Gamta ir gyvūnai

Žalesnėje Prezidentūroje – elektra iš atsinaujinančių išteklių

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, keldama tikslą tapti efektyvesne, lankstesne, inovatyvius sprendimus taikančia valstybės institucija, startuoja su veiklos žalinimo iniciatyva. Institucijos ir jos darbuotojų pavyzdžiu bus siekiama darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo – neigiamo poveikio aplinkai ir klimato kaitai mažinimo, energijos taupymo, veiklos efektyvinimo ir darbo sąlygų gerinimo, šiuolaikinės organizacijų vadybos principų diegimo.

Nuo šio penktadienio, gegužės 1 d., Prezidento kanceliarijos valdomuose pastatuose naudojama vien elektra, pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių. Pagal 2020 m. kovo 19 d. sudarytą sutartį, elektros energiją iki 2021 m. balandžio 30 d. tieks bendrovė „Ignitis“. Supaprastintas skelbiamas elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių pirkimas atliktas 2020 m. I ketvirtyje. Tokiu būdu Prezidento kanceliarija tapo viena pirmųjų valstybinių institucijų, kurios naudoja Lietuvoje pagamintą žalią elektros energiją ir taip remia šalies atsinaujinančią energetiką.

„Vykdant pirkimą pritaikyti Europos Sąjungos žaliųjų viešųjų pirkimų kriterijai elektros energijai padėjo netgi sutaupyti – laimėjusio pasiūlymo kaina yra apie 4,5 proc. mažesnė, nei 2019 m. sumokėta už suvartotą elektros energiją. Tai dar kartą paneigė nuostatą, kad atsinaujinanti energetika yra brangesnė nei tradicinė“, – sakė Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerė Algė Budrytė.

Žaliasis elementas, esant galimybei, bus pasitelkiamas ir skelbiant kitus Prezidento kanceliarijos viešuosius pirkimus. Prie iniciatyvos kviečiamos prisijungti ir kitos valstybinės institucijos.

Prezidento kanceliarija taip pat ir kitose srityse savo pavyzdžiu siekia parodyti, kad darnus, tausojantis vartojimas atsiperka. Artimiausiuose institucijos planuose yra elektrinių paspirtukų, skirtų darbuotojų nedidelio nuotolio darbo kelionėms, įsigijimas. Be to, darbuotojai yra skatinami atsakingai rūšiuoti atliekas, riboti popierinių dokumentų spausdinimą, efektyviau naudoti kanceliarines priemones. Taip pat svarstoma galimybė ateityje, pasibaigus karantinui, dažniau taikyti ekologišką, oro taršą mažinančią priemonę – dalies Prezidento kanceliarijos darbuotojų nuotolinį darbą.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda valdžios institucijas, verslo ir nevyriausybines organizacijas bei ekspertus jungtis prie „Žalios Lietuvos“ iniciatyvos pakvietė 2019 m. lapkričio 19 dieną. Į šį kvietimą atsiliepė įvairūs verslo sektoriai, jau įvyko pirmasis renginys, skirtas prekybos ir telekomunikacijų sektoriaus atstovams. Toliau planuojami susitikimai su atskirų sektorių atstovais, o apibendrinti šių diskusijų rezultatai bus įtraukti į 2020 m. pabaigoje planuojamą parengti „Žalios Lietuvos“ iniciatyvos baigiamąją deklaraciją.

2019 m. gruodžio 11 d. komunikatą „Žaliasis kursas“ paskelbė ir Europos Komisija, keldama tikslą, kad iki 2050 m. Europa taptų pirmuoju pasaulyje neutralaus poveikio klimatui žemynu.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą