Studijos - Karjera

Vytauto Didžiojo universiteto absolventams gyvoje ceremonijoje buvo įteikti diplomai

Liepos 1-3 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyko tradiciniai šventiniai diplomų įteikimo renginiai, kurių metu bendruomenė išlydėjo 2,3 tūkst. alumnų.

Absolventus pasveikinęs universiteto rektorius prof. Juozas Augutis pasidžiaugė, jog nepaisant pandemijos pavyko surengti ceremoniją gyvai, žiūrint vieni kitiems į akis, ir išreiškė viltį, kad praėjęs karantino laikotarpis atskleidė visiems, kas iš tiesų svarbiausia – tiesioginis ryšys su artimu žmogumi.

Kalbėdamas apie studijų prasmę, rektorius priminė susirinkusiems, kad universitete šalia protavimo galios svarbų vaidmenį atlieka ir emocinis intelektas – jų abiejų dėka galima siekti pažangos ir tyrinėti visuomenei svarbiausius klausimus.

„Turime išsiugdyti įprotį kelti klausimus. Universitete Jūs turėjote terpę, kurioje galėjote stimuliuoti savo smalsumą ir vaizduotę; turėjote betarpišką aplinką, kuri paremta ne hierarchine struktūra, o dėstytojo ir studento bendryste. Visa tai buvo ir yra skirta Jums apmąstyti esamas tiesas, spręsti dabarties ir ateities klausimus. Kad galvotumėte apie technologijas, kurios būtų mūsų sąjungininkėmis, ir kurtumėte visuomenę, kurioje būtų gera gyventi visiems nepriklausomai nuo jų tautybės, lyties, religijos ar pažiūrų“, – apibendrino rektorius.

Sveikinimo kalboje prof. Juozas Augutis naujiesiems absolventams taip pat priminė prancūzų filosofo Pascalio Brucknerio žodžius – mokslas yra paskutinis nuotykis, paskutinis didingas pasakojimas, kupinas ir svajonių, ir košmarų, vienintelis, jungiantis poeziją, veiksmą ir utopiją.

VDU Studentų atstovybės prezidentas, biotechnologijos studijų programos absolventas Paulius Vaitiekus diplomų įteikimo šventėje pasidžiaugė universitete palaikoma kolegiškumo, bendruomeniškumo dvasia ir pažymėjo, jog pasibaigė svarbus gyvenimo etapas.

„Tai etapas, kuris subrandino mus kaip asmenybes, išugdė žmones, kurie ir sėdime čia – atkaklūs, drąsūs, nebijantys suklysti ar pasinerti į naujus iššūkius. Juk per tuos studijų metus turėjome tiek daug įvairių akimirkų, kurios pamažu formavo mūsų pasaulėžiūrą, suvokimą bei mąstymą. Atėjo metas ieškoti naujų iššūkių, naujų vėjų, kuriuose tikrai tikiu, kad susikursime dar begalę kitų atsiminimų“, – kalbėjo Studentų atstovybės prezidentas.

Šventės dalyviai taip pat neslėpė džiaugsmo, kad šias prasmingas akimirkas pavyko išgyventi gyvai, nepaisant pasaulį ištikusios pandemijos. „Kiekvienam iš mūsų teko girdėti gandų, kad universitetas siųs diplomus kurjeriais ar paštu. Tačiau džiaugiuosi ir dėkoju, kad mūsų universitetas suteikė galimybę net ir šiuo neįprastu metu visiems turėti šventę, kurios nusipelnėme“, – sakė Taikomosios matematikos studijų absolventė Gabrielė Pompel.

Išlydimiems alumnams šilčiausios sėkmės linkėjo ir visų fakultetų dekanai ir prodekanai, akademijų kancleriai. Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė prof. Rūta Eidukevičienė paskatino absolventus imtis iniciatyvos, nelaukti progų, o kurtis jas patiems. Dekanės įsitikinimu, šiandien yra kaip niekada svarbu gebėti išgirsti kitokią nuomonę, įžvelgti įvairovę – pasitelkti studijų metais įgytas žinias apie susikalbėjimą, neapykantos kalbą ir kalbinę empatiją.

„Atradęs savo sverto taisyklę, Archimedas pasakė: „Duokite man atramos tašką ir aš pajudinsiu žemę“. Tikiuosi, kad universitete įgytas platus išsilavinimas ir vertybės jums taps tuo atramos tašku, kuris leis pajudinti jei ne visą pasaulį, tai bent jau mus supančią aplinką, visuomenę. Tam dabar tikrai tinkamas metas, nes kaip niekada anksčiau visuomenė įsiklausė į akademinės bendruomenės nuomonę, ne tik kalbant apie medicininius tyrimus ar vakcinos paieškas, bet ir socialinį artumą, netikras žinias, kultūros svarbą, įvairias protesto formas, laisvės sampratą“, – pabrėžė dekanė.

Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė prof. Rita Bendaravičienė naujuosius magistrus paragino visą gyvenimą išlikti alkanais žinių, niekada nenustoti klausti, mokytis ir stebėti.

„Tikiuosi, kad ateityje jūs prisiminsite savo dėstytojus, jų paskirtas užduotis ir suprasite, kad VDU paliko jūsų galvose mažytes uždelsto veikimo bombas, kurios suteikė jums išminties, atėjusios tik po 5 ar 10 metų – tada, kada buvote pasiruošę ją priimti. Saugokite savo vertybes. Jos bus tikrinamos ir gerais laikais, ir blogais. Tegu jos tampa dalimi to, kas esate“, – patarimais dalinosi dekanė.

Universiteto absolventus pasveikino ir iškilmėse apsilankę svečiai. Kaip įprasta, VDU diplomų įteikimo šventėse netrūko muzikinių pasirodymų, kuriuos surengė Muzikos akademijos atstovai. Tarp šventės dalyvių buvo ir Inga Kikytė ir Marius Dominykas Sakavičius, kuriems už puikų pasirodymą tarptautiniuose muzikiniuose konkursuose buvo įteiktos Lietuvos Respublikos Prezidento padėkos.

Atsižvelgiant į ekstremalią padėtį visoje šalyje dėl COVID-19 ir siekiant užtikrinti VDU bendruomenės narių bei jų artimųjų saugumą, šiemet VDU diplomų įteikimai vyko mažesniuose ratuose, o pačią ceremoniją visi galėjo stebėti tiesiogiai internete, savo išmaniuosiuose įrenginiuose.

Pranešimą paskelbė: Martynas Gedvila, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą