „Real“ krepšį įmetė net 23 taškus. Antroje sezono dalyje, kai Vitorijos „Baskonia“ ekipai atseikėjo 17 taškų, o „Real“ – 13, iškart po to ir vėl įkrito į duobę ir po to į Maskvos srities „Chimki“ bei Stambulo „Fenerbahče“ krepšius įmetė vos po tris taškus.

Tuo metu B. Weberis Eurolygoje spėjo sužaisti vos šešis susitikimus, tačiau nuo pat pradžių rodo stabilumą. Universalumu išsiskiriantis įžaidėjas gali lengvai rinkti taškus, tačiau jam gynyboje prieš aukštesnį L. Westermanną gali būti ganėtinai sunku.

Nepaisant solidaus pastiprinimo, tai „Olympiacos“ neišgelbėjo. Su B. Weberiu Pirėjo ekipa iškovojo dvi pergales ir patyrė keturis pralaimėjimus. Iš viso per paskutines devynerias rungtynes „Olympiacos“ sugebėjo iškovoti vos dvi pergales. Per septynis patirtus pralaimėjimus „Olympiacos“ ekipa sukrapštė vos po 66,2 taško.

Be pagrindinių komandos kūrėjų rungtyniaujantys graikai net neturėtų tikėtis stabilaus puolimo. Jeigu „Olympiacos“ ir vėl nesugebės užpulti, tada jiems gali sunkiai sektis išsilaikant šalia įsibėgėjusių kauniečių.

Pranešimą paskelbė: Skirmantas Staniulis, UAB „TOP SPORT”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą